Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Zaadoptuj donicę i posiej łąkę

Zaadoptuj donicę i posiej łąkę

"Zaadoptuj donicę i posiej łąkę"  to akcja zapoczątkowana w czerwcu 2020 roku w ramach inicjatywy KATOobywatel. Zachęca mieszkańców Katowic do wyszukania starych i nieużywanych donic i zaadoptowania ich na kwietne nanołączki. 

Pakiet startowy do utworzenia łaki to pakiet nasion przekazanych przez Fundację Łąki Kwietne oraz kompost z bioodpadów z Miejskiego Gospodarstwa Gospodarki Komunalnej w Katowicach.

W pielęgnowanych donicach będzie m.in. mak polny, chaber bławatek, rumianek pospolity, gipsówka wiechowata, ostróżeczka polna, złocień polny, lepnica baldaszkowa, maczek kalifornijski, lnica marokańska, smagliczka nadmorska, len zwyczajny, facelia błękitna oraz koniczyna krwistoczerwona.      

Pierwsza łąka została wysiana w niezagospodarowanej donicy betonowej przy Domu Pomocy Społecznej „Przystań” w Katowicach.

                                  donice.jpeg

sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice