Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Zmiany w organizacji ruchu

Zmiany w organizacji ruchu


W ramach przygotowania do uroczystości w wybranych miejscach śródmieścia Katowic znaki D-18 (parking) zostaną zasłonięte, w zamian już pojawiły się znaki B-36 (zakaz zatrzymywania). Oznacza to, że w tych miejscach nie będzie można parkować. Dodatkowo w miejscach, w których zatrzymywanie pojazdów mogłoby stanowić zagrożenie, znaki B-36 zostaną uzupełnione tablicami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela. W tym czasie nie będzie możliwości zatrzymania się na wymienionych ulicach, natomiast możliwe będzie dojście piesze do domów/instytucji. Dlatego zwracamy uwagę kierowcom, by wjeżdżając do centrum miasta w dniach 16-20 czerwca zwracali szczególną uwagę na oznakowanie.

 

Od 16 czerwca do 20 czerwca będzie obowiązywał zakaz parkowania na ul. Mickiewicza od wysokości DH Ślązak do Rynku. Znajdujący się w tym miejscu postój TAXI, miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych oraz miejsca zastrzeżone na istniejące stanowiska postojowe zostaną przesunięte przed obszar przewidziany do wyłączenia z parkowania. Od 18 czerwca od godziny 18.00 do 19 czerwca do godziny 18.00 będzie obowiązywał zakaz parkowania na całej długości ul. Teatralnej. Natomiast na  ul. Warszawskiej na odcinku między ul. Szkolną i Rynkiem, ul. Pańki oraz na ul. Wita Stwosza, na odcinku od ul. Szeligiewicza w kierunku centrum i na ul. Kochanowskiego zakaz zatrzymywania się, a tym samym parkowania będzie obowiązywał 19 czerwca. Prosimy o niepozostawianie samochodów przy w/w ulicach w tym okresie.

 

W niedzielę, 19 czerwca na czas dojścia/dojazdu z ul. Pańki do miejsca formowania kolumny przemarszu na ul. Warszawskiej konieczne będzie chwilowe zamykanie ul. Bankowej i odcinków ul. Warszawskiej. Kierujący pojazdami z ul. Francuskiej zostaną skierowani przez patrole Policji w prawą stronę w kierunku dzielnicy Zawodzie, a ruch w stronę centrum zostanie skierowany z ul. Warszawskiej na ul. Damrota. Tego dnia będzie obowiązywał zakaz wjazdu na ul. Warszawską z ulic: Dyrekcyjnej, Mielęckiego i Stanisława.

 

Ponadto ul. Wita Stwosza na odcinku od ul. Szeligiewicza oraz ul. Kochanowskiego do ul. Jana zostanie doraźnie zamknięta przez patrole Policji jedynie na czas pochodu z Archikatedry Chrystusa Króla do Rynku, na którym będą odbywać się uroczystości.

Mapka z zakazem parkowania

Mapka z zakazem parkowania_UM Katowice.jpg


Tego samego dnia, 19 czerwca, w związku z Biegiem Bohaterów zostaną wyłączone z ruchu ulice stanowiące trasę biegu:

  • w godz. 17.15-18.45: al. Korfantego (od ul. Moniuszki do Ronda Gen. Ziętka).
  • w godz. 17.30-19.00

- al. Roździeńskiego od ul. Dudy-Gracza do Ronda Gen. Ziętka

- Rondo Gen. Ziętka

- Chorzowska (nitka północna w kierunku Chorzowa, od Ronda do ul. Ściegiennego)

- ul. Ściegiennego

- ul. Bukowa

- ul. Złota (od ul. Bukowej do ul. Sportowej)

Wszystkie ulice otwierane będą po przebiegnięciu ostatnich biegaczy tak szybko jak tylko będzie to możliwe ze względów bezpieczeństwa. Szczegóły organizacyjne, mapa biegu oraz wykaz zamkniętych ulic na stronie https://biegbohaterow.pl/informator-zawodnika/


Komunikacja zbiorowa

18 czerwca PKM Katowice uruchomi specjalne kursy autobusów z Centrum Przesiadkowego Brynów na piknik Lotniczy, który będzie odbywał się na lotnisku Muchowiec. Bezpłatne autobusy będą odjeżdżały z CP Brynów o godz. 10.30, 11.00 i 12.00, natomiast połączenia powrotne będą realizowane co godzinę od 14.00 do 17.00.

 

Podczas przygotowań do obchodów oraz w czasie trwania samych wydarzeń na Rynku ruch przejeżdżających przez niego tramwajów zostanie wstrzymany.

 

Tramwaje na linii wschód – zachód od zajezdni w Zawodziu do placu Wolności nie będą kursować od godz. 7.00 w piątek 17 czerwca do  godz. 5.00 w poniedziałek 20 czerwca.

 

Tramwaje na linii północ – południe od placu Miarki do Ronda nie będą kursować od godz. 5.00 w sobotę 18 czerwca do godz. 5.00 w poniedziałek 20 czerwca. Funkcjonować będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

 

Więcej informacji o zmianach w komunikacji publicznej na stronie https://rj.metropoliaztm.pl/news/ 

Pasażerom informacją będą także służyć informatorzy terenowi. Będą oni obecni od piątku do niedzieli w pobliżu najważniejszych przystanków. Zainteresowani mogą również zadzwonić na bezpłatną i czynną przez całą dobę infolinię ZTM (800 16 30 30).

 Szczególnie w tych dniach zachęcamy do korzystania z funkcjonujących na terenie miasta parkingów Park&Ride.


Komunikacja ZTM w dniu 17.06, piątek_ZTM.png

Komunikacja ZTM w dniu 17.06, piątek_ZTM.png


Komunikacja ZTM w dniach 18-19.06, sobota i niedziela_ZTM.png


Komunikacja ZTM w dniach 18-19.06, sobota i niedziela_ZTM.png

sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice