karta internet.jpg
Rodzina jest w obecnych czasach wartością nie do przecenienia. Trud wychowania dzieci, szczególnie w rodzinach wielodzietnych może stanowić duże obciążenie finansowe.
Miasto Katowice wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców i doceniając wkład rodziców w wychowanie młodego pokolenia katowiczan z dniem 3 stycznia 2011 r. rozpoczęło realizację programu „Nas Troje i więcej”.
Mamy nadzieję, że choć w pewnym stopniu odciążymy w ten sposób rodzinne budżety i zachęcimy do kreatywnego, kulturalnego i wspólnego spędzania wolnego czasu.

Uchwała nr VIII/145/15 Rady Miasta Katowice z dnia 29 kwietnia 2015 r. w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Katowice programu "Nas Troje i więcej" (Dz.Urz. Woj. Śląskiego z 2015 r. poz. 2753)

Uchwała nr XXVII/552/16 Rady Miasta Katowice z dnia 29 czerwca 2016 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Katowice programu "Nas Troje i więcej" (Dz.Urz. Woj. Śląskiego z 2016 r. poz. 3938)

Uchwała nr XXXVII/715/17 Rady Miasta Katowice z dnia 2 marca 2017 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Katowice programu "Nas Troje i więcej" (Dz. Urz. Woj. Śląskiego z 2017 r. poz. 1643)

 

ADRESACI
Program skierowany jest do:
- rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie miasta Katowice, składających się z rodziców/jednego rodzica posiadających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, przy założeniu, że co najmniej jedno dziecko jest dzieckiem wspólnym,                                          

- rodzin zastępczych zamieszkałych na terenie miasta Katowice,

- rodzin składających się z rodziców/jednego rodzica z co najmniej jednym dzieckiem w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, korzystających ze świadczeń udzielanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach na podstawie ustawy o pomocy społecznej.

CELE PROGRAMU
1. wspieranie ww. rodzin oraz poprawa warunków ich życia,

2. zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży z ww. rodzin,                

3. kształtowanie pozytywnego wizerunku rodzin, w tym w szczególności rodzin wielodzietnych.                      

AKTUALNA OFERTA PROGRAMU

Oferta 30.10.2017.pdf


 

UDZIAŁ INNYCH PODMIOTÓW, PRYWATNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

Do udziału w programie serdecznie zapraszamy inne jednostki i instytucje publiczne, podmioty prowadzące działalność gospodarczą (w tym w szczególności: kina, kawiarnie, restauracje, sale zabaw dla dzieci, punkty usługowe itp.), kluby sportowe, organizacje pozarządowe.

Aby przyłączyć się do programu należy wypełnić znajdujące się poniżej porozumienie i przesłać je (najlepiej w formie elektronicznej) na adres: ps@um.katowice.eu, a my się z Państwem skontaktujemy. Dodatkowe informacje na ten temat można uzyskać dzwoniąc pod numer (32) 25 93 472.        
       
Wzór porozumienia na 2017 r.doc


 

JAK UZYSKAĆ KARTĘ
Wniosek o przyznanie karty programu „Nas Troje i więcej" można składać w Wydziale Polityki Społecznej - ul. Rynek 1, tel. (32) 25 93 459 w pokoju nr 812 (VIII piętro), w następujących dniach i godzinach: poniedziałek od 7.30 do 17.00, wtorek - piątek od 7.30 do 15.30 lub elektronicznie, pamiętając o konieczności posiadania skrzynki na platformie SEKAP, ePUAP.

Karta, którą otrzyma każdy członek rodziny ważna jest przez 1 rok / lub 2 lata (w przypadku rodzin: wielodzietnych oraz zastępczych, w których najstarsze dziecko ma nie więcej niż 16 lat)  i uprawnia do uzyskania ulg i rabatów oferowanych w ramach programu.

 

2017 - Wzór wniosku o przyznanie, wydłużenie, wydanie duplikatu kart.doc 

 

Oświadczenie o kontynuacji nauki.doc

 

Procedura otrzymania karty „Nas Troje i więcej”

 

SPRAWOZDANIA Z PROGRAMU

Sprawozdanie za 2011 r.pdfSprawozdanie za 2012 r.pdfSprawozdanie za 2013 r.pdf

Sprawozdanie za 2014 r.pdfSprawozdanie za 2015 r.pdf 

Uchwała - Sprawozdanie z programu za 2016 r.pdf


KONKURS PLASTYCZNY


Zapraszamy rodziny biorące udział w programie „Nas Troje i więcej" do udziału w konkursie plastycznym

pn. „Grunt to rodzinka – KATOWICE I MY"

 

Celem konkursu jest:

 • inspirowanie dzieci i rodziców do aktywności twórczej w dziedzinie plastyki, pobudzania i rozwijania talentów plastycznych, wyobraźni oraz kreatywności,
 • wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej,
 • wyrabianie poczucia estetyki,
 • popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik    plastycznych,
 • integracja i zacieśnienie więzi rodzinnych,
 • sposób na alternatywne spędzenie czasu wolnego w rodzinnym gronie.

   
  Zadaniem uczestników konkursu będzie wspólne - rodzinne przygotowanie portretu swojej rodziny zawierającego jakikolwiek akcent związany z Katowicami.

  Technika pracy – dowolna (np. rysunek wykonany: kredkami, pastelami, farbami, wyklejanki, collage), format pracy: A4.

  Termin nadsyłania/dostarczania prac: do 29 grudnia 2017 r. (decyduje data wpływu pracy do tutejszego Urzędu).


  Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są w regulaminie konkursowym zamieszczonym poniżej.

 

Dla uczestników konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.

 

Załącznik do pobrania:

Regulamin - konkursu.pdf

Formularz zgłoszeniowy do udziału w konkursie plastycznym.docx

Plakat.jpg


_____________________________________________________________

Mamy do rozdania kolejne bezpłatne bilety dla rodzin wielodzietnych

z program „Nas Troje i więcej"

 

Kiedy: 8 grudnia 2017 r. godz. 18.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek Pl. Sejmu Śląskiego 2

RGG „Contemporary Sonus" feat. Verneri Pohjola & Samuel Blaser

RGG: Łukasz Ojdana, Maciej Garbowski, Krzysztof Gradziuk

Verneri Pohjola „najlepszy fiński trębacz jazzowy młodego pokolenia ma wszystko to, czego potrzeba, aby stać się międzynarodową gwiazdą jazzu". Samuel Blaser – szwajcarski puzonista – porównywany jest do legendarnego mistrza Alberta Mangelsdorffa. Technika jego gry i dojrzałość muzyczna budzą podziw i uznanie. Zaliczany do gatunku free-jazz, wzbogaconego elementami romantyzmu i indywidualnym podejściem do harmonii jazzowej. Z kolei muzyka RGG, przeznaczona dla odbiorców „aktywnych", ma własny, niepowtarzalny styl.

 

Marek Napiórkowski Trio „KonKubiNap"

Marek Napiórkowski Trio: Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Cezary Konrad

Marek Napiórkowski Trio to formacja, w której skład wchodzi trzech niezwykłych muzyków: gitarzysta Marek Napiórkowski, basista Robert Kubiszyn i perkusista Cezary Konrad. Koncerty zespołu to mieszanka żywiołowej, pełnej energii improwizowanej muzyki, ekspresyjnych partii solowych, ale także stonowanych, lirycznych ballad. Jak mówi sam lider: gdy gram w trio uwielbiam posinieć i podskakiwać podczas sola, co robię bezwiednie, czuję, że ciągle się rozwijam, krzepnę, nabieram dojrzałości.

Liczba dostępnych bezpłatnych biletów: 100

 

_______________________________________


Kiedy: 9 grudnia 2017 r. godz. 18.45

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek Pl. Sejmu Śląskiego 2

Piotr Wojtasik „Tribute to Akwarium"

Tribute to Akwarium: Eric Allen, Marek Kądziela, Joris Teepe, Piotr Wojtasik, Kuba Marciniak, Marcin Kaletka, Sebastian Sołdrzyński, Dominik Wania, Paweł Tomaszewski, Jakub Miarczyński, Igor Pietraszewski, Magdalena Zawartko, Anna Maria Mbayo

 

„Tribute to Akwarium" to suita jazzowa skomponowana w 2016 roku przez jednego z najwybitniejszych polskich jazzmanów – Piotra Wojtasika. To muzyczny hołd dla pierwszego klubu jazzowego w Warszawie, klubu Akwarium rozpoznawalnego w Europie i na świecie, funkcjonującego od lat 70. XX wieku do 2000 roku. Klub Akwarium na stałe wpisał się w jazzową mapę świata. Na jego scenie prezentowano muzykę najwyższej próby. Akwarium jest symbolem polskiej sceny jazzowej i obecnych na niej mistrzów.

Piotr Wojtasik zaprosił do projektu wybitnych muzyków z Polski i z za granicy, a także utalentowanych przedstawicieli młodego pokolenia.

Liczba dostępnych bezpłatnych biletów: 100

_____________________________________________________________________

Zaproszenie na wystawę fotografii trójwymiarowej

Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek zaprasza na wystawę fotografii trójwymiarowej Marka Saenderskiego – artysty multimedialnego, który od niemal 30 lat eksperymentuje z efektami trójwymiarowymi. Pierwsze 100 osób z rodzin wielodzietnych, które zgłoszą się do kasy Miasta Ogrodów i okażą ważne karty programu "Nas Troje i więcej" otrzymają darmowe bilety na ww. wystawę.


Gdzie: Galeria Teatru Korez przy Pl. Sejmu Śląskiego 2 (I piętro Miasta Ogrodów)
Kiedy: od 7 września do 30 listopada br.


http://miasto-ogrodow.eu/strona/StereoVision


 

umk_nas3_dl_przedsiebiorcy_www_str1 kopia - po zmianach.jpg 

umk_nas3_dl_rodzinna_www_str2.jpg

 

 umk_nas3_dl_przedsiebiorcy_www_str2.JPG