Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Międzynarodowe Centrum Kongresowe


Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach – największe centrum kongresowe w Polsce. Właścicielem obiektu jest Miasto Katowice. Od 2 maja 2016 centrum jest zarządzane przez firmę PTWP Event Center z Katowic. Centrum zostało wybudowane w latach 2011–2015 kosztem ponad 378 mln zł (w tym dotacja UE ponad 182 mln zł. Należy do Strefy Kultury, nowej części Katowic, poświęconej kulturze, zlokalizowanej na dawnych terenach przemysłowych. Ma bezpośrednie połączenie ze Spodkiem. Budynek Międzynarodowego Centrum Kongresowego został zaprojektowany przez utytułowaną pracownię architektoniczną Jems Architekci z Warszawy. Obiekt powstał na terenach poprzemysłowych i w swojej architekturze nawiązuje do tradycji górniczych.


Międzynarodowe Centrum Kongresowe jest podzielone na 4 części:

  1. Sala Wielofunkcyjna o powierzchni 8174 m² (konferencje, kongresy i targi – do 10 000 osób), z możliwością podziału na trzy niezależne moduły A, B i C o wymiarach od 2583 do 2839 m².

  2. Sala Audytorium (570 osób) – oddzielona od reszty, z własnym foyer, szatniami i toaletami. Zapewnia pełne oddzielenie uczestników od innych wydarzeń, toczących się w tym samym czasie w MCK.

  3. Sala Balowa (1000 osób) – w odrębnej części budynku, z osobnym foyer i toaletami. Istnieje możliwością jej podziału na trzy niezależne moduły A, B i C. Idealna na organizację bankietów, spotkań firmowych, konferencji dla grup od 100 do 1000 uczestników.

  4. Zespół Sal Konferencyjnych – mniejsze i średnie sale konferencyjne na poziomie +2 (26 sal konferencyjnych o powierzchni od 38 do 144 m², z możliwością dodatkowego łączenia pomieszczeń konferencyjnych). Powierzchnia łączna sal konferencyjnych to 1675 m².

Międzynarodowe Centrum Kongresowe zostało wyróżnione następującymi nagrodami:

  • Grand Prix – zwycięzca Nagrody Architektonicznej Polityki 2015 (Tygodnik Polityka)

  • Top Inwestycje Komunalne 2016 (www.portalsamorzadowy.pl)

  • Nagroda Roku SARP za najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w roku 2015 (Stowarzyszenie Architektów Polskich)

  • Bryła Roku 2015 (www.bryla.pl)

  • Najlepszy obiekt kongresowy w Polsce – MP Power Awards – Kongres Venue (Meeting Planner)

  • Grand Prix – Architektura Roku Województwa Śląskiego 2015 (SARP Katowice)


 Zapraszamy na www.mckkatowice.pl


sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice