Wybory do Rady Jednostki Pomocniczej miasta Katowice nr 17 Giszowiec



W Jednostce Pomocniczej nr 17 Giszowiec wybierana będzie 15-osobowa Rada.


Gdzie i kiedy można zgłaszać kandydatury?

Zgłoszenie kandydata na radnego wraz z listą poparcia oraz członka komisji obwodowej składa się do Okręgowej Komisji Wyborczej. Ma ona swoją siedzibę w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” filia nr 2, pl. Pod Lipami 1, 1 –3 w budynku „Gawlikówki” ( siedziba Rady Jednostki Pomocniczej nr 17 Giszowiec). Komisja będzie pełniła dyżury w dniach:

  • 5-8 oraz 11-14 marca 2019 r. w godz. od 17.00 do 18.00
  • 15 marca 2019 r. w godz. od 11.00 do 12.00


Aby wybory się odbyły musi się zgłosić co najmniej 23 kandydatów na radnych.


Gdzie zagłosować?

Na terenie jednostki pomocniczej będzie można zagłosować w 4 lokalach wyborczych:


Szkoła Podstawowa dla Dziewcząt PŁOMIEŃ przy ul. Karliczka 15

Połączone w 1 obwód obwody nr 54/55 dla mieszkańców ulic: Ceramicznej, Karliczka, Mysłowickiej nr parzyste od 2 do końca i nr nieparzyste od 1a do 35a i od 37 do końca.


Szkoła Podstawowa nr 51 przy ul. Przyjaznej 7a

Połączone w 1 obwód obwody nr 56/57 dla mieszkańców ulic: Adama nr nieparzyste od 3 do 7, Agaty, Antoniego, Działkowej, Ewy, Górniczego Stanu, Kosmicznej, Kwiatowej, Miłej, Pod Kasztanami, Przyjaznej, Przyjemnej, Sosnowej, Sputników, Wesołowskiej.

Miejskie Przedszkole nr 91 przy ul. Adama 33

Obwód nr 58 dla mieszkańców ulic: Adama nr parzyste od 6 do końca i nr nieparzyste od 9 do końca.


Szkoła Podstawowa nr 54 przy ul. Wojciecha 9

Połączone w 1 obwód obwody nr 59/60/61 dla mieszkańców ulic: Barbórki, Batalionów Chłopskich, Gościnnej, Granica Wesołej, Karolinki, Kolistej, Młodzieżowej, Parku Giszowieckiego, Pl. Pod Lipami, Pszczyńskiej parzyste nr 4-6, parzyste nr 10 oraz parzyste nr 20, Radosnej, Wojciecha nr nieparzyste od 1 do 19d i od 21 do końca oraz nr parzyste od 28 do końca, 73 Pułku Piechoty nieparzyste nr 7-7A.



Materiały do pobrania:





Najważniejsze daty:

  • Dyżury Okręgowej Komisji Wyborczej

          - 5-8 oraz 11-14 marca 2019 r. w godz. od 17.00 do 18.00

          -  15 marca 2019 r. w godz. od 11.00 do 12.00

  • Ogłoszenie listy kandydatów do Rady do 21 marca 2019 r.
  • Wybory do Rady 14 kwietnia 2019 r. w godz. 7.00 - 19.00