karta internet.jpg
Rodzina jest w obecnych czasach wartością nie do przecenienia. Trud wychowania dzieci, szczególnie w rodzinach wielodzietnych może stanowić duże obciążenie finansowe.
Miasto Katowice wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców i doceniając wkład rodziców w wychowanie młodego pokolenia katowiczan z dniem 3 stycznia 2011 r. rozpoczęło realizację programu „Nas Troje i więcej”.
Mamy nadzieję, że choć w pewnym stopniu odciążymy w ten sposób rodzinne budżety i zachęcimy do kreatywnego, kulturalnego i wspólnego spędzania wolnego czasu.

Uchwała nr VIII/145/15 Rady Miasta Katowice z dnia 29 kwietnia 2015 r. w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Katowice programu "Nas Troje i więcej" (Dz.Urz. Woj. Śląskiego z 2015 r. poz. 2753)

Uchwała nr XXVII/552/16 Rady Miasta Katowice z dnia 29 czerwca 2016 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Katowice programu "Nas Troje i więcej" (Dz.Urz. Woj. Śląskiego z 2016 r. poz. 3938)

Uchwała nr XXXVII/715/17 Rady Miasta Katowice z dnia 2 marca 2017 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Katowice programu "Nas Troje i więcej" (Dz. Urz. Woj. Śląskiego z 2017 r. poz. 1643)

 

ADRESACI
Program skierowany jest do:
- rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie miasta Katowice, składających się z rodziców/jednego rodzica posiadających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, przy założeniu, że co najmniej jedno dziecko jest dzieckiem wspólnym,                                          

- rodzin zastępczych zamieszkałych na terenie miasta Katowice,

- rodzin składających się z rodziców/jednego rodzica z co najmniej jednym dzieckiem w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, korzystających ze świadczeń udzielanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach na podstawie ustawy o pomocy społecznej.

CELE PROGRAMU
1. wspieranie ww. rodzin oraz poprawa warunków ich życia,

2. zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży z ww. rodzin,                

3. kształtowanie pozytywnego wizerunku rodzin, w tym w szczególności rodzin wielodzietnych.                      

AKTUALNA OFERTA PROGRAMU

Oferta 12.02.2018.pdf

UDZIAŁ INNYCH PODMIOTÓW, PRYWATNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

Do udziału w programie serdecznie zapraszamy inne jednostki i instytucje publiczne, podmioty prowadzące działalność gospodarczą (w tym w szczególności: kina, kawiarnie, restauracje, sale zabaw dla dzieci, punkty usługowe itp.), kluby sportowe, organizacje pozarządowe.

Aby przyłączyć się do programu należy wypełnić znajdujące się poniżej porozumienie i przesłać je (najlepiej w formie elektronicznej) na adres: ps@um.katowice.eu, a my się z Państwem skontaktujemy. Dodatkowe informacje na ten temat można uzyskać dzwoniąc pod numer (32) 25 93 472.        
       

Wzór porozumienia na 2018 r.doc
 

JAK UZYSKAĆ KARTĘ
Wniosek o przyznanie karty programu „Nas Troje i więcej" można składać w Wydziale Polityki Społecznej - ul. Rynek 1, tel. (32) 25 93 459 w pokoju nr 812 (VIII piętro), w następujących dniach i godzinach: poniedziałek od 7.30 do 17.00, wtorek - piątek od 7.30 do 15.30 lub elektronicznie, pamiętając o konieczności posiadania skrzynki na platformie SEKAP, ePUAP.

Karta, którą otrzyma każdy członek rodziny ważna jest przez 1 rok / lub 2 lata (w przypadku rodzin: wielodzietnych oraz zastępczych, w których najstarsze dziecko ma nie więcej niż 16 lat)  i uprawnia do uzyskania ulg i rabatów oferowanych w ramach programu.


2018 - Wzór wniosku o przyznanie, wydłużenie, wydanie duplikatu kart.doc

2018 - Wzór wniosku o przyznanie, wydłużenie, wydanie duplikatu kart.pdf


Oświadczenie o kontynuacji nauki.doc

 

Procedura otrzymania karty „Nas Troje i więcej”

 

SPRAWOZDANIA Z PROGRAMU

Sprawozdanie za 2011 r.pdfSprawozdanie za 2012 r.pdfSprawozdanie za 2013 r.pdf

Sprawozdanie za 2014 r.pdfSprawozdanie za 2015 r.pdf 

Uchwała - Sprawozdanie z programu za 2016 r.pdfMamy do rozdania 100 bezpłatnych biletów na koncert w ramach Dni Tomasa Tranströmera

7 kwietnia 2018 r. o godz. 19.30 w Sali koncertowej Katowice Miasto Ogrodów (Plac Sejmu Śląskiego 2) odbędzie się koncert w ramach Dni Tomasa Tranströmera.

Podczas koncertu wystąpią:

Maja Komorowska
Joanna Freszel – sopran
Royal String Quartet
ze specjalnym udziałem Adama Zagajewskiego.

W programie muzyka Franza Schuberta, Ludwiga van Beethovena, Dymitra Szostakowicza oraz wiersze Adama Zagajewskiego.

Więcej szczegółów nt. koncertu:

http://miasto-ogrodow.eu/strona/transtromer2

 

W kasie biletowej można odebrać bilety. Miasto Ogrodów przekazało na ww. koncert 100 biletów dla rodzin wielodzietnych korzystających z programu "Nas Troje i więcej".

W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem tel. (32) 609 03-31/32 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-16.00.


_____________________________________________________

Galeria prac plastycznych nagrodzonych w konkursie pn.: "Grunt to rodzinka - KATOWICE I MY"

I miejsce

I miejsce - rodzina Sokołowskich.JPG

II miejsca

II miejsce- Rodzina Plata.JPG

II miejsce- Rodzina Wojtacha.JPG


III miejsca

III miejsce-Rodzina Piechota.JPG

III miejsce-Rodzina Sołtys.JPG

III miejsce -Rodzina Fabiańczyk.JPG

Ponadto, komsja konkursowa wyróżniła jeszcze 7 prac.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!! i zapraszamy po odbiór nagród (ul. Rynek 1 pok. nr 812 w poniedziałek od 7.30 do 17.00, wtorek - piątek od 15.30 do 15.30).


_____________________________________________________


Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia

 

Przypominamy, że od 1 stycznia br. dzieci i młodzież do 16 roku życia może korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją publiczną. Młodzież, która urodziła się w okresie od 1 stycznia do 30 września, z bezpłatnych przejazdów będzie mogła korzystać do końca ważności ich legitymacji szkolnej, czyli do 30 września. Oznacza to, że jeśli ktoś urodził się np. 15 lutego, za darmo będzie mógł jeździć do 30 września. Z kolei 16-latkowie, którzy urodzili się po 30 września również będą mogli dłużej korzystać z bezpłatnych przejazdów niż jedynie do końca roku szkolnego, w którym rocznikowo osiągną wiek graniczny dla tego uprawnienia. W ich przypadku będzie to możliwe do dnia ich szesnastych urodzin. Jeśli zatem ktoś urodził 15 listopada, będzie mógł jeździć bezpłatnie do 15 listopada, a nie tylko do 30 września.

Uprawnienie to będzie obowiązywać przez cały rok, a co za tym idzie – również w weekendy, w wakacje i ferie zimowe.

Ulga obejmie ok. 150 tys. dzieci zamieszkałych na terenie Metropolii i będzie zapisana na spersonalizowanej karcie ŚKUP. Jednak brak tej karty wcale nie oznacza, że dzieci i młodzież nie będą mogli skorzystać z tego uprawnienia już od Nowego Roku. Przez trzy miesiące, czyli do końca marca, będzie obowiązywać okres przejściowy, podczas którego najmłodsi mieszkańcy będą mogli swobodnie podróżować na podstawie posiadanej przy sobie ważnej legitymacji szkolnej. Dzieci i rodzice będą mieć czas, by na spokojnie złożyć wniosek o wyrobienie karty ŚKUP.

Dzięki zawartemu porozumieniu, prawo do bezpłatnych przejazdów będzie dotyczyło również dzieci do 7 roku życia (do dniach ich 7. urodzin). Maluchom uprawnienie to będzie przysługiwać na podstawie oświadczenia osoby, opiekującej się nimi w czasie podróży. Do tej pory w KZK GOP, MZKP i MZK z tego prawa mogły korzystać dzieci do 4. roku życia. To z kolei oznacza, że ulgę pozwalającą korzystać z darmowych przejazdów dla uczniów, trzeba będzie zapisać na karcie ŚKUP dopiero, gdy dziecko skończy 7 lat. 

 

_____________________________________________________

Szanowni Państwo,

pragniemy Państwa poinformować, że od 2018 r. sklep Leroy Merlin w Katowicach nie będzie akceptował kart programu „Nas Troje i więcej".

Dla mieszkańców Katowic sklep Leroy Merlin przygotował program lojalnościowy DOM, do którego zaprasza wszystkich obecnych uczestników programu „Nas Troje i więcej". Dodatkowo dla uczestników programu „Nas Troje i więcej", którzy podejmą decyzję o przystąpieniu do programu lojalnościowego DOM przygotowany został dodatkowy profit w postaci rabatu powitalnego w wysokości 5% oraz rabatu lojalnościowego w wysokości 10%.


 

umk_nas3_dl_przedsiebiorcy_www_str1 kopia - po zmianach.jpg 

umk_nas3_dl_rodzinna_www_str2.jpg

 

 umk_nas3_dl_przedsiebiorcy_www_str2.JPG