Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Nagrody i wyróżnienia

Nagrody i wyróżnienia


 Muzeum Historii Katowic


  Z przyjemnością informujemy, że Muzeum Historii Katowic otrzymało Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego                       za wsparcie ukraińskich muzealników.

DyplomMinistradlaMHK.jpg


Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach zajęła II miejsce w XVII edycji Konkursu Lodołamacze, w kategorii Instytucja.
W uroczystej Gali Finałowej na Zamku Królewskim w Warszawie, w dn. 6 października br., udział wzięły Pani Dyrektor Anna Fałat
oraz Pani Wicedyrektor Ewa Stasiak.
To nobilitujące wyróżnienie; dowód na to, że praca z osobami z niepełnosprawnościami, wspieranie ich i ukazywanie ich ważnej roli w społeczeństwie, jest niezwykle istotne.
Jest nam niezmiernie miło, że możemy się z Państwem podzielić informacją o tym wspaniałym wyróżnieniu dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach.
Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem:
http://www.lodolamacze.info.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3450&Itemid=1

Miejskie Domy Kultury

Miejskie Domy Kultury z Katowic zdobywcami statuetki Złotego Słonecznika 2022!
Słoneczniki to plebiscytowy konkurs organizowany przez Portal CzasDzieci.pl, który jako wieloletni pośrednik między miejscami edukacji i kultury a rodzicami, pragnie wyróżnić najbardziej oddanych dzieciom organizatorów. Za główny cel organizatorzy postawili wyróżnienie i nagrodzenie najlepiej przygotowanych wydarzeń, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju młodych adresatów, będąc dla nich równocześnie najlepszą rozrywką.
Miejskie Domy Kultury zostały nominowane aż dwukrotnie w kategoriach: język i sztuki wizualne, z czego w tej pierwszej otrzymały nagrodę główną. Zgłoszony projekt stanowiły Katowickie Spotkania z Bajką 2022 - przedsięwzięcie zainicjowane i zorganizowane w ramach wspólnych działań katowickich domów kultury (Projekt systemu identyfikacji wizualnej usług kulturalnych i współpracy merytorycznej Miejskich Domów Kultury), gdzie wszystkie działania, po długim, pandemicznym czasie, mogły się odbyć na żywo.

Słoneczniki 2022.jpg

ZŁOTE MASKI dla „Łyska z pokładu Idy” Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach

 

Spektakl pt. „Łysek z pokładu Idy” Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach w reżyserii Konrada Dworakowskiego na podstawie utworu Gustawa Morcinka został nagrodzony „Złota Maską” w kategorii Spektakl Dla Młodych Widzów. Ponadto Michał Skiba – odtwórca postaci tytułowej w spektaklu - otrzymał Złotą Maskę w kategorii „Za Rolę w Teatrach Lalkowych”.

Twórcami nagrodzonego przedstawienia są:  adaptacja - Martyna Lechman, reżyseria, teksty piosenek i monologu - Konrad Dworakowski, scenografia - Andrzej Dworakowski, muzyka - Piotr Klimek, Filip Sternal, asystent reżysera - Grzegorz Eckert, aktorzy - Michał Skiba, Marta Popławska, Aleksandra Zawalska, Marek Dindorf, Grzegorz Eckert, Piotr Janiszewski.

Nagroda Teatralna „Złota Maska” to  nagroda za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie sztuki teatralnej,  przyznawana jest przez przedstawicieli mediów województwa śląskiego. Gala wręczenia odbywa się corocznie w Międzynarodowym Dniu Teatru.

Tegoroczna gala wręczenia Złotych Masek odbyła  się z półrocznym opóźnieniem 5 października 2020 w Teatrze Śląskim.

Foto2.jpg


Muzeum Historii Katowic


217759426_4273055176109361_2280611621853821573_n.jpg

Z przyjemnością informujemy, że Muzeum Historii Katowic otrzymało wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne 2020 roku w dwóch kategoriach:
- Projekt Muzeum on-line w kategorii „Dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa
   kulturowego (w tym wydawnictwa multimedialne)”
- Wystawa Dwurnik. Totalnie w kategorii „Wystawy”Muzeum Historii KatowicWystawa porcelany Z fabryki na salony! „Giesche”, „Czuday”, „Huta Franciszka przygotowana przez Muzeum Historii Katowic otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego za najlepszą wystawę roku 2019. Nasza śląska porcelana została przepięknie pokazana w salach wystawienniczych Muzeum Historii Katowic. Wystawie towarzyszyły liczne oprowadzania kuratorskie, spotkania i prelekcje.
Ponadto MHK otrzymało wyróżnienie w kategorii Publikacje Książkowe za publikację "Waleska von Tiele - Winkler. tradycje rodzinne"


Katowice Miasto Ogrodów  — Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek

Nagroda German  Design Award dla badań i raportu „Kultura (w) danych”

Zespół Medialab Katowice, działający w ramach Katowice Miasto Ogrodów, decyzją międzynarodowego jury otrzymał prestiżową German Design Award w kategorii stron internetowych za cyfrowe opracowanie badań Kultura (w) danych – dataforculture.eu

Strona w nowatorski sposób prezentuje wyniki badań, które przez kilkanaście miesięcy prowadzili badacze miasta, programiści, analitycy i projektanci. Ich celem było poznanie ekosystemu kultury w Katowicach, wykorzystując dizajn jako narzędzie zdobywania i prezentacji wiedzy. Dane pochodziły z mediów społecznościowych, serwisów online oraz od kilku tysięcy uczestników, którzy wzięli udział w zaprojektowanym przez Medialab badaniu ankietowym.

Autorami projektu strony byli Michał Smoliński (navarra-lab.com), Krzysztof Granek, Paulina Urbańska i Waldemar Węgrzyn. Całość badań koordynował Oskar Adamus i Magdalena Chmiel, pracujący pod kierunkiem Karola Piekarskiego.

German  Design Award jest oficjalną nagrodą przyznawaną w dziedzinie dizajnu przez rząd Niemiec. Ma długą tradycję - po raz pierwszy przyznano je w 1969 roku. Nagradzane są nią zarówno  produkty, jak i osiągnięcia w dziedzinie projektowania komunikacji. Przyznawana jest m.in. za wyjątkową jakość pomysłu, uwzględnienie zasad zrównoważonego rozwoju, estetykę i funkcjonalność.


Muzeum Historii Katowic


8 września 2020 r. w willi Goldsteinów podczas XX konferencji naukowej odbyło się uroczyste wręczenie ODZNAK HONOROWYCH „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ” przyznanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla trzech pracowników Muzeum Historii Katowic - są to Panie Ewelina Krzeszowska i Zofia Szota oraz Pan Michał Musioł.

Katowice Miasto Ogrodów  — Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek

Plac na Glanc czyli podwórko przy ul. Dyrekcyjnej w Katowicach, został nominowany w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2019/Polski Krajobraz 2019 i bierze udział w głosowaniu na najlepszą przestrzeń publiczną 2019,
szczegóły znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem:

http://sztuka-krajobrazu.pl/4030/artykul/kolejny-plac-na-glanc-czyli-podworko-na-nowo


Galeria Sztuki Współczesnej BWA


Z przyjemnością informujemy, że publikacja pt. "Wymiennik. Edukacja artystyczna w obiegu otwartym", wydana przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA otrzymała nagrodę główną w konkursie Śląska Rzecz 2018 w kategorii Grafika Użytkowa. Książka została doceniona za projekt autorstwa Jana Piechoty.
„…Ta publikacja jest efektem spotkań ze wspaniałymi artystami, edukatorami, animatorami, pedagogami. Jest platformą wymiany, która wypuszcza w obieg otwarty wartościowe praktyki i metody, które mogą stać się inspiracją do ulepszania naszej pracy edukacyjno-artystycznej, do doświadczania sztuki, do samorozwoju.” (Redaktorka — Aneta Zasucha/tekst z okładki)

Wydawca: Galeria Sztuki Współczesnej BWA
Redakcja: Aneta Zasucha
Rok wydania: 2018
Projekt graficzny i skład: Jan Piechota

Książkę można nabyć w Księgarni Artystycznej BWA w cenie 30 zł.

Spis treści
Aneta Zasucha (Od)twórcza strategia
Maria Parczewska Pułapki
Jolanta Skutnik Les ateliers de la création idea i praktyka transdyscyplinarnego projektu włączającego
Janusz Byszewski Przyszłość jest teraz
Jolanta Gisman-Stoch Pięć przemian. Refleksja na temat towarzyszenia drugiej osobie w twórczych procesach ekspresyjnych
Urszula Szuścik Program pedagogiki twórczości – stymulacja twórczości plastycznej dziecka
Aneta Zasucha Korespondencja sztuk
Joanna Bronisławska/Asi Mina Dźwięczność, Muzyka z odzysku, Co w marchewce piszczy?
Anna Boguszewska Książka ilustrowana i książka obrazkowa dla dzieci jako instrument w wychowaniu przez sztukę
Maria Stafyniak Mapa ciała
Paweł Kula Szkoda, że nie mamy aparatu…
Grzegorz Łabuda Ciało i ruch w procesie kształcenia
Jakub Margosiak Wyobraźnia w edukacji
Monika Wachowicz Ciało słowem się stało
Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan Proces, proces i jeszcze raz proces
Ewa Baranowska-Jojko Sztuka, która pomaga dziecku odnaleźć w sobie to, co dla niego ważne
Monika Goetzendorf-Grabowska Edukacja przez sztukę — wy(e)zwanieKatowice Miasto Ogrodów  — Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek


Nagroda Śląska Rzecz w kategorii wystawiennictwo dla Medialabu Katowice działającego przy Katowice Miasto Ogrodów  — Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek za wystawę "Promenada na południe. Historia ulicy Kościuszki"


Zamek Cieszyn już po raz 14. przyznał nagrodę Śląska Rzecz. Konkurs promuje nowatorskie, funkcjonalne dostępne i dobrze przemyślane produkty, projekty graficzne i usługi wdrożone w woj. śląskim i/lub opolskim. Ogłoszenie wyników połączone z otwarciem pokonkursowej wystawy odbyło się 17 października 2019 podczas IX Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Promenada na południe. Historia ulicy Kościuszki to wystawa o jednej z najważniejszych ulic Katowic stworzona w duchu data-driven przez interdyscyplinarny zespół projektowy pracujący z wykorzystaniem metodyk zwinnych.

Impuls do opracowania opowieści o ulicy Kościuszki dały archiwalne dokumenty niedostępne szerokiej publiczności. Wystawa przybrała formę punktu informacyjnego i odsyłała do samodzielnego eksplorowania ulicy Kościuszki zgodnie z wyznaczonymi trasami tematycznymi. Odbiorcami byli mieszkańcy, turyści, a także entuzjaści nowych technologii, stąd wykorzystanie m.in. animacji, grafów, podcastów, drukowanych spacerowników. Idea jest kontynuowana w sieci. Ważne było włączenie lokalnej społeczności, a opowieść o przeszłości stała się pretekstem do rozmów o przyszłości ulicy.

Zespół kuratorski wystawy Promenada na południe. Historia ulicy Kościuszki:
Urszula Augustyniak
Martyna Bielak
Anna Bil
Magdalena Chmiel
Monika Ciosmak
Jadwiga Kijak
Magdalena Szklarczyk-Kominko
Atelier S10

Oskar Adamus
Karol Piekarski

Zgłoszenia konkursowe oceniane były pod kątem innowacyjności rozwiązań, zrównoważonego rozwoju, dostrzeżenia potrzeb użytkowników, procesu projektowego, funkcjonalności i ergonomii, jakości wykonania i użytych materiałów, estetyki.
Więcej o wystawie:
📎http://bit.ly/PromenadaCaseStudy
📎http://bit.ly/PromenadaProces
📎http://bit.ly/PromenadaWystawaMuzeum Historii Katowic


9 września 2019 r.w willi Goldsteinów podczas XIX konferencji naukowej odbyło się uroczyste wręczenie ODZNAK HONOROWYCH „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ” dla Pani Urszuli Rzewiczok, Pani Marii Katarzyny Gliwy, Pani Elżbiety Giszter oraz Pana Antoniego Steuera przyznanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Katowice Miasto Ogrodów  — Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek

Opracowywany raport dotyczący kultury w Katowicach został wyróżniony w kategorii Infografika w ramach konkursu Polish Graphic Design Awards.
Przez kilkanaście miesięcy w grupie badaczy miasta, programistów, analityków i projektantów poznawaliśmy ekosystem kultury w Katowicach, wykorzystując dizajn jako narzędzie zdobywania i prezentacji wiedzy.
Dane pochodziły z mediów społecznościowych, serwisów online oraz od kilku tysięcy uczestników, którzy wzięli udział w zaprojektowanym przez nas badaniu ankietowym.

Celem projektu było stworzenie narzędzi umożliwiających analizę życia kulturalnego miasta oraz ułatwiających podejmowanie rzeczowych decyzji organizatorom, decydentom, aktywistom i mieszkańcom. Aby pogodzić wymagania wszystkich grup odbiorców, zrealizowaliśmy wielokanałowy projekt składający się z raportu online opartego o formę wizualizacji danych, serii artykułów i wystawy w przestrzeni instytucji Katowice Miasto Ogrodów. Projekt nie daje jednoznacznych rekomendacji – liczymy jednak, że stanie się pretekstem do dalszej analizy, a metody i narzędzia powstałe w wyniku naszych działań, uda się zastosować w innych miastach.

IMG_3216.jpg


IMG_5700.jpg

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum


Złota Maska za scenografię do „Kordiana”

Laureatem tegorocznej 51. edycji Nagrody Teatralnej ZŁOTA MASKA w województwie śląskim w kategorii scenografia jest MIREK KACZMAREK. Nagrodę otrzymał za scenografię do spektaklu KORDIAN Juliusza Słowackiego w reżyserii Jakuba Roszkowskiego w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach.  
Gala wręczenia przyznawanych przez władze województw opolskiego i śląskiego Złotych Masek 2019 odbyła się 1 kwietnia w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Jak dziś czytać dramat romantyczny? Czy współczesne pokolenie odnajduje w „Kordianie” swój świat, swoje rozterki i zmagania? Burząc konwencje i myślowe schematy, spektakl zmusza do spojrzenia na nowo na nasze narodowe mity, do poważniej refleksji nad tym, co się wokół nas dzieje, co nas otacza, w czym sami głęboko tkwimy.
Zacytujmy fragmenty recenzji Magdaleny Legendź: „(…) kostiumy z gąbki – miękkie odwłoki najeżone odstającymi czułkami, wypustkami oraz maski, dawały groteskowy efekt. Były to raczej nakrycia głowy w kształcie owadzich główek (…). (…) dzięki kostiumom sceny erotyczne stawały się zamierzenie płaskie, przyziemne, wulgarne, odrażające. Sceny dramatyczne z kolei rozmyślnie żenujące i nieadekwatne do bohaterskich treści. Dobitny to komentarz na temat naszej, ludzkiej, mizerii. (…) Nie ma podziału na scenę i widownię, co podkreśla wspólnotę doświadczeń. Widzowie siadają pod ścianami na podłużnych, czarnych, wypchanych workach foliowych. To ważny, wielofunkcyjny element scenografii czy raczej plastycznej wizji Mirka Kaczmarka. Aktorzy posługują się nimi w wielu scenach: z nich Kordian układa sobie Mont Blanc i chmurę, która zabierze go do kraju. Polskę toczy robactwo, owady atakują przybysza, zajmują jego miejsce, ale daremnie. Te same worki, układane jeden przed drugim, staja się wydłużającą się w nieskończoność drogą do sypialni cara. Z kolei worek zwinięty w kulkę toczy przed sobą Grzegorz – troskliwy i zapobiegliwy żuk gnojarz. W głębi sali wiszą podświetlone kokony, prowokując pytania o to, co się z nich wykluje, jakie kryją potworne larwy?” (Muszki w flaszeczce, Teatr Lalek nr 1/135/2019, s. 32-33)
Trajler spektaklu można zobaczyć na: https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=MImA4FZlvpA

D750_117431lr.jpgD750_117264lrkadr.jpg


Muzeum Historii Katowic

24 maja 2018 r. w siedzibie Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień Marszałka Województwa Śląskiego za wydarzenie muzealne roku 2017.
Muzeum Historii Katowic wyróżniono w kategorii PUBLIKACJE KSIĄŻKOWE za publikację „Ewangelicy w Katowicach. Przewodnik".


MIEJSKI DOM KULTURY „KOSZUTKA”

Sukces zespołów stepujących z MDK „Koszutka”.
3 marca 2018 r. w Pucharze Polski w Stepowaniu w Kielcach trzy zespoły stepujące z MDK "Koszutla" zajęły (w różnych kategoriach wiekowych):
•    5 pierwszych miejsc
•    2 drugie miejsca
Zespoły są prowadzone przez Panią choreograf Monikę Polan-Zbączyniak i działają w MDK już od 1996 roku zdobywając liczne nagrody m.in.:
•    2017 r. – I i II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Opolu

•    2016 r. – I i II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Opolu
•    2015 r. – zakwalifikowanie się do Dance World Cup 2015 w Romanii
•    2015 r. –  I miejsce w konkursie  Tap Dance Cup w Pradze
•    2014 r. – zakwalifikowanie się do Dance World Cup 2014 w Portugalii


Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego dla Muzeum Historii Katowic

29 maja 2017 r.w siedzibie Muzeum w Tarnowskich Górach odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień Marszałka Województwa Śląskiego za wydarzenie muzealne. Te ustanowione w 2006 roku nagrody przyznawane są za wydarzenia, które miały miejsce w roku poprzedzającym uroczystość. W tym roku w konkursowe szranki stanęło 21 muzeów z województwa śląskiego, które złożyły 56 dokumentacji do konkursu. To sporo i więcej nawet niż w roku ubiegłym, dlatego tym cenniejsze wydaje się, że – jak niemal każdego roku – Muzeum Historii Katowic znalazło się wśród laureatów, otrzymując nagrodę marszałka w kategorii "Wystawy" za ekspozycję „Sztuka konserwacji” (kurator Ewa Liszka, opracowanie plastyczne Joanna Sowa).


Nagroda „NARCYZ” 2017 dla Dyrektor Krystyny Kajdan

Miło poinformować, że Dyrektor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum, Krystyna Kajdan została laureatką nagrody „NARCYZ” 2017. W uzasadnieniu Kapituły XVI edycji tego wyróżnienia czytamy: „Nagroda NARCYZ została ustanowiona przez Zarząd Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego w 2002 roku. (…) stała się jedną z najbardziej znaczących i cenionych w województwie śląskim. Jest to nagroda, gdzie samorząd gospodarczy i terytorialny honoruje wybitne Panie – indywidualności, które poświęcają swój czas nie tylko dla pracy zawodowej, ale również działają społecznie. Narcyzy przyznaje Kapituła składająca się z prezydentów miast Śląska, uznanych autorytetów życia gospodarczego i publicznego oraz przedstawicielek laureatek poprzednich edycji.”
„To są panie, które może w swoim środowisku są rozpoznawalne, ale niejednokrotnie na większej arenie stoją w trzecim lub czwartym szeregu, wykonując bardzo cenioną działalność dla innych ludzi w naszym regionie. To panie, które czasem robią o wiele więcej niż osoby z pierwszych stron gazet.” – mówił podczas gali Andrzej Żylak, Prezes Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego.
Gala odbyła się 26 maja w Domu Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju.


DSC_1184m.jpg


Muzeum Historii Katowic

W dniu 21 kwietnia 2017 roku Pani Zofia Szota - starszy kustosz muzealny w Muzeum Historii Katowic została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Zofia Szota ukończyła studia teologiczne na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie oraz Podyplomowe Studia w zakresie muzealnictwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 2010 r. doktorantka w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.W Muzeum Historii Katowic pracuje od 1993 r. Od 2008r. zatrudniona na stanowisku  starszego kustosza w Dziale Fotografii. Obecnie prowadzi Pracownię Fotografii Artystycznej, pozyskując i opracowując eksponaty z tej dziedziny. Pracą naukową i badawczą, zajmuje się głównie w obszarze fotografii współczesnej. Opracowuje spuściznę Anny Chojnackiej, znanej i cenionej artystki fotografki związanej z Katowicami. Postać i twórczość Chojnackiej przybliżyła, organizując w 100. lecie urodzin artystki cykl wydarzeń w tym monograficzna ekspozycję i publikację albumu jej prac.
Zajmując się fotografią artystyczną, współpracuje ze Śląskim Okręgiem ZPAF. Wymiana doświadczeń pozwala jej tworzyć cenną dla Muzeum kolekcję prac współczesnych artystów fotografików śląskich.
Pracując wcześniej nad zbiorem kart pocztowych także osiągnęła interesujące rezultaty, kiedy poza oczywistym wymiarem ikonograficznym pocztówki, podniosła ją do rangi małego dzieła sztuki.
Jest autorką scenariuszy i kuratorem ponad 20 wystaw, zorganizowanych zarówno w oparciu o materiały archiwalne jak i prace współczesnych artystów fotografików. Wystawy prezentowano w Muzeum i poza jego siedzibą oraz za granicą. Jest także autorką publikacji powstałych w zakresie opracowywanych tematów. Tak wystawy jak i publikacje zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem odbiorców, były też nagradzane w Konkursie Marszałkowskim na Wydarzenie Muzealne Roku.
Była jednym z inicjatorów powstania w 1999 roku Oddziału Śląskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich, istniejącego w Polsce od roku 1998. Od początku powstania Oddziału Śląskiego, należała do Zarządu tegoż Oddziału, pełniąc m.in. funkcję sekretarza. Od 2011 roku pełni funkcję Prezesa Oddziału Śląskiego należąc tym samym do Zarządu Głównego SMP.
Od roku 2008 powołana do Rady Muzealnej Muzeum Regionalnego im. Z. Krasińskiego w Złotym Potoku.
Od roku 2011 zasiada w Radzie Fundacji Paryż. Celem Fundacji jest inspirowanie, koordynowanie i finansowanie działań propagujących sztukę współczesną oraz wspieranie rozwoju i promocja uzdolnionych młodych artystów obok  wybitnych  twórców.
Pani Zofia Szota zajmuje się także malarstwem. W swoich poszukiwaniach twórczych stosowała różne techniki: akwarelę, pastel, olej, temperę (ikony). W ostatnim czasie tworzy kolaże na bazie własnych prac, głównie akwarel. Część jej działań poza pracą stricte muzealną wiąże się również z fotografią. Na przestrzeni lat 1994-2015 zorganizowała 11 wystaw indywidualnych, brała także udział w kilku wystawach zbiorowych.
Posiada następujące wyróżnienia:
Wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku – kat. publikacje: 2009 Pozdrowienia z Katowic (współautorski album, Katowice 2008),   2016  Anna Chojnacka. Fotografia, (Katowice 2015).
Wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku – kat. Wystawy: 2009 – Secesja na karcie pocztowej – wystawa kart pocztowych.

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum

Nominacja do „Złotej Maski” dla spektaklu „Miłość do trzech pomarańczy” Teatru „Ateneum”
Ogłoszono nominacje do Nagród Teatralnych "Złote Maski" w województwie śląskim za rok 2016.
W kategorii SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW nominację otrzymał m. in. spektakl Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” pt. "Miłość do trzech pomarańczy" Zbigniewa Głowackiego w reżyserii autora, oparty na motywach XVII- wiecznego włoskiego dramaturga Carla Gozziego, nawiązujący do konwencji komedii dell’arte.
Autorką scenografii jest Eva Farkašová, autorem muzyki – Bogdan Szczepański.

W zwiazku z nominacją do „Złotej Maski” dla spektaklu „Miłość do trzech pomarańczy”

Pani Dyrektor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora "Ateneum" otrzymała od Marszałka Województwa Ślaśkiego poniższy list gratulacyjny.

list gratulacyjny.pdf


Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia


Fryderyk 2017.jpg 


Galeria Sztuki Współczesnej BWA


Galeria Sztuki Współczesnej BWA (wydawca) oraz Jan Piechota (projektant, pracownik Działu Wydawniczego), otrzymali nagrodę specjalną (dyplomy) w Kategorii: Grafika użytkowa w konkursie Śląska Rzecz 2015 (organizowanym przez Zamek Cieszyn) za książkę
„Mocne stąpanie po ziemi”.
Publikacja „Mocne stąpanie po ziemi” jest wynikiem wystawy, która była prezentowana w Galerii BWA oraz w galerii BWA Tarnów. Wydawnictwo w stosunku do wystawy stanowi odrębny element, w ramach którego porusza się wspólny temat — kontaktu człowieka z przyrodą. Książka zawiera teksty i zdjęcia prac artystów biorących udział w wystawie.Celem publikacji jest upowszechnianie wiedzy na temat sztuki współczesnej. Większość artystów biorących udział w wystawie to ludzie młodzi, którzy rozpoczynają dopiero swoje kariery. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, książka jest dostępna bezpłatnie.

Książka „Miasto”, wydana przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA i Instytucję Kultury Katowice — Miasto Ogrodów, otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim 56. Konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Projektantka, Katarzyna Goczoł (Kierownik Działu Wydawniczego), otrzymała wyróżnienie za koncepcję graficzną i skład, a Drukarnia Archidiecezjalna za wykonanie publikacji.
Wydawnictwo „Miasto” jest dokumentacją wystawy „Obrazy miasta”, przygotowanej według koncepcji kuratorskiej Marka Zielińskiego. Była ona prezentowana w katowickiej Galerii BWA w 2015 roku w ramach obchodów 150-lecia nadania praw miejskich miastu Katowice. Kurator wybrał artystów (m.in. takich jak: Zofia Rydet, Maciej Bieniasz, Karol Wieczorek, Maciej Nawrot, Antoni Halor, Andrzej Tobis), którzy wykorzystując różne media, w ciągu tych lat, opowiadali historię o ludziach, przestrzeni i historii Katowic. Oprócz materiału ilustracyjnego książka zawiera teksty historyków i krytyków sztuki, m.in. prof. Irmy Koziny, Adama Soboty, Marka Zielińskiego, Marty Lisok, podejmujących analizę dzieł sztuki, które znalazły się na wystawie.
Publikację można nabyć w księgarni Galerii BWA.


Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum

ZŁOTA MASKA – Nagroda Artystyczna Marszałka Województwa Śląskiego za rok 2015 w kategorii SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW – dla przedstawienia „Narysuj mi baranka” w reżyserii Pietra Fenatiego (koprodukcja Teatru Ateneum i Drammatico Vegetale / Ravenna Teatro z Włoch).

Odznaczenia przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (wręczone 23 września w Teatrze Ateneum):
BRĄZOWE MEDALE "ZASŁUŻONY KULTURZE - GLORIA ARTIS"
Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum
dyrektor teatru Krystyna Kajdan
kierownik literacki Renata Chudecka
Odznaki honorowe "ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ"
aktorzy: Katarzyna Kuderewska, Ewa Reymann, Beata Zawiślak, Marek Dindorf, Piotr Gabriel, Piotr Janiszewski
kierownik Galerii Ateneum Zbigniew Mędrala.

Udział w XXIX Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym WALIZKA
w Łomży ze spektaklem „Narysuj mi baranka” (11 czerwca 2016).

Udział w Internetowym Teatrze TVP dla szkół ze spektaklem „O królewnie Wełence” Marii Joterki w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego (bezpośrednia transmisja 16 czerwca 2016).

Udział w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE w ramach imprez towarzyszących (Strefa Dziecka):
„Miłość do trzech pomarańczy” w reżyserii Zbigniewa Głowackiego
(5 listopada 2016)
„Animacje” w reżyserii Wiesława Czołpińskiego i Agnieszki Makowskiej
(6 listopada 2016).

Występy gościnne we Francji – w Tartaras (Centrum Kultury), Rive-de Gier (L’imprimerie, Théâtre de Rive-de-Gier) i Saint Êtienne (Théâtre Libre) –
z baśnią Zbigniewa Głowackiego „Krawiec Niteczka” w reżyserii Autora. Wyjazd (11 – 21 listopada 2016) w ramach współpracy miast partnerskich
oraz porozumienia zawartego z ww. teatrami.

Grupa pokazowa D.G.R.O. Crew
Tworzy ją młodzież w wieku od 16 do 25 lat. Wszystkie osoby tańcem zajmują się już od lat, natomiast w zespole D.G.R.O. Crew tańczą dopiero od września 2015r. Ich głównym stylem tańca jest hip hop, new style, krumping oraz różne odmiany tańca nowoczesnego.
Grupa działa w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” pod kierunkiem Damiana Cetery. Do tej pory ich sukcesami były:
- I miejsce w Turnieju Tanecznym „World Dance 2016” w Sosnowcu  - 19 marca 2016r. (forma nagrody – medal)
- I miejsce w XIV Międzynarodowym Festiwal Taneczny „Taniec nie zna granic” w Żorach – 18 czerwca 2016r. (forma nagrody – puchar)

Zespół Pam Pam
Należą do niego dzieci w wieku od 10 do 12 lat. Zespół istnieje od 2014r. Instruktorem i choreografem grupy jest Damian Cetera. Zespół tańczy głównie taniec nowoczesny, hip hop i krumping.
Dotychczasowe nagrody i wyróżnienia:
- Wyróżnienie I stopnia w IX Ogólnopolskim Festiwalu Tanecznym RÓŻA 2016 w Sosnowcu - 5 marca 2016r. (forma nagrody – puchar)
- I miejsce w XVIII Mysłowickim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej – 26 kwietnia 2016r. (forma nagrody – puchar)
- II miejsce w XIV Międzynarodowym Festiwal Taneczny „Taniec nie zna granic” w Żorach – 18 czerwca 2016r. (forma nagrody – puchar)


Miejski Dom Kultury "Ligota"


1) Pracownia plastyczno -artystyczna MDK"Ligota", uczniowie pracowni zajęli następujące miejsca:

-IV miejsce  w Konkursie ogólnopolskim pn" Wędrówka z plecakiem kolorowym szlakiem" zorganizowanym przez Zarząd Główny PTTK w Polsce, oddział w Warszawie.

- I miejsce w Konkursie Plastycznym „Ilustracja mojej ulubionej książki" zorganizowanym przez SP nr 87 w Katowicach.

- I miejsce w  Konkursie „Mój wymarzony plac zabaw" zorganizowanym przez Szkołę Omega.

- II miejsce w  Konkursie pt „Bajkowa kraina" zorganizowanym przez SP nr 9 w Katowicach.

- III miejsce w Konkursie miejskim na logo Katowic-Miasto Muzyki zorganizowanym przez Urząd Miasta Muzyki .

- III miejsce w Konkursie plastycznym pn „Jesienne drzewo" zorganizowanym przez SP nr 67 w Katowicach.

- III miejsce w Konkursie „Eko przyjaciel planety Ziemia" zorganizowanym przez Urząd Miejski w Katowicach.

- I miejsce w Konkursie plastycznym pn "Kocham cię Polsko" zorganizowanym przez SP nr 9 w Katowicach.

2) Zespół tańca nowoczesnego Hop Fresz:

- zespół Hop Fresz zdobył wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Tanecznym „Róża 2016",

3) Zespół taneczny Mażoretki „Akcent":

-  zespół zdobył wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Tanecznym „Róża 2016"

- we wrześniu 2016 zespół otrzymał Nagrodę  Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury za wspaniałe oprawy artystyczne najważniejszych wydarzeń w życiu Katowic, a także za reprezentowanie miasta i liczne osiągnięcia w najważniejszych konkursach i przeglądach sztuki mażoretek w Polsce oraz Europie.

4) Studio piosenki:

Wyróżnienie dla uczestniczki Studia Piosenki w "Kameralnym Festiwalu Piosenki 2016" zorganizowanym przez MDK „Południe".


Perła honorowa redakcji Polish Market w kategorii Kultura dla Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia

 

Kapituła Laureatów XI edycji Pereł Honorowych pod przewodnictwem prof. Janusza Lipkowskiego przyznała Zespołowi Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia Perłę Honorową w kategorii Kultura. Nagroda została przyznana podczas XIV Wielkiej Gali Pereł Polskiej Gospodarki, która miała miejsce na Zamku Królewskim w Warszawie 28 października br. Katowiccy śpiewacy pod dyrekcją Anny Szostak uświetnili uroczystość programem artystycznym, w którym znalazł się utwór Wojciecha Kilara Agnus Dei, a także piosenki z repertuaru The Beatles oraz Negro Spirituals.

Nagroda powstała z inicjatywy wydawnictwa Polish Market, które od dwudziestu lat promuje polską gospodarkę, kulturę i naukę na całym świecie. Wydarzenie gromadzi co roku wybitne osobistości ze środowiska politycznego, biznesowego, naukowego oraz kultury. Tegoroczną edycję objeli honorowym patronatem: Miinister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki, Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski oraz Rektor SGH w Warszawie Tomasz Szapiro.


Muzeum Historii Katowic

- Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego - publikacja  pt. „Anna Chojnacka. Fotografia" autorstwa Zofii Szoty.

- Wyróżnienie w kategorii „Wystawy” dla ekspozycji „Witkacy i kobiety. Nienasycenie” Natalii Kruszyny.

- 7 miejsce w Rankingu Muzeów Samorządowych czasopisma "Wspólnota"

- Nagroda Związku Nauczycielstwa Polskiego  

- Odznaka honorowa "Za zasługi dla Województwa Śląskiego" dla Dyrektora dr. Jacka Siebla


Katowice Miasto Ogrodów  — Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek

NAGRODY 2016

EWA KOKOT – historyk sztuki, pedagog, autorka projektu FUTURE ARTIST realizowanego przez Katowice Miasto Ogrodów.
Nagroda Prezydenta Miasta Katowice w Dziedzinie Kultury
Wyróżnienie za nowatorskie rozwiązania w wieloletniej pracy z dziećmi, dzięki której jej podopieczni poznają i rozumieją sztukę współczesną.


APETYT NA RADYKALNĄ ZMIANĘ. KATOWICE 1865-2015 / WYSTAWA
Zrealizowana przez instytucję Katowice Miasto Ogrodów w 2015
I miejsce w kategorii „grafika użytkowa” w 11. edycji konkursu „Śląska Rzecz" organizowanego przez Zamek Cieszyn. Projekt doceniony został przez jury w składzie: Czesława Frejlich, Bogumiła Jung, Ewa Gołębiowska, Lucyna Sikora, Marcin Piotrowski, Marcin Wolny i Marcel Benčík.
Jak uzasadnia kapituła, wystawa pokazuje, jak w nieoczywisty, ale czytelny i angażujący odbiorców sposób opowiadać historię miasta za pośrednictwem wizualizacji danych liczbowych, map i diagramów. Istotnym etapem procesu było gromadzenie, analiza i przetwarzanie danych oraz konsultacje z badaczami i historykami. Interdyscyplinarnemu zespołowi projektowemu udało się stworzyć atrakcyjny język wizualny wystawy, nie epatującej dekoracyjnością, bazującej na oszczędnej kolorystyce. Prezentacji towarzyszyły działania edukacyjne, materiały udostępniono także na otwartych licencjach w sieci i w mediach społecznościowych.


Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” – osiągnięcia

Młodzi artyści promowani przez Silesię – laureatami prestiżowych konkursów
Wśród artystów współpracujących z Silesią, którzy w 2016 roku byli objęci szczególną opieką promocyjną Instytucji jest wielu laureatów konkursów muzycznych. Często jeszcze przed konkursową rywalizacją, koncertują oni dla katowickich melomanów. Z kolei zdobywcy nagród Silesii na różnych konkursach muzycznych mają możliwość zaprezentowania się w Mieście Muzyki – Katowicach. Ostatnio wśród nich byli się miedzy innymi: Jakub Kuszlik, Ewa Tracz, Paweł Konik, Marek Romanowski, Anna Borucka, Marcin Zdunik, Bartosz Koziak, Katarzyna Budnik-Gałązka, Marcin Kuźniar, Daniel Egielman, Łukasz Dyczko, Airis Quartet, Krzysztof Książek, Andrzej Wierciński, Aleksandra Świgut.

Laureaci jubileuszowej 65. edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD Monachium w Katowicach
W ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych w 2016 roku wystąpili laureaci głównych nagród już 65. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD Monachium: w kategorii kwartet smyczkowy – Aris Quartett (Niemcy), w kategorii róg – Kateřina Javůrková (Czechy), w kategorii kontrabas – Wies de Boevé (Belgia). Współpraca Silesii z tym jednym z najważniejszych konkursów wykonawczych świata trwa stale od 2013 roku.

Polscy uczestnicy XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Katowicach
Anna Malesza, Maja Syrnicka, Celina Kotz, Robert Łaguniak, Amelia Maszońska, Maciej Burdzy, Jan Mazur to polscy uczestnicy XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, którzy mieli okazję zaprezentować się katowickiej publiczności podczas XII Ogólnopolskiego Festiwalu Promocyjnego „Sierpień Talentów”. Honorowe patronaty nad festiwalem objęli Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Katowice.

Rekordy popularności cyklu „Mamo, Tato chodźmy na koncert!”
W trakcie trwania przez cały rok cyklu koncertów „Mamo, Tato chodźmy na koncert!” dedykowanego dzieciom szkolnym i ich rodzicom oraz pomyślanego jako spotkania z muzyką w rodzinnym gronie, nastąpił ogromny wzrost zainteresowania wśród katowickich melomanów tego rodzaju koncertami. Bardzo często ilość chętnych przerasta pojemność sal koncertowych, co powoduje wprowadzanie list rezerwowych. Cieszymy się również z jakości relacji i więzi, które udało nam się zbudować z odbiorcami tych koncertów dzięki technikom audience development. Popularności dodaje również fakt angażowania znakomitych artystów, spośród których można wyróżnić np. prof. Andrzeja Jasińskiego czy Marcina Wyrostka oraz formuła proponowanych spotkań z muzyką.

„Muzyka za przewodnika” po Katowicach
Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice był objęty cykl koncertów „Muzyka za przewodnika”. Były to wędrówki po Katowicach – Mieście Muzyki, jego obiektach architektonicznych, które historycznie są istotne dla miasta. Wyjątkowe miejsca, jak Kaplica pw. Aniołów Stróżów w Zakonie Szpitalnym oo. Bonifratrów w Boguciacach, aula im. Bolesława Szabelskiego w Akademii Muzycznej, Kaplica w katowickiej Kurii Metropolitalnej (z witrażem Stanisława Wyspiańskiego), Bazylika oo. Franciszkanów w Panewnikach czy Pałac Goldsteinów, zasługiwały na wyjątkowych artystów: Marcina Zdunika, Szymona Kobylińskiego, Barbarę Lorenc, Quatuor Molinari, Plaisirs de Musique, Sofiję Gulyak, Ewę Biegas.


NAGRODY I WYRÓŻNIENIA zdobywane przez reprezentantów
Miejskiego Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach w roku 2016

GRUPA JANOWSKA – malarze nieprofesjonalni:
•    XXVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla twórców Nieprofesjonalnych im. Pawła Wróbla (21.10.2016 Katowic)
GRAND PRIX – Jan Jagoda
Wyróżnienie – Paweł Kurzeja
•    Rudzka Jesień – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny (22.11.2016 Ruda Śląska)
I miejsce – Paweł Kurzeja
Wyróżnienie oraz nagroda publiczności – Antoni Długi
„KLUB 28” – grupa taneczna dla młodzieży:
•    SZOPIENICKI TALENT 2016 (13.05.2016 Katowice)
III miejsce dla grupy
„THE KIDS TEAM” – zespół tańca break dance:
•    KOZIENICE CITY BREAKERS 2016 (11.06.2016 Kozienice)

Kategoria  2vs. 2 do 11 lat : I miejsce –  Kids Team young (Dawid Palus, Jakub Mol),
III miejsce – Kids Team young 2 (Andrzej Korkus, Tymoteusz Zagórski)
Kategoria 2vs.2 od 12 do 15 lat: I miejsce Kids Team (Kamil Wojarski, Filip Danek)
•    RING 7 dance Battles Czechy (16.04.2016 Hawirov)
 Kategoria 2 vs 2 junior: I miejsce – Kids Team young (Kamil Wojarski i Filip Danek)  
 II miejsce – Kids Team young (Jakub Mol i Dawid Machulec)
 Kategoria  2vs 2 adult: I miejsce – Kids Team (Adrian Brzeziński)
 Contest powermoves: I miejsce –  Kids Team (Adrian Brzeziński)
•    Street Dance Battle RING 8  (23.07.2016)
Kategoria 1 vs.1: II miejsce –  Kids Team young (Kamil Wojarski)
Kategoria Walki ekip: I miejsce – Kids Team young (Kamil Wojarski, Filip Danek, Dawid Machulec,
Dawid Palus, Jakub Mol, Krzysztof Drewke)
•    RING 8 Dance Battles  Hawirov  (24.10.2016 Czechy)
Kategoria kids: I miejsce – Kids Team young (Kamil Wojarski i Filip Danek)  
II miejsce – Kids Team young (Jakub Mol i Dawid Machulec)  
Kategoria adults: III miejsce – Kids Team young (Kamil Wojarski i Filip Danek)
Kategoria all Styles: II miejsce – Kids Team young (Filip Danek)
•    Buczkowice Bitwa Najmłodszych (27.11.2016 Buczkowice)
Kategoria młodsza od 5 do 9 lat:  II miejsce – Kids Team young (Tymoteusz Zagórski)
II miejsce – Kids Team young (Jakub Mol)                
Kategoria starsza od 10 do 15 lat:

I miejsce – Kids Team young (Filip Danek)
II miejsce – Kids Team young (Krzysztof Drewke)  
III miejsce – Kids Team young (Dawid Palus)  
SEKCJA SKATA SPORTOWEGO „4 Korony”
•    V Kolejka Ligii II B  (18.09.2016 Knurów)
I miejsce – grupa
•    VI Kolejka Ligii III B. Asy Żory (09.10.2016 Żory)
II miejsce grupy – awans do II Ligii


MIEJSKI DOM KULTURY „KOSZUTKA”, ul. Grażyńskiego 47

Grupa pokazowa D.G.R.O. Crew – 16 do 25 lat -  taniec nowoczesny, hip hop, krumping.
- I miejsce w Turnieju Tanecznym „World Dance 2016” w Sosnowcu  - 19.03
- I miejsce w XIV Międzynarodowym Festiwal Taneczny w Żorach - 18.06
- III miejsce w kategorii soliści - szkoły ponadgimnazjale - Damian Cetera, IV miejsce w kategorii soliści - gimnazja - Martyna Gontarz i V miejsce w kategorii duety-szkoły ponadgimnazjalne - Damian Cetera i Kamila Sołtysek w VIII Festiwalu Tańca „Gwiazdor” w Jaworznie - 1.06
Zespół Pam Pam – od 10 do 12 lat - taniec nowoczesny, hip hop, krumping.
- Wyróżnienie I stopnia w IX Ogólnopolskim Festiwalu Tanecznym RÓŻA 2016 w Sosnowcu - 5.03
- I miejsce w XVIII Mysłowickim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej - 26.04
- II miejsce w XIV Międzynarodowym Festiwalu Tanecznym w Żorach - 18.06
Zespół stepujący TAP DANCE – step amerykański
- II miejsce w III Opolskim Festiwalu Tańca w Opolu - 20.11
- I miejsce w III Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Opolu dla Natalii Stokłosy i Patryka Czyża w kategorii duety – 20.11
Nagroda dla Wiktorii Woźniak, uczennicy Studium w VIII Wojewódzkim Festiwalu Młodych Wirtuozów im. B. Szabelskiego „Ligoton 2016” - 4.02
MIEJSKI DOM KULTURY „KOSZUTKA” FILIA „DĄB”, ul. Krzyżowa 1
Grupa pokazowa Drużyna Pierścienia - 12 do 19 lat – formacja breakdancowa
- Wyróżnienie II stopnia w IX Ogólnopolskim Festiwalu Tanecznym RÓŻA 2016 w Sosnowcu  - 5.03
CARMENKI - 7 do 10 lat - połączenie  tańca jazzowego , latynoamerykańskiego i elementów akrobatyki.
- Wyróżnienie II stopnia w IX Ogólnopolskim Festiwalu Tanecznym RÓŻA 2016 w Sosnowcu  - 5.03
- IV miejsce w II Festiwalu Tańca STEP DANCE SHOW w Gliwicach - 26.11
miniCARMENKI  - 4 do 6 lat - taniec jazzowy, latynoamerykański i elementy akrobatyki.
- II miejsce w II  Festiwalu Tańca STEP DANCE SHOW  w Gliwicach - 26.11
Pokazowa hip – hop   FLEVERS - 11 do 19 lat - hip – hop z elementami videoclipu.  
- Wyróżnienie II stopnia w IX Ogólnopolskim Festiwalu Tanecznym RÓŻA 2016 w Sosnowcu  - 5.03
- IV miejsce w II Festiwalu Tańca STEP DANCE SHOW w Gliwicach - 26.11
Taniec towarzyski dla dzieci
- Dominik Wiewióra i Bianka Zochowska - II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca LATINO CUP’2016 o Puchar Burmistrza Miasta Żabna - 10.04
- Jakub Kulig i Zuzanna Dziurzyńska – I miejsce  w Dziecięcym Turnieju w Żywcu - 26.11
Wyróżnienie dla Anny Mazur w kategorii „Teatr jednego aktora” podczas eliminacji miejskich OKR. Zakwalifikowanie do eliminacji rejonowych - marzec
Wyróżnienie dla Floriana Zająca oraz Piotra Goldmana z grupy malarskiej FILAR w XXII Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka w Bielsku-Białej - marzec
Wyróżnienie dla Witolda Drytkiewicza z grupy malarskiej FILAR w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym im. prof. Jana Świderskiego w Bieruniu - czerwiec
Nagroda dla Krystyny Ratajczak – uczestniczki zajęć Akademia Aktywnego Seniora w konkursie plastycznym na plakat do spektaklu „Bajki dla dorosłych” organizowanym przez Teatr Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie – kwiecień


Nagrody i wyróżnienia Miejskiego Domu Kultury „Bogucice – Zawodzie”

Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez członków sekcji działu „Bogucice” w roku 2016:
•    III miejsce dla Młodzieżowego Kabaretu „Ententa” w II Wojewódzkim Przeglądzie Kabaretowym „Kabareściak 2016”;
•    nagroda w kategorii instrumenty dęte dla Krzysztofa Chwostka podczas festiwalu Młodych Wirtuozów „Ligoton 2016”;
•    I miejsce dla Sekcji Skata Sportowego „Ferdynand” w rozgrywkach 3-ciej Ligii PZS   w  Goczałkowicach;
•    wyróżnienie dla Damiana Rakoczego na eliminacjach regionalnych OKR w kategorii Poezja Śpiewana;
•    I miejsce dla Mikołaja Lubczyka w Turnieju szachowym z okazji Dnia Dziecka w ramach I Grand Prix Miasta Katowice;
•    II miejsce dla Witolda Mamczarskiego w Turnieju szachowym z okazji Dnia Dziecka w ramach I Grand Prix Miasta Katowice;
•    III miejsce dla Jakuba Otręby w Turnieju szachowym z okazji Dnia Dziecka w ramach I Grand Prix Miasta Katowice;
•    nagrody dla członków sekcji „Bogucickie Kulki”: dla Filipa Filipowicza za 2 miejsce o Puchar  Prezydenta Miasta Katowice i 2 miejsce w Mistrzostwach SPES; dla Iwony Filipowicz za 1 miejsce w Mistrzostwach SPES;
•    I miejsce dla reprezentacji klubu HDK PCK „Bogucice” w turniejach piłkarskich: w Turnieju o Puchar Przewodniczącej Rady Miasta Katowice oraz w Turnieju Piłkarskim w ramach XXVI Dni Bogucic.

Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez członków sekcji działu „Zawodzie” w roku 2016:
•    Wyróżnienie dla Zespołu Śpiewaczego „Zawodzianki” w V Wojewódzkim Przeglądzie Kolędowym w Suszcu (27.01.2016);
•    wyróżnienie dla Wioletty Łaszewicz, Adama Mynarskiego i Wiktora Owsianego – uczestników Akcji „Zima w mieście 2016”, którzy podczas zajęć wykonali prace plastyczne na Konkurs pt. "Pocztówka z wymarzonych ferii zimowych ze Sznupkiem", promującego bezpieczne zachowanie podczas wypoczynku zimowego.
•    Nagroda Specjalna dla Zespołu Akordeonistów na 49. Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Artystycznych w Brennej (2.07.2016 r.);
•    Nagroda dla Kapeli Ludowej Stanisława Wodnickiego w na 49. Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Artystycznych w Brennej (2.07.2016 r.);
•    I miejsce – Julian Chodzicki, II miejsce – Kazimierz Płaszczyk, III miejsce – Dariusz Sodzawiczny – członkowie sekcji skata sportowego, laureaci turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Katowice organizowanego podczas II Dni Zawodzia (23.09.16 r.);
•    I miejsce – Andrzej Pulut, II miejsce – Jarosław Marzec, III miejsce – Bronisław Richter – członkowie sekcji szachowej, laureaci turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Katowice organizowanego podczas II Dni Zawodzia (24.09.2016 r.);
•    II miejsce dla Teatru Tańca Zawodzie w XI Ogólnopolskich Prezentacjach Żywotów Świętych i Patronów w hołdzie Św. Janowi Pawłowi II ( 4.11.2016).

sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice