Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Strona główna
Jesteś tutaj:

Rowerem Pomiń łącza nawigacjiStrona-glowna

​​​​rowery.jpg

  
Grafika
Treść
​  5 nowych stacji wypożyczalni rowerów miejskich w Katowicach!

_MG_4793.JPG

Od poniedziałku 31 lipca do dyspozycji mieszkańców zostaje oddanych 5 nowych stacji rowerów miejskich. To uzupełnienie już istniejącej infrastruktury, która obejmuje w tym momencie łącznie
35 stacji. Więcej na http://bit.ly/2tQByF7


 
Tauron Nowa Muzyka Katowice - stacja rowerowa

stojaki_dobrowolskiego.jpg

​Wypożyczalnia rowerów znajdująca się przy ul. Olimpijskiej na czas trwania Tauron Nowa Muzyka Katowice (6-9 lipca) została przeniesiona na ul. Dobrowolskiego - tuż obok głównego wejścia na teren imprezy!

 
Rowery miejskie w Katowicach

_MG_4456-2(2).jpg

Tylko od początku tego sezonu wypożyczono rowery prawie 55 tysięcy razy! Z systemu korzysta już niemal 17 tysięcy osób, a od startu sezonu przybyło 7500 nowych użytkowników. Katowice uruchomiły system rowerów miejskich jako pierwsze w Aglomeracji Śląskiej. Dziś City by bike to największy i najpopularniejszy system rowerów miejskich na Śląsku. 

„Przez cały ubiegły rok w Katowicach wypożyczono rowery 38 tysięcy razy i był to dobry wynik. W tym roku, w dwa i pół miesiąca, już mamy 55 tysięcy wypożyczeń!” – cieszy się Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora City by bike, i podkreśla, że wzrost popularności rowerów miejskich jest efektem niemal trzykrotnej rozbudowy systemu w tym roku. – „Mieszkańcy mogą to zawdzięczać władzom miasta, które zdecydowały, że zamiast 10, w skład systemu wchodzi 20 stacji, a zamiast 80 rowerów, będzie ich 160.” W rozbudowie systemu wzięli również udział prywatni sponsorzy, którzy dodatkowo sfinansowali 84 rowery i 10 stacji, co daje łącznie 244 rowery i 30 stacji City by bike. „Katowice są miastem, w którym udział podmiotów prywatnych i innych instytucji w tworzeniu systemu roweru miejskiego jest największy. To świetny przykład dla innych miast” – podkreśla Wojtkiewicz.

Więcej na http://bit.ly/2sITO6Q
 
Straż miejska w Katowicach - Na rowery!

to wez_male.jpg

Od tego sezonu strażnicy miejscy w Katowicach mogą patrolować miasto na rowerach. Do ich dyspozycji są cztery jednoślady. Zadania strażników na rowerach nie będą się różnić od tych, które wypełniają patrole piesze. – Jeżeli dyżurny dostaje zgłoszenie od mieszkańca i wie, że ma do dyspozycji patrol rowerowy, to wyśle go, jeśli ten będzie w stanie szybciej dotrzeć na miejsce interwencji. Ideą patroli rowerowych ma być szybsze dotarcie strażników w wybrane rejony miasta – mówi Jacek Pytel, rzecznik Straży Miejskiej.

Rower ma tę przewagę nad radiowozem, że w trakcie interwencji można nim wjechać wszędzie. Jadąc na rowerze, niejednokrotnie można dotrzeć na miejsce szybciej niż samochodem. Patrol rowerowy pojawia się kilkakrotnie w ciągu dnia w określonych miejscach. Są to głównie tereny zielone, tereny gromadzenia się dzieci i młodzieży, wszędzie tam, gdzie trudno dojechać radiowozem.

Jednoślady wyposażone są we wszystkie rzeczy niezbędne do podejmowania interwencji, od środków łączności po środki bezpośredniego przymusu. Do roweru strażnicy mogą też zamontować zestaw do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i podstawowy sprzęt do ratownictwa wodnego.

Patrole rowerowe będą na pewno skuteczne w walce z naruszeniami przepisów prawa, takimi jak spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, niezachowanie należytych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt, zaśmiecanie oraz zakłócanie ładu i porządku publicznego. Bardzo ważne będzie też oddziaływanie prewencyjne i działania profilaktyczne szczególnie wobec innych rowerzystów. Ponieważ po Katowicach jeździ coraz więcej rowerzystów, strażnicy na rowerach będą także patrolować główne ciągi rowerowe i zwracać uwagę na kulturę jazdy.

 
1 - 4Dalej

​​Zobacz też

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Log