Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Problemy alkoholowe i narkotykowe

Problemy alkoholowe i narkotykowe


Zagadnieniami związanymi z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych oraz przeciwdziałaniem narkomanii zajmuje się :

 Pełnomocnik Prezydenta ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień

w strukturach Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice,

Rynek 1 VIII piętro pokój nr 803.

Alkoholizm.jpg

ministerstwo zdrowia.tmp.jpg                                                                                            NPZ.tmp.jpg                   

Na zdrowie.tmp.png


RUSZA KAMPANIA NA ZDROWIE

UKAZUJĄCA KORZYŚCI Z OGRANICZENIA SPOŻYWANIA ALKOHOLU

Dnia 13.09.2023 rozpoczyna się ogólnopolska kampania społeczna Na zdrowie zainicjowana przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, prowadzona przez Fundację Poza Schematami.

Przekazy kampanii przygotowane przez zespół ekspercki i skierowane do osób dorosłych, a poszczególne treści będą adresowane do wybranych odbiorców np. do rodziców, kobiet w ciąży, czy seniorów. Poszerzają one wiedzę o ryzykach związanych z używaniem alkoholu, jednak odmiennie niż większość kampanii tego typu, kładą nacisk głównie na korzyści związane z jego odstawieniem, przynajmniej na jakiś czas, a mniej na wywołane przezeń szkody i zagrożenia. Odzwierciedla to hasło kampanii: Każdy dzień na moją korzyść.

Nie każdy wie, że już miesiąc bez alkoholu przynosi korzyści w postaci lepszego snu, poprawy cery, łatwiejszej kontroli masy ciała, przyczynia się do lepszego samopoczucia psychicznego i somatycznego. Niektóre badania wskazują nawet, że już po kilku tygodniach można obserwować proces regeneracji mózgu, wskutek czego poprawia się koncentracja i pamięć. Trzy miesiące bez alkoholu to znaczące polepszenie stanu zdrowia, normalizacja ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu, poprawa funkcji wątroby.

W ramach kampanii uruchomiona została strona internetowa (www.kampanianazdrowie.pl) z zasobem wiedzy na temat oddziaływania alkoholu, przygotowano spot, filmy z udziałem aktorów, podcasty z wypowiedziami ekspertów. Prowadzona jest promocja w wyszukiwarkach internetowych i w mediach społecznościowych, zorganizowana będzie konferencja prasowa dla dziennikarzy i influencerów internetowych. Działania kampanii potrwają do końca 2023 roku.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę kampanii: www.kampanianazdrowie.pl oraz mailowo pod adresem: kontakt@kampanianazdrowie.pl


KCPU.tmp.jpg

Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Kampania „ W ciąży bez alkoholu”  

w ciąży bez alkoholu.jpg   Miasto Katowice przyłączyło się do ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej "W ciąży bez alkoholu". Ideą projektu jest skoncentrowanie uwagi opinii publicznej oraz środowisk medycznych i socjalnych na problemie picia alkoholu przez kobiety w ciąży. Kampania ma na celu informować i ostrzegać matki w ciąży, że picie alkoholu w tym okresie przyczynia się do trwałych uszkodzeń płodu i negatywnie wpływa na dalszy rozwój dziecka.

https://www.facebook.com/photo?fbid=169541462558932&set=a.117787154401030

poradnik - ciąża bez alkoholu.pdf

ulotka - ciąża bez alkoholu - z dzieckiem nie piję.pdf

ulotka - dziecko z FASD w szkole i w domu.pdf

sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice