Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Szczepienia COVID-19

Szczepienia COVID-19


W Katowicach ruszyła rejestracja osób na dobrowolne i bezpłatne szczepienia przeciw Covid-19. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami, które ułatwią działania, zwłaszcza osobom w wieku senioralnym, które planują się zaszczepić.


Zgłoszenia na szczepienia

Od 15 stycznia ruszyły zapisy na szczepienia, w pierwszej kolejności umawiane są osoby powyżej 80. roku życia, a od 22 stycznia po termin szczepienia mogą zgłaszać się również osoby powyżej 70 roku życia. 


Jak się zapisać na szczepienia

Są trzy sposoby, aby zapisać się na szczepienie:

• całodobowo za pośrednictwem infolinii 989 (do rozmowy należy mieć przygotowany swój nr PESEL oraz nr telefonu komórkowego). W związku z dużą liczbą osób korzystających z infolinii, prosimy o cierpliwe oczekiwanie na połączenie. 

• całodobowo online przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie https://pacjent.gov.pl/ (do zapisu przez system konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego)

• bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego lub osobiście w punkcie szczepień (lista punktów szczepień dostępna poniżej). Przed wizytą u lekarza lub w punkcie szczepień zachęcamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego z placówką medyczną. Przy zapisach na szczepienie warto też sięgnąć po pomoc osób bliskich.  

Aby zarejestrować się na szczepienie nie jest wymagane skierowanie od lekarza. 

Po dokonaniu rezerwacji otrzymamy SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Od razu zostaniemy umówieni na dwie wizyty. O terminie drugiej wizyty przypomni nam także SMS.


Transport na szczepienia

W Katowicach osoby z niepełnosprawnościami oraz powyżej 70 r. życia, które samodzielnie nie są w stanie dotrzeć do najbliższego punktu szczepień, będą mogły liczyć na wsparcie Urzędu Miasta Katowice. 

Transport dedykowany jest dla:

-  osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie 05-R lub 10-N (schorzenia dot. narządu ruchu lub neurologiczne) wydane przez Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności lub równoważne orzeczenie o  całkowitej niezdolności do pracy oraz samodzielnej egzystencji wydane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidów traktowane jest na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności), orzeczenie wydane przez KRUS do 31.12.1997 r. o stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym

- osób powyżej 70 roku życia, mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.


Osoby chcące skorzystać z transportu powinny mieć już wyznaczony konkretny termin szczepienia.

W sprawach transportu uruchomiono następujące infolinie:

(32) 251 69 00 – infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30,

(32) 259 30 06 i (32) 259 30 07 - infolinie czynne w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach od 7.30 do 15.30, w czwartki w godzinach od 7.30 do 17.00, w piątki od 7.30 do 14.00.


Mobilne punkty szczepień 

Z myślą o osobach, których stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień lub skorzystanie z transportu organizowanego przez jednostki samorządu terytorialnego, uruchomione zostały mobilne punkty szczepień.

Mieszkaniec, który chciałby skorzystać z możliwości zaszczepienia się w domu, musi w pierwszej kolejności skontaktować się ze swoją poradnią lekarza rodzinnego. Następnie lekarz zgłasza zapotrzebowanie na zaszczepienie pacjenta do mobilnego punktu szczepień, który kontaktuje się z pacjentem w celu umówienia terminu szczepienia.             

Na terenie Katowic szczepienia wyjazdowe realizują trzy punkty:

- przy ul. Sokołowskiego 2,

- przy ul. Kłodnickiej 23,

- przy ul. Fałata 9.


Więcej informacji

Więcej informacji na temat szczepień można uzyskać dzwoniąc na infolinię tel.: 989 lub wchodząc na stronę https://www.gov.pl/web/szczepimysie


Wykaz punktów szczepień w Katowicach

wykaz punktów szczepień covid 16.06.2021.pdf


sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice