Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Miejska dżungla

Miejska dżungla

Czym jest projekt Miejska Dżungla?

Celem projektu Miejska Dżungla jest łamanie barier mentalnych i stereotypów występujących w kontaktach z osobami z niepełnosprawnością oraz zwrócenie uwagi na bariery architektoniczne, które przeszkadzają tym osobom w pełnym uczestnictwie w życiu społecznym.

Projekt realizowany jest od marca 2009 roku.

W 2011 roku projekt Miejska Dżungla został nagrodzony w konkursie Fundacji Instytutu Rozwoju Regionalnego i uzyskał dla Katowic tytuł "Samorząd Równych Szans 2011".


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO XII EDYCJI.doc

W ramach XII edycji projektu Miejska Dżungla w przedświąteczne soboty w dniach 7 i 14 grudnia 2019 roku organizowana jest akcja parkingowa, w trakcie której młodzież z katowickich szkół i harcerze wraz z funkcjonariuszami Policji i Straży Miejskiej sprawdzają na parkingach przed supermarketami i w galeriach handlowych, czy kierowcy parkujący na miejscach przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością posiadają ważne karty parkingowe oraz czy są one użytkowane przez osoby uprawnione. W ramach akcji młodzież będzie wręczać kierowcom naklejki „Nigdy nie parkuję na miejscu osoby niepełnosprawnej” oraz ulotki "Łam bariery nie przepisy". 

W akcji parkingowej wezmą udział 34 katowickie szkoły.

Wybrany termin nie jest przypadkowy – w wirze przedświątecznych zakupów kierowcy często nie zwracają uwagi na to, gdzie parkują samochody, utrudniając osobom z niepełnosprawnością dotarcie do sklepu.
sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
TV KAtowice
Przemiana Katowice
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice