Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Miejski System Powiadomienia Ratunkowego

Miejski System Powiadomienia Ratunkowego

Prezydent Miasta Katowice informuje, iż od 1 grudnia 2008 roku w celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób z niepełnosprawnościami w Katowicach rozpoczęło się wdrażanie Miejskiego Systemu Powiadamiania Ratunkowego dla osób z niepełnosprawnościami - "Sygnał życia".

System kierowany jest do grupy osób z niepełnosprawnościami i osób starszych, które nie zawsze są w stanie porozumieć się z dyspozytorem przyjmującym zgłoszenia o zagrożeniu i przekazać podstawowe informacje przez telefon, niezbędne do udzielenia pomocy w sytuacji zagrożenia.

Miejski System Powiadamiania Ratunkowego wymaga od uczestnika posiadania telefonu komórkowego lub stacjonarnego z przyciskami, w którym zostanie zaprogramowany numer alarmowy. W sytuacji zagrożenia wystarczy naciśnięcie przycisku, a dyspozytor w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego uzyska informacje o konieczności udzielenia pomocy oraz dane osoby zgłaszającej, które przekazuje do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.

W celu zarejestrowania się w bazie Systemu Powiadamiania Ratunkowego należy wypełnić ankietę (dostępną również w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach i u Pełnomocnika Prezydenta ds. Osób z Niepełnosprawnościami), a następnie złożyć w Kancelarii Urzędu Miasta Katowice, ul. Rynek 1, punkt podawczy (parter, pokój 008) w godzinach pracy Urzędu lub wysłać pocztą.

Pracownicy socjalni MOPS dotrą także bezpośrednio do miejsca zamieszkania osób niepełnosprawnościami, które mają problem z wypełnieniem ankiety lub jej złożeniem.

Gorąco zapraszamy osoby starsze i z niepełnosprawnościami - mieszkańców Katowic do zarejestrowania się w Systemie, co z pewnością pomoże służbom miejskim w sposób szybki i bardziej efektywny udzielić im pomocy w sytuacji zagrożenia, a tym samym zwiększyć Państwa poziom bezpieczeństwa.

Więcej informacji dotyczących projektu można uzyskać:
u Pełnomocnika Prezydenta ds. Osób z Niepełnosprawnościami, ul. Rynek 1, pok. 805 A, tel. 32/ 259 32 12
lub w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Wita Stwosza 7, tel. 32/606 18 33.


sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice