Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Miasta partnerskie Aktualnosci

Zarządzaj uprawnieniamiZarządzaj uprawnieniami
|
Historia wersjiHistoria wersji

Tytuł

Obraz zestawienia

Zawartość strony

​ Wszystko dzięki wykładowcom ze stowarzyszenia Cyrk Nieco Inny, "cyrk w szkole", którzy w kreatywny i inspirujący sposób zachęcają uczniów do ruchu i sztuki.  W programie weźmie udział około 1500 dzieci z pięciu szkół podstawowych w Ostrawie. Ministerstwo Kultury Republiki Czeskiej dofinansowuje projekt "Łączenie świata kultury, sztuki i ruchu" kwotą 472 000 koron. Nauczyciele wybierają indywidualne podejście do nauczania dzieci, zasad ilustracji i pracy z grupami.


Projekt został zainaugurowany 12 grudnia w Szkole Podstawowej im. Františka Formana i kontynuowany w kolejnych dniach w Szkole Podstawowej im. Bohumíra Dvorský'ego. W przyszłym roku do artystów mogą dołączyć dzieci z trzech innych ostrowskich szkół, które nie zostały jeszcze wybrane, więc zainteresowani mogą jeszcze zgłaszać się do projektu. Pierwszego dnia instruktorzy i uczniowie wezmą udział w warsztatach pełnych ruchu, tańca, żonglerki i akrobatyki w parach. Niektórzy uczniowie pogłębią swoje umiejętności następnego dnia, kiedy to będą wspólnie pracować nad przedstawieniem o przeciwdziałaniu przemocy dla całej szkoły. Przedstawienie jest następnie oglądane przez całą szkołę. W projekcie bierze udział ośmiu wykonawców.

Wiceprezydent miasta Ostrawa Andrea Hoffman z zadowoleniem przyjmuje nietradycyjny sposób wprowadzania dzieci w sztukę i wprawiania ich w ruch, co zachęca do kreatywnego myślenia, współpracy i empatii w zbiorowym lub artystycznym wyrażaniu siebie przez dzieci: „Takie nietradycyjne podejście do sportu i sztuki może wskazać drogę nawet tym dzieciom, które wcześniej nie były zainteresowane tymi tematami. W idealnym przypadku mogą one skłonić dzieci do ćwiczeń w późniejszym okresie życia oraz zmotywować je do dalszego zgłębiania sztuki i spędzania wolnego czasu w sensowny sposób. Ważne jest również, aby przedstawiona przez nie historia ostrzegała dzieci przed zagrożeniami związanymi z mobbingiem."


Foto: Adolf Horsinka -archiwum miasta Ostrawa

Priorytet aktualności

Data rozpoczęcia

Data zakończenia

Data publikacji

Wygasa

Wyświetl w kalendarzu

Stan zatwierdzania Zatwierdzony

Załączniki

Typ zawartości: Aktualności wydarzenia
Wersja:
Utworzony o przez
Ostatnio zmodyfikowany: przez

sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice