II Forum Samorządów Szkolnych w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych w Katowicach

12 października 2017 r. po raz kolejny Samorząd Uczniowski Śląskich Techninych Zakładów Naukowych zaprosił reprezentantów Samorządów katowickich szkół z opiekunami. Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością Wiceprezydent Miasta Katowice Pan Waldemar Bojarun, Pełnomocnik Prezydenta ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień Pan Maciej Maciejewski oraz Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych Pani Agnieszka Lis.02-II-FORUM.jpg

Spotkanie połączone zostało z obchodami 10. Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej. Samorządy Uczniowskie debatowały nad zagadnieniami dotyczącymi działań profilaktycznych w szkołach, organizowania akcji charytatywnych oraz udziału młodzieży w wolontariacie i przedsięwzięciach Miasta Katowice. Wiceprezydent zaapelował o zaangażowanie młodzieży w rozwój miasta, gdyż inicjatywy młodych ludzi mogą i powinny przyczyniać się do wzrostu popularności Katowic oraz całej aglomeracji Śląska.

05-II-FORUM.jpgPodczas spotkania wystąpiła grupa artystyczna Koła Wolontariuszy Śl.TZN. Zespół nagrodzony 1. miejscem w I Przeglądzie Przedstawień Profilaktycznych pod hasłem: Mam pomysł na swoje życie przedstawił spektakl pantomimy pt. Kryzys XXI wieku, poruszający problematykę wpływu nowych technologii informacyjnych na komunikację między ludźmi.

W obradach II Forum Samorządów Szkolnych wzięły udział następujące szkoły: III LO im. Adama Mickiewicza, V LO im. Władysława Broniewskiego, X LO im. Ignacego Jana Paderewskiego, XIV LO im. mjr Henryka Sucharskiego, XV LO im. rtm. Witolda Pileckiego, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego, Zespół Szkół Poligraficzno – Mechanicznych im. Armii Krajowej oraz Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe.


II Katowicki Festiwal Szkół Ponadpodstawowych „Sięgnij po zawód”
plakat.jpgKatowickie licea ogólnokształcące, technika i szkoły branżowe I stopnia przedstawią swoją ofertę na stoiskach i na scenie.
Trzydzieści jeden szkół ponadpodstawowych w jednym miejscu!
Wszystkie kierunki kształcenia, pokazy możliwości i umiejętności, zajęcia dodatkowe, kółka zainteresowań, występy taneczne i muzyczne szkolnych grup artystycznych i wiele innych atrakcji.
Na telebimie będą pokazywane spoty reklamowe ze szkół.
Będzie można porozmawiać z nauczycielami i uczniami wybranej szkoły, zaopatrzyć się w broszurę informacyjną zawierającą opis wszystkich katowickich szkół ponadpodstawowych i skorzystać z darmowego doradztwa zawodowego poradni psychologiczno-pedagogicznej - testy zawodowe dla uczniów szkół podstawowych.

Serdecznie zapraszamy!



Fotorelacja z I Katowickiego Festiwalu Szkół Ponadgimnazjalnych "Sięgnij po zawód"

Miesiąc temu na Rynku odbył się I Katowicki Festiwal Szkół Ponadgimnazjalnych „Sięgnij po zawód”. 30 katowickich szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowało swoją ofertę. Był pokaz mody, barmański, kulinarny, fitnessu, a nawet musztry wojskowej. Całość uatrakcyjniały występy wokalne i taneczne uczniów katowickich szkół. Zobaczcie relację z tego wydarzenia na: 

profil miasta Katowice na Facebooku

06.JPG105.JPG133.JPG



I Katowicki Festiwal Szkół Ponadgimnazjalnych „Sięgnij po zawód".

caly.jpg

Tradycją Katowic są targi edukacyjne dedykowane uczniom trzeciej klasy gimnazjum. Celem targów jest przybliżenie absolwentom szkół gimnazjalnych oferty szkół ponadgimnazjalnych, i ułatwienie podjęcia decyzji i odpowiedzi na pytanie – co dalej? O tym, że nie jest to łatwa decyzja wiedzą wszyscy dorośli, ale również młodzież bardzo poważnie podchodzi do tematu wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Dlatego też niezależnie od doradztwa zawodowego, które prowadzone jest w szkołach i poradniach psychologiczno - pedagogicznych zapraszamy na targi edukacyjne. Po raz pierwszy targi „wychodzą" z obiektów zamkniętych w przestrzeń Miasta. 19 i 20 maja 2017r. zapraszamy na katowicki Rynek. O godzinie 10:00, w piątek 19 maja Waldemar Bojarun resortowy Wiceprezydent Miasta Katowice osobiście dokona otwarcia I Katowickiego Festiwalu Szkół Ponadgimnazjalnych „Sięgnij po zawód". W piątek do godziny 15:00 zapraszamy przede wszystkim katowickie gimnazja, zaś od godziny 15:00 do 17:00, podobnie jak w sobotę w godzinach od 10:00 do 14:00,  zapraszamy młodzież wraz z rodzicami. 30 katowickich szkół i zespołów szkół ponadgimnazjalnych będzie się prezentowało na płycie głównej Rynku. Na scenie zaprezentują się uczniowie poszczególnych szkół. Podczas Festiwalu każdy uczestnik będzie mógł nie tylko zapoznać się z ofertą szkół, ale również porozmawiać ze starszymi koleżankami i kolegami oraz nauczycielami szkół ponadgimnazjalnych. Miło nam też poinformować, że na uczestników I Katowickiego Festiwalu Szkół Ponadgimnazjalnych „Sięgnij po zawód" w sobotę 20 maja czeka jeszcze moc atrakcji w Katowickim Parku Leśnym do którego zaprasza Urząd Miasta Katowice i Nadleśnictwo Katowice na doroczny Piknik Rodzinny EKOODPOWIEDZIALNIE.

Ciekawy weekend, będzie się działo, a więc serdecznie zapraszamy.



III Katowickie Święto Profilaktyki Katowice 2017
swieto_profilaktyki_2017.jpeg

Kolejne programy profilaktyczne!
więcej informacji...

Ruszają programy edukacyjno-profilaktyczne !
Zapraszamy uczniów i rodziców​ do udziału w programach edukacyjno-profilaktycznych realizowanych w szkołach na zlecenie Urzędu Miasta Katowice i zamówienie poszczególnych szkół 


​Dowiedz się więcej o projekcie:

Bądź przedsiębiorczym !!!