Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Dla najmłodszych

Dla najmłodszych


DO SŁUCHANIA

"​Baju-baju o tramwaju"

W zajezdni tramwajowej pojawia się Antek, nowy tramwaj. Po wyjechaniu na tory nasz bohater szybko się przekonuje, że ludzie wolą nawet stać w korkach, byle tylko siedzieć we własnym samochodzie. Co zrobi Antek? Czy przekona kierowców do korzystania z tramwajów?

​         baju baju.jpg

​"O dzielnym rycerzu i strasznym czarnoksiężniku"

Dawno, dawno temu żyli sobie rycerz i księżniczka… ale to było dawno. A dzisiaj? Jak myślicie – czy żyją jeszcze dzielni rycerze, piękne księżniczki, straszne smoki albo źli czarnoksiężnicy? No jasne że żyją! I to nie gdzieś za górami, za lasami tylko tuż obok nas. Nie wyglądają już tak, jak kiedyś, a i smok, z którym mierzą się rycerze też jest już nieco inny. Na szczęście okazuje się, że współcześni rycerze ciągle mogą liczyć na pomoc współczesnych krasnoludków.

         ​czarnoksiężnik.jpg

​"Baśń o rybaku i rybce w torebce"

Gdzieś nad morzem żyje sobie rybak Józef. Codziennie, zanim jeszcze wstanie słońce, wypływa swoim kutrem i zarzuca sieci. Tego dnia, kiedy zaczyna się nasza opowieść, Józef wypłynął w morze pełen dobrych przecuć. Jednak tym razem morze postanowiło zaskoczyć Józefa. Zarzucił sieci, a kiedy je wyjął okazało się, że wszystkie ryby są w workach foliowych…

      rybka w torebce.jpg

​"O szczwanym kupcu i bogatym głupcu"

Dawno temu, była sobie wieś, w której mieszkał bardzo bogaty gospodarz. Miał mnóstwo pieniędzy. Miał ich tyle, że mógł sobie pozwolić na wszystko. Niestety, sama wieś bogata nie była i mało było w okolicy rzeczy, które mógłby sobie kupować. Pewnego dnia do wsi zaprzężonym w 200 koni mechanicznych wozem i wyładowanym wszelkimi dobrami zajechał kupiec. Co się działo dalej? Posłuchajcie.

         ​o głupcu i kupcu_2.jpg

"​Problemy świętego Mikołaja"

Dzwoneczki świętego Mikołaja słychać było już od dawna na niebie. Dzieci zadzierały głowy starając się wypatrzeć długo oczekiwanego gościa. Nic jednak nie był widać. Święty Mikołaj nie obawiał się, że ktoś go zobaczy, nie musiał się o to martwić, bo nad miastem unosił się tak gęsty dym, że nawet miasta widać nie było! Czy Mikołajowi udało się dostarczyć wszystkie prezenty na czas? No pewnie, że tak. Ale dlaczego miał z tym kłopot i kto go uratował? 

         ​problemy Mikołaja.jpg
​DO CZYTANIA

"Zielona Brygada" czyli przedszkolaki na straży klimatu - wierszyki o klimacie, o tym co mu grozi i jak może go chronić każdy przedszkolak.


​         zielona brygada.jpg
​DO OGLĄDANIA

"Kaktus i Mały" - pokazują i tłumaczą wszystkim dzieciom dlaczego warto dbać o środowisko naturalne i jak to robić 

         ​kaktus i mały.jpg
​GRY NA KOMPUTER
"Toksyczny dym z ogniska" - pomóż przedszkolakom przejść przez ogródek, w którym palone są liście. Dym z ogniska jest toksyczny, dlatego Przedszkolaki muszą bardzo uważać! 

                           Group 739.png

​"Eko-wycieczka Przedszkolaków" - przedszkolaki podróżują eko-pociągiem. Dostarcz do pojazdu energię odnawialną, aby Przedszkolak mógł dotrzeć do celu. Łap energię do wagoników!

                  
                           Group 739.png
sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice