Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Poznaj Koszyce

Poznaj Koszyce

​10 powodów, dla których warto odwiedzić Koszyce:

city centre.jpg

ATMOSFERAKoszyce to miasto, które Cię nie zawiedzie. Jego atmosfera kojarzy się raczej z basenem Morza Śródziemnego niż Europą Środkową. Dostrzeżesz to w spokojnym tempie życia, pełnych kawiarniach i spacerach po rynku – ulubionym hobby okolicznych mieszkańców.


city 4.jpg

SZTUKAJeżeli jesteś miłośnikiem sztuki i kultury, trafiłeś we właściwe miejsce. Znajdziesz tu wszystko – od sztuki klasycznej, opery i teatru po taniec współczesny, sztukę mediów czy największą galerię murali w Słowacji. To nie przypadek, że w 2013 roku Koszyce uzyskały tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

culture in kosice.jpg

mural painting.jpg

RÓŻNORODNOŚĆ. Atmosferę miasta od zawsze tworzyły licznie zamieszkujące je grupy etniczne. Widać to do dziś. Zjedz obiad w słowackiej, węgierskiej lub żydowskiej restauracji, a na deser wybierz się do Francuza lub Belga. Barwny obraz starych Koszyc powoli powraca; przyczyniają się do tego również tysiące zagranicznych studentów, którzy tu żyją.

nightlife in kosice 2.jpg

POŁOŻENIEW odległości do 100 minut jazdy znajdziesz aż 18 (!) obiektów UNESCO. Średniowieczne zamki, atrakcje przyrodnicze, freski gotyckie, jaskinie, puszcze czy drewniane kościółki wybudowane bez ani jednego gwoździa.

city 2.jpg

TOKAJ TUŻ ZA ROGIEM. Czy wiesz, gdzie powstawało ulubione wino Ludwika XIV, Beethovena, Goethego czy Brama Stockera? Na południu wschodniej Słowacji i na Węgrzech. Tak, mowa tu o słynnym Tokaju. Skosztuj go w mieście lub wybierz się na krótką wycieczkę bezpośrednio do tokajskich piwnic.

fountain.JPG

ŻYCIE NOCNE. Tutejsze życie nocne zadowoli każdego. Możesz spokojnie popijać drinka na ulicy Hlavnej i podziwiać monumentalną katedrę albo pozwolić się ponieść nocnemu życiu w centrum kultury Tabaka lub w Kinie Úsmev. Jeżeli wolisz scenę klubową, wpadnij na ulicę Kováčską, gdzie możesz tańczyć do białego rana.

railway for kids.jpg

IDEALNE DLA RODZINYW ostatnich latach miasto przeżywa istny baby boom, co znajduje odzwierciedlenie również w możliwościach rodzinnego spędzania czasu. Znajdziesz tu centra rozrywkowo-naukowe, średniowieczny program na zamku, park linkowy w koronach drzew, teatr lalek czy spływ lokalną rzeką.

nightlife in kosice.jpg

SCENA PIWNA I GASTRO. Jeżeli jesteś typem piwnego turysty, to dobrze trafiłeś. Wybierz się szlakiem miejskich browarów rzemieślniczych i wędrownych.

Jeżeli należysz raczej do smakoszy, to przed Tobą jazda obowiązkowa: Slávia, Le Colonial, Hostinec, Tabačka, Grange, Republika Východu, Primi, Villa Regia i Pan Ryba.

city 3.jpg

MAŁE WIELKIE MIASTO. Do wszystkich najważniejszych miejsc w Koszycach dostaniesz się na piechotę. Centrum jest bardzo zwarte i łatwo się po nim poruszać. Jeżeli chcesz wybrać się gdzieś dalej, skorzystaj z roweru publicznego.

sport in kosice.jpg

MIASTO SPORTU. Biegacze wiedzą, że to tu odbywa się najstarszy maraton w Europie. Ale to nie wszystko. W Koszycach znajdują się drugie co do wielkości lasy miejskie w Europie Środkowej, poprzetykane znakomitymi ścieżkami rowerowymi, które przypadną do gustu zarówno miłośnikom spokoju, jak i przygód.

Nudzić nie będą się również miłośnicy wakeboardingu i nart wodnych oraz biegacze czy wspinacze. W 2017 roku Koszyce zdobyły tytuł Europejskiej Stolicy Sportu.


Oficjalna strona FB :


sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice