Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Aktualności - Miasto

Aktualności - Miasto

28 lipca 2022
Odpust U Babci Anny
31 lipca zapraszamy na Odpust U Babci Anny w Katowicach Nikiszowcu, czyli letnią edycję Jarmarku Na Nikiszu.

Już za tydzień zapraszamy na Odpust U Babci Anny w Katowicach Nikiszowcu, czyli letnią edycję Jarmarku Na Nikiszu. W tym roku odbędzie się on w niedzielę 31 lipca, godz. 10.00-20.00. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz dzielnicy, miasta i regionu. Jednodniowe wydarzenie to przede wszystkim jarmark wysokiej jakości rękodzieła, któremu towarzyszą strefa gastro, dodatkowe atrakcje – dla dzieci i dorosłych oraz mała scena muzyczna.


SCENA MUZYCZNA

Scenę już tradycyjnie otworzy występ górniczej Orkiestry Dętej „Wieczorek” (godz. 13.15), od samego początku związanej z osiedlem Nikiszowiec. Poza tym posłuchać będzie można różnorodnej muzyki, której wspólnym mianownikiem są łagodne i relaksacyjne brzmienia:

14.00: Chór Mieszany „Ogniwo”

15.30: dj sety Sergiusza Rudnika

19.00: zespół „Follow Rivers”


WYSTAWCY

W tym roku zaplanowaliśmy udział 115 wystawców – lokalnych artystów oraz starannie wyselekcjonowanych twórców i rękodzielników z całej Polski. Na Odpuście znajdzie się także około 20 stoisk z regionalnymi przysmakami i przetworami. Nie zabraknie też tradycyjnych śląskich bud odpustowych z maszketami. Zaplanowaliśmy także strefę gastro, w której będzie można zjeść na miejscu. Swoją specjalną ofertę przygotowują na ten dzień również lokalne restauracje – Cafe Byfyj i Śląska Prohibicja.


DODATKOWE ATRAKCJE

Już niemal zwyczajem jest, że tego dnia dzieci mogą pokręcić się na karuzeli łańcuszkowej „keciok”, a chętni do niesienia pomocy mogą oddać krew w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.


LOTERIA BABCI ANNY

Przygotowaliśmy także coś zupełnie nowego i wyjątkowego – loterię fantową pn. „Loteria Babci Anny”, z nagrodą główną voucherem na zakupy o wartości 2280 zł w sklepach sieci Ski Team. Losy będą sprzedawane podczas wydarzenia, a losowanie odbędzie się w godz. 17.00-17.30. Ski Team to Partner Główny Odpustu, który na ten dzień przygotował coś specjalnego dla rowerzystów – mobilny warsztat naprawy.


KOMUNIKACJA

Polecamy skorzystanie z bezpłatnych połączeń autobusowych. W tym roku funkcjonować będą dwie linie na następujących trasach:

- Dworzec w Katowicach - ul. Sądowa - Centrum Przesiadkowe Zawodzie (duży darmowy parking) - Janów Zamkowa Skwer (tuż przy wejściu na Odpust);

- parking darmowy przy Cmentarzu Komunalnym przy Alei Murckowskiej - parking Nikiszowiec Pętla (kilka minut spacerem od Odpustu).

Osoby, które będą decydować się na dojazd samochodem informujemy, że wjazd na teren osiedla będzie możliwy tylko dla mieszkańców posiadających tzw. wjazdówki. Parking płatny zlokalizowany będzie w okolicy Szybu Pułaski. Miejsca parkingowe znajdują się też wzdłuż ul. Szopienickiej oraz przy myjni Karcher, jednak jest ich bardzo mało. Dlatego zachęcamy do skorzystania z parkingów położonych wzdłuż trasy bezpłatnych autobusów.


Rozkład bezpłatnych autobusów.jpg


PARTNERZY I PATRONI:

Miasto Gospodarz: Katowice

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Katowice

Partner Główny: Ski Team

Pozostali Partnerzy: Cafe Byfyj, Piekarnia Cukiernia Michalski, Restauracja Śląska Prohibicja, Śląski Bank Spółdzielczy "Silesia" w Katowicach, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach

Patronat medialny: RMF FM, Dziennik Zachodni oraz Naszemiasto.pl


Więcej info na: facebook.com/JarmarkNaNikiszu/
sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice