Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet #nieTruj 2020

#nieTruj 2020

Kampania edukacyjna #nieTruj powstała w celu podniesienia świadomości mieszkańców Katowic na temat zanieczyszczenia powietrza, przyczyn jego powstawania, wpływu na komfort życia, zagrożeń płynących z niskiej emisji oraz możliwości przeciwdziałania temu zjawisku.

                                                nietrujBLB1.jpg

Pierwszy etap kampanii to zaprezentowanie wyników badania opadu pyłu emitowanego przez indywidualne źródła spalania, a także instalacji w formie przezroczystego sześcianu z podłączonym piecem typu "koza", z którego dym będzie stopniowo wypełniał jego wnętrze. 

Początek kompanii to również inauguracja startu trasy Smogobusa. Obrandowany samochód odwiedzi prawie wszystkie dzielnice miasta Katowice. W jego wnętrzu mieszkańcy będą mogli złożyć wniosek o dofinansowanie na zmianę systemu ogrzewania, a także porozmawiać o działaniach ograniczających zanieczyszczenie powietrza oraz efektywnym wykorzystaniu energii.

Kampania edukacyjno - informacyjna jest dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

     Zawodzie.jpegBażantów.jpg

                             logo MCE.jpg                 Katowice Logo pion kolor.jpg                         wfoś katowice.png


sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice