Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Miasta partnerskie Aktualnosci

Zarządzaj uprawnieniamiZarządzaj uprawnieniami
|
Historia wersjiHistoria wersji

Tytuł

Obraz zestawienia

Zawartość strony


W 2023 roku, całe miasto żyło Mistrzostwami Świata w Rugby, co przełożyło się na sukces ekonomiczny i turystyczny (prawie 100 000 odwiedzających Miasteczko Rugby!), a także wizerunkowy Saint-Etienne, które po raz kolejny stanęło na wysokości zadania w zakresie organizacji wielkich wydarzeń sportowych. 

Ale to nie wszystko, bo tego lata Saint-Etienne będzie gościć imprezy sportowe w ramach Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024. Animacje, wystawy, a także spotkania sportowe, będą się odbywały aż do września!  

W marcu zostanie otwarta wystawa «Olimpiada kulturalna» zorganizowana w mediatece Tarentaize. Będzie to dobra okazja do rozważań na temat więzi łączących sport i komiksy.

W kwietniu, Tydzień Olimpijski i Paraolimpijski podkreśli wartości i dyscypliny olimpijskie oraz umożliwi dzieciakom wzięcie udziału w różnych dyscyplinach olimpijskich, takich jak judo, biatlon, jeździectwo, tenis, koszykówka i wspinaczka, uwrażliwiając je również na problem włączania i niepełnosprawności.

Sztafeta z ogniem olimpijskim i koncert okolicznościowy

W sobotę 22 czerwca Sztafeta z ogniem olimpijskim przebiegnie przez ulice Saint-Etienne. To ważny moment, ponieważ Saint-Etienne jest jednym z tylko czterech miast-etapów Regionu Auvergne-Rhône-Alpes, w których zatrzyma się sztafeta. Będzie to okazja do hucznego świętowania, połączonego z licznymi animacjami.

W dniu poprzedzającym ten fakt, podczas corocznego Święta Muzyki,  odbędzie się specjalny koncert zorganizowany w ramach Igrzysk  i przebiegu Sztafety z ogniem olimpijskim. W czasie tego samego weekendu przewidziano Dzień Olimpijski z wieloma imprezami sportowymi.

Na znanym Stadionie Geoffroy-Guichard odbędzie sześć spotkań piłkarskich: 3 mecze turnieju kobiet i  3 mecze turnieju mężczyzn grup A i B.

Naszym francuskim partnerom życzymy wielu niezapomnianych sportowych emocji! 


Priorytet aktualności

Data rozpoczęcia

Data zakończenia

Data publikacji

Wygasa

Wyświetl w kalendarzu

Stan zatwierdzania Zatwierdzony

Załączniki

Typ zawartości: Aktualności wydarzenia
Wersja:
Utworzony o przez
Ostatnio zmodyfikowany: przez

sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice