23 listopada 2018
Katowice w obiektywie - otwarcie wystawy pokonkursowej
W środę 5 grudnia o godz. 18:30 zapraszamy do należącej do ZPAF Galerii „Katowice" przy ul. Świętego Jana 10 na otwarcie pokonkursowej wystawy.


W środę 5 grudnia o godz. 18:30 w należącej do Związku Polskich Artystów Fotografików Galerii „Katowice" przy ul. Świętego Jana 10 odbędzie się podsumowanie dziewiątej edycji konkursu fotograficznego „Katowice w obiektywie", połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej. Tego dnia poznamy też laureatów trzech pierwszych miejsc.


– Konkurs „Katowice w obiektywie" co roku jest dla nas ciekawym sprawdzianem tego, jak mieszkańcy postrzegają swoje miasto – mówi Marcin Stańczyk z Wydziału Promocji katowickiego magistratu. – Tegoroczne prace przedstawiają „zielone" atuty Katowic, co zdaje się być szczególnie ważne dla nas w tej chwili, kiedy jako miasto finalizujemy przygotowania do Szczytu Klimatycznego ONZ, którego już wkrótce będziemy gospodarzem.

Trwający przez ostatnich kilka miesięcy konkurs cieszył się sporą popularnością. Mieszkańcy wysyłali zdjęcia, które ich zdaniem interpretują hasło „Eko-Katowice". Spośród zgłoszonych prac komisja, składająca się z przedstawicieli ZPAF-u oraz Wydziału Promocji Urzędu Miasta, wybrała 30, które można oglądać w grudniu na wystawie w Galerii „Katowice". Część tych zdjęć zostanie opublikowanych w miejskim kalendarzu na rok 2019. Natomiast autorzy trzech fotografii, które zrobiły na jurorach największe wrażenie, otrzymają nagrody pieniężne bądź też propozycję udziału w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez ZPAF.

– O tym, które prace wyróżniliśmy, będzie można przekonać się już 5 grudnia na wernisażu, na który zapraszam nie tylko tych, którzy wzięli udział w konkursie, ale wszystkich, którzy interesują się fotografią, zwłaszcza hobbystycznie – zachęca Marcin Stańczyk. – Równocześnie bardzo dziękuję wszystkim, że tak licznie odpowiedzieli na nasze konkursowe zaproszenie. A tych, których zdjęcia nie znalazły się w finale, zachęcam do udziału w innych naszych zabawach, a także w przyszłorocznym konkursie „Katowice w obiektywie".

Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Wystawę będzie można oglądać do 28 grudnia w godzinach od 17:00 do 20:00.

 

Lista laureatów: Magda Bachir, Natalia Drozd, Radosław Dybała, Piotr Fraś, Grażyna Gałczyńska-Janus, Urszula Gładka, Julia Gonera, Maria Magdalena Heljak, Katarzyna Kania, Tomasz Kawka, Kinga Kopeć, Dariusz Krawczyk, Piotr Łaś, Agnieszka Malasiewicz, Joanna Mękal, Michał Michnik, Bożena Nitkiewicz, Marian Nocoń, Dariusz Oczkowicz, Aleksandra Olszówka, Patrycja Warzeszka, Daniel Ziętek.


plakat_Katowice w obiektywie_2018_maly_jpg.jpg