Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Aktualności - Miasto

Aktualności - Miasto

06 października 2023
W najbliższy weekend kolejne pikniki z Bebokiem Rajdusiem
W sobotę atrakcje będą czekały na terenie Szkoły Podstawowej nr 27 a w niedzielę w Parku Zadole

W najbliższy weekend w Katowicach odbędą się kolejne pikniki edukacyjno-rozrywkowe z Bebokiem Rajdusiem! W sobotę atrakcje będą czekały na terenie Szkoły Podstawowej nr 27 przy ul. Łętowskiego 18, a w niedzielę przy amfiteatrze w Parku Zadole. Udział w pikniku to okazja do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim zdobycia wiedzy i cennych wskazówek dotyczących m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Okres jesienno-zimowy, w którym coraz szybciej zapada zmrok to czas, kiedy warto promować bezpieczeństwo na drogach. Dlatego kontynuujemy nasze pikniki o bezpieczeństwie w dzielnicach. Wiedzę najlepiej przekazywać przez zabawę, dlatego oprócz rozmów będzie można wsiąść do symulatora dachowania i symulatora zderzeniowego, który kierowcom dokładnie zobrazuje do czego może prowadzić zbyt brawurowa jazda – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Cykl pikników edukacyjno-rozrywkowych z Bebokiem Rajdusiem zagości w ten weekend w kolejnych dzielnicach Katowic. Atrakcje będą dostępne od godziny 13.00 do 18.00, a imprezy poprowadzi znany dziennikarz, konferansjer i artysta estradowy Ireneusz Bieleninik.


Wrześniowy Piknik z Bebokiem Rajdusiem (2).jpg


Udział w pikniku to także możliwość rozmowy z załogą rajdową. Jarosław i Marcin Szejowie, najszybsi bracia w Polsce, z sukcesami startujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, również podzielą się swoją wiedzą i opowiedzą o swoich doświadczeniach ze szczególnym uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa.

- Po raz pierwszy w cyklu pikników z Bebokiem Rajdusiem braliśmy udział w sierpniu i jesteśmy bardzo zbudowani tym ile osób przyszło, by wymienić się z nami swoimi spostrzeżeniami i wziąć udział we wspólnej zabawie. Już cieszymy się na kolejne spotkanie z katowiczanamimówi Jarosław Szeja, kierowca rajdowy. – Ostatnio coraz częściej w mediach mówi się o tym, że brawura i szybka jazda mogą prowadzić do dramatów. Dlatego poruszenie kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest bardzo ważne. A uczestnikiem ruchu drogowego jest każdy z nas – będąc pieszym, rowerzystą czy kierowcą – zaznacza.


Wrześniowy Piknik z Bebokiem Rajdusiem (3).jpg


Impreza, powstała z inicjatywy braci Szeja i Urzędu Miasta Katowice, odpowiada potrzebom stałego dbania o bezpieczeństwo. W świat bezpieczeństwa najmłodszych wprowadzi Bebok Rajduś. Stworek jest motywem przewodnim spotkań, w trakcie których szeroko poruszane są aspekty związane z bezpieczeństwem na drogach. Pikniki będą podzielone na dwie strefy – strefę bezpieczeństwa i strefę pokazową. Szczegółowy plan dostępnych atrakcji znajduje się poniżej:

STREFA BEZPIECZEŃSTWA:

·         Symulator dachowania

·         Symulator zderzeniowy

·         Alko-gogle

·         Rowerowe miasteczko ruchu drogowego dla dzieci

·         Symulator jazdy skuterem

·         Prelekcje z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym

·         Miasteczko mini-samochodowe dla najmłodszych

·         Konkursy z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie

·         Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

STREFA POKAZOWA:

·         Wóz bojowo – gaśniczy

·         Radiowozy i sprzęt policyjny

·         Strefa rajdowa braci Szeja

·         Strefa gastronomiczna - rajdowy bufet

·         Strefa dla najmłodszych z animacjami i dmuchańcem

Godzina 16.00 - rozwiązanie konkursów z wręczeniem nagród

Godzina 17.00 - Minidisco dla dzieci

Godzina 18.00 - zakończenie imprezy


plakat_Piknik z Bebokiem Rajdusiem.jpg

sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice