Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Edukacja Projekty, inicjatywy, konkursy

Projekty, inicjatywy, konkursy


KONKURS "W ZAWIESZENIU" DLA UCZNIÓW W WIEKU 12-25 LAT


Z dnia na dzień zmieniło się nasze życie. Jeszcze kilka dni temu byliśmy w szkołach, wykonywaliśmy prace, spotykaliśmy się. A teraz świat jakby się skurczył do przestrzeni domu, mieszkania, pokoju. Chcemy, by ta nowa rzeczywistość stała się inspiracją do tworzenia. Tworzywem artystycznym mają być nasze refleksje, spostrzeżenia, obserwacje i doświadczenia, które niesie nowa dla nas wszystkich sytuacja.

Zachęcamy młodzież w wieku od 12 do 25 lat do aktywnego uczestnictwa w trzech odsłonach konkursu: fotograficznej, filmowej lub teatralnej.

Prace można przesyłać do dnia 15 kwietnia 2020 r.

Wszystkie informacje i regulaminy znajdują się na naszej stronie internetowej: http://gliwice.mdk.sam3.pl/wydarzenie-117-w_zawieszeniu-szczegoly-2969.html

Konkurs - W zawieszeniu.jpgKONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „PODARUJ DRUGIE ŻYCIE PRODUKTOM"

Od dnia 2 marca 2020 r. rusza konkurs dla klas 1-3 szkół podstawowych „Podaruj drugie życie produktom". W ramach inicjatywy, najmłodsi uczniowie z całej Polski podejmą się przygotowania plakatów edukacyjnych o tematyce ekologicznej. Na najlepsze szkoły czekają wartościowe nagrody! Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 31 marca 2020 r.

Informacja prasowa - Wspieraj naturę z DrGaja 2020.docx


baner-zero-waste.jpg


KONKURS „KOLEJOWE ABC - CZAS NA PRZYGODĘ"
- WYDŁUŻONY ZOSTAŁ TERMIN KONKURSU W GRZE NA SMARTFONY „KOLEJOWE ABC"

Przerwę od szkoły warto wykorzystać na udział w grze edukacyjnej „Kolejowe ABC". Urząd Transportu Kolejowego postanowił wydłużyć termin konkursu w grze na smartfony „Kolejowe ABC", cieszącej się dużą popularnością wśród najmłodszych. To idealny moment na zdobycie ekstra punktów dla swojej klasy i nauki przez zabawę. Zwycięscy pojadą na zieloną szkołę w Bieszczady, gdzie czekają na nich lekcje dotyczące bezpieczeństwa kolejowego i rozmaite atrakcje turystyczne.

Konkurs „Kolejowe ABC - czas na przygodę" jest przeznaczony dla klas IV-VI z całej Polski. Każdy uczeń chętny do wzięcia udziału w rywalizacji zakłada profil i gra indywidualnie - bez wychodzenia z domu. Do tego celu wystarczy pobrać bezpłatną grę „Kolejowe ABC" ze sklepu App Store (dla systemu iOS) oraz z Google Play (dla systemu Android) i dokonać prawidłowej rejestracji. Uczniowie mogą konkurować w grze „Kolejowe ABC" do końca marca.  Zebrane punkty wpływają na wynik końcowy a także pozycję w rankingu całej klasy. Wygrywa ta klasa, która zdobędzie największą liczbę punktów.

Więcej o konkursie: Konkurs „Kolejowe ABC - czas na przygodę” - graj z domu i wygraj nagrody dla całej klasy!.pdf

UTK - Kampania Kolejowe ABC.jpg


Już po raz dziesiąty wystartowała rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC i jej partnera strategicznego Fundacji Rodziny Staraków. Termin rekrutacji: od dnia 15 lutego do dnia 31 marca 2020 r. Horyzonty to szerokie wsparcie dla uczniów z małych miejscowości oraz rodzin o skromnych dochodach, którzy chcą zdobywać wiedzę w najciekawszych liceach i technikach w dużych miastach. Program oferuje pomoc materialną w postaci pokrycia kosztów mieszkania w bursie, nauki w szkole, wyżywienia czy letnich i zimowych wyjazdów. Horyzonty to również zobowiązanie ze strony stypendystów do działania na rzecz innych - od wspólnego organizowania projektów społecznych po pomaganie młodszym koleżankom i kolegom. W programie wzięło dotąd udział 667 uczniów szkół średnich.

Więcej informacji na temat programu:

Horyzonty EFC - informacja prasowa.pdf

Horyzonty EFC - ulotka.pdf

Plakat.jpg


ROZPOCZĘŁY SIĘ ZAPISY DO WIOSENNEJ EDYCJI SMARTUP ACADEMY

W związku z rozpoczęciem zapisów do wiosennej edycji SmartUP Academy, zachęcamy do udziału w organizowanych w ramach tego projektu warsztatów z obszaru nauk ścisłych i przyrodniczych. Warsztaty organizowane są wspólnie przez Fundację Grupy Adamed oraz Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej. Odbywają się w soboty w Warszawie, ale otwarte są dla uczniów szkół ponadpodstawowych w wieku 14-19 lat z całej Polski (przewidziany jest zwrot kosztów podróży oraz ew. noclegu).

Otwarte, bezpłatne zajęcia pozwolą na poznanie zagadnień tj. m.in. sposoby projektowania leków, podstawy elektrochemii, czy metody wykrywania określonych białek. Co ważne, ich uczestnicy poza teorią poznają też wspomniane zagadnienia w praktyce, dzięki wspólnej nauce w laboratorium. Pierwsze warsztaty zostały zaplanowane na dzień 21 marca 2020 r.

Więcej informacji o projekcie: https://clicks.prowly.com/c/c1A/vmp/Favgqnlu-I8gT3Nesj3d73/c5H/iRe/F/5c9acb51INFORMACJA O PROGRAMIE STYPENDIALNYM FUNDACJI „DOBRA SIEĆ"

Dla zainteresowanych osób w różnym wieku, uczniów, studentów, młodych naukowców, a także nauczycieli i opiekunów, zamieszczamy poniżej szczegółową informację na szerokiej oferty programów stypendialnych Fundacji „Dobra Sieć", będącej elementem rozbudowanej sieci wsparcia pomagającym wyrównywać szanse młodych ludzi w dostępie do edukacji i rozwoju.

Informacja prasowa Dla kogo są stypendia i jak je znaleźć.docx

beznazwy.png


KONKURS PLASTYCZNY BURMISTRZA ZELOWA

Burmistrz Zelowa zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym na kartę pocztową, której grafika ukazywać będzie gminę Zelów jako miejsce łączące wiele wyznań i kultur. Celem konkursu jest m.in. budowanie postaw wzajemnej tolerancji i zrozumienia. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:
a) kategoria I - uczniowie szkół podstawowych
b) kategoria II - uczniowie szkół ponadpodstawowych i dorośli.

Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wybierze 4, które zostaną wydane w formie karty pocztowej, na rewersie której zostaną podane dane laureata pracy tj. imię, nazwisko i nazwa miejscowości z której pochodzi praca. Prace wraz z niezbędnymi załącznikami można przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Zelowie, ul. Żeromskiego 23, 97-425 Zelów lub złożyć osobiście w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Zelowie do dnia 2 kwietnia 2020 r. Na przesyłce należy umieścić napis: Konkurs: „Gmina Zelów - wielowyznaniowy dialog jedności”.

Więcej informacji w regulaminie konkursu na stronie internetowej http://zelow.pl/pl/news/og%C3%B3lnopolski-konkurs-plastyczny lub pod numerem tel. 44 634 10 00.

Regulamin Konkursu.pdf

Zalacznik_Nr_1_do_Regulaminu.docx.pdf

Zalacznik_Nr_2_do_Regulaminu.pdf

Zalacznik_Nr_3_do_Regulaminu.pdf


Plakat Konkursu.jpg


PROJEKT SPOŁECZNY „ŚLĄSKA MŁODZIEŻ SOLIDARNA W DZIAŁANIU"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie społecznym „Śląska Młodzież Solidarna w Działaniu" współfinansowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt jest całkowicie nieodpłatny dla uczestników i instytucji współpracujących. Celem projektu jest wsparcie młodych ludzi w szczególnie trudnej sytuacji, również tych z niepełnosprawnościami, w zdobywaniu i doskonaleniu umiejętności społecznych ważnych na rynku pracy, zgodnych z Europejską klasyfikacją umiejętności/kompetencji, kwalifikacji i zawodów (ESCO). W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w nieodpłatnych warsztatach rozwijających ich kluczowe kompetencje. Z pomocą mentorów i opiekunów, młodzież biorąca udział w projekcie, stworzy swój autorski projekt na rzecz społeczności lokalnej, pracując w charakterze wolontariuszy organizacji pozarządowych. Pozwoli to uczestnikom wykorzystać zdobyte umiejętności w praktyce, zwiększając tym samym ich zainteresowanie i zaangażowanie w sprawy społeczne. Zrealizowane pomysły będą miały wymierną korzyść dla lokalnej społeczności, ponieważ będą odpowiedzią na jej realne problemy i potrzeby. Zajęcia w Katowicach są prowadzone w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza i IV Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Stanisława Maczka.

O_projekcie_Śląska_Młodzież_Solidarna_w_Działaniu.pdf

Zaproszenie_Młodzież_Solidarna_w_Działaniu.pdf

Harmonogram_Młodzież_Solidarna_w_Działaniu.pdf

Program_warsztatów_Młodzież_Solidarna_w_Działaniu.pdf


WYNIKI II EDYCJI KONKURSU
„SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW" - SIECI SKLEPÓW BIEDRONKA

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy informację od Organizatora konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" - sieci sklepów Biedronka, o sukcesach miasta Katowice. Dzięki aktywnej lokalnej społeczności nauczycielskiej, miasto Katowice nie tylko zdobyło wyróżnienie w konkursie, ale również udowodniło, że w czasach postępującej cyfryzacji czytanie książek nadal jest pasjonującym zajęciem. Gratulujemy zaangażowanym w swój zawód nauczycieli, którzy dołożyli swoją cegiełkę do krzewienia kultury czytania i kształtowania postaw proekologicznych wśród najmłodszych.

Pełna notatka z wynikami wraz z opisem samego konkursu znajduje się w załączniku: Informacja o wynikach konkursu Katowice.docx

Pełna lista wyróżnionych prac wraz z galerią znajduje się pod adresem: https://szkolneprzygodyslodziakow.pl/

mobile-hero-background.png


VI FESTIWAL PRZEDSTAWIEŃ PROFILAKTYCZNYCH

1. Temat przewodni tegorocznego festiwalu: „Wolność - kocham i rozumiem".

2. Termin: 27 marca 2020 r. Miejsce: Sala Teatralna Pałacu Młodzieży w Katowicach.

3. Adresaci: młodzież katowickich szkół podstawowych - klas VII i VIII oraz szkół ponadpodstawowych.

4. Organizatorzy: Urząd Miasta w Katowicach, Komenda Miejska Policji w Katowicach, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 5 w Katowicach oraz  Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach.

5. Cel: Festiwal ma charakter działań profilaktycznych poprzez: podjęcie zagadnień związanych z promocją zdrowego trybu życia wolnego od wszelkich uzależnień; wypracowanie postaw dbałości o zdrowie własne i innych ludzi oraz kształtowanie umiejętności dokonywania świadomych wyborów; rozwijanie postaw asertywności i empatii; kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami w trudnych sytuacjach życiowych.

6. Program Profilaktyki Rówieśniczej miasta Katowice ma na celu promocję pozytywnych wzorców i postaw, dlatego ten sposób postrzegania profilaktyki powinien znaleźć odzwierciedlenie w prezentowanych przez szkolne grupy teatralne przedstawieniach profilaktycznych. W dniu 27 stycznia 2020 r. o godz. 13.00 w Pałacu Młodzieży odbędzie się spotkanie dla nauczycieli, wychowawców zainteresowanych udziałem w Festiwalu. Podczas spotkania będzie możliwość przedyskutowania założeń profilaktyki rówieśniczej w kontekście rozważanych do realizacji scenariuszy przedstawień. Ponadto spotkanie ma na celu zapoznanie się z możliwościami technicznymi sali teatralnej Pałacu Młodzieży, aby optymalnie wykorzystać jej możliwości.

7. Na festiwal spektakle można zgłaszać do dnia 6 marca 2020 r. Grupy teatralne biorące udział w Festiwalu, zostaną zaproszone na Festiwal wraz z reprezentacją swojej szkoły. Prezentowane spektakle zostaną omówione przez ich autorów w formie dyskusji rówieśniczej moderowanej przez psychologów i pedagogów. Najlepszy spektakl zostanie zaprezentowany i nagrodzony podczas VI Katowickiego Święta Profilaktyki Katowice 2020.

VI Festiwal Przedstawień Profilaktycznych - Regulamin


VI KONKURS I PRZEGLĄD SPOTÓW PROFILAKTYCZNYCH

1. Temat przewodni tegorocznego konkursu: „Wybieram wolność".

2. Termin: 19 maja 2020 r. Miejsce: Siedziba Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINiBA) przy ul. Bankowej 11a w Katowicach.

3. Adresaci: młodzież katowickich szkół podstawowych - klas VII i VIII oraz szkół ponadpodstawowych.

4. Organizatorzy: Urząd Miasta w Katowicach, Komenda Miejska Policji w Katowicach, X Liceum Ogólnokształcące im. I. J. Paderewskiego w Katowicach, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 5 w Katowicach.

5. Cel: kształtowanie otwartości na potrzeby i wartości ludzi, promocja bezpieczeństwa w relacjach z ludźmi, propagowanie mody na życie bez uzależnień, troski o drugiego człowieka, jego zdrowie i bezpieczeństwo, rozwijanie umiejętności pracy w zespole, promocja zdrowia psychicznego i fizycznego, rozwijanie zainteresowań artystycznych uczniów.

6. Przeglądowi będzie towarzyszył Konkurs, w którym wyłonione zostaną najlepsze filmy. Uczestnicy, którzy zgłoszą spoty do Konkursu, zostaną zaproszeni na Przegląd wraz z reprezentacją swojej szkoły. Podczas Przeglądu wybrane spoty zostaną omówione przez ich autorów w formie dyskusji rówieśniczej. Najlepszy spot zostanie zaprezentowany i nagrodzony podczas VI Katowickiego Święta Profilaktyki Katowice 2020.

Zgłoszenia dokonuje się przez przekazanie nośnika z materiałem filmowym, karty zgłoszeniowej i oświadczenia na adres: X LO im I. J. Paderewskiego, ul. K. Miarki 6 40-224 Katowice do dnia 3 kwietnia 2020 r. lub drogą elektroniczną w formie skanu załącznika Nr 1 na adres: kregiel@xlo.pl

Wszelkie szczegółowe informacje i wymagania techniczne zawiera regulamin.

Dodatkowych informacji udziela przedstawiciel organizatorów Marcin Kręgiel - psycholog X Liceum Ogólnokształcącego. Pytania należy kierować na adres: kregiel@xlo.pl lub telefonicznie: 32 259 77 59, 605 641 917.

Link do spotów profilaktycznych z poprzednich edycji konkursów: https://www.youtube.com/channel/UCSd3ef_EsEuAb5p8axVGDYg

V Przegląd i Konkurs Spotów Profilaktycznych - Regulamin

 


VI ŚWIĘTO PROFILAKTYKI - KATOWICE 2020

W dniu 17 czerwca 2020 roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbędzie się VI Święto Profilaktyki - Katowice 2020. Tematem przewodnim tegorocznej edycji projektu jest: Wybieram wolność".

Organizatorami projektu są Urząd Miasta w Katowicach, Komenda Miejska Policji w Katowicach, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 5 w Katowicach oraz  Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach.

Projekt adresowany jest do młodzieży katowickich szkół podstawowych - klas VII i VIII oraz szkół ponadpodstawowych. Ma na celu zaangażowanie młodzieży w przeciwdziałanie zagrożeniom i patologiom społecznym, promocję zdrowego trybu życia, wolnego od wszelkich uzależnień, przemocy i agresji, rozwijanie własnych zainteresowań jako alternatywnej formy spędzania wolnego czasu i promocji pozytywnych postaw życiowych wśród rówieśników.

Święto Profilaktyki stanowi podsumowanie najważniejszych programów i projektów profilaktycznych realizowanych w roku szkolnym w katowickich szkołach - Miejskich Programów Profilaktycznych „Bezpieczna Młodzież", Festiwalu Spektakli Profilaktycznych, Przeglądu i Konkursu Spotów Profilaktycznych, Projektu Profilaktycznego „Dzień Bezpiecznego Internetu".

VI Święto Profilaktyki - Katowice 2020 stanowi projekt twórczej profilaktyki rówieśniczej, młodych ludzi rozmawiających ze swoimi rówieśnikami o sprawach trudnych. Zaproponowana konwencja realizacji profilaktyki jest wyrazem poszukiwania bardziej efektywnych narzędzi profilaktycznych, tworzonych przez samą młodzież, źródeł oddziaływania profilaktycznego przez sztukę: spektakle profilaktyczne, filmy, poezja, fotografia. Święto Profilaktyki jest swoistym manifestem młodych ludzi wyrażających swój sprzeciw przeciwko uzależnieniom, przemocy, agresji i obojętności na drugiego człowieka. Projektowi towarzyszy propagowanie mody na życie bez uzależnień, dbałości o drugiego człowieka, jego zdrowie i bezpieczeństwo. W projekcie, każdy młody człowiek może znaleźć miejsce dla siebie, dla rozwijania swoich zainteresowań. Wartością programu są młodzi ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. Święto Profilaktyki to głos młodzieży w profilaktyce bezpieczeństwa.


OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRANTOWY DLA SZKÓŁ TRADYCYJNY SAD"

Zapraszamy szkoły podstawowe i ponadpodstawowe do udziału w 3. edycji ogólnopolskiego konkursu grantowego Tradycyjny Sad", mającym na celu szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych. W tym roku organizator konkursu Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza szkoły do zakładania mini sadów skladających sie ze starych odmian śliw. Czas trwania konkursu od lutego do listopada 2020 r.

Tradycyjny sad - więcej informacji.pdf


MIEJSKIE KONKURSY PROFILAKTYCZNE

W ramach Programu „Bezpieczne Dziecko - Przyjaciel Sznupka":

- dla klas I-II konkurs na wykonanie rysunku „Sznupek i Ja razem dbamy o zdrowie"

- dla klas III-IV konkurs na wykonanie plakatu „Dbam o zdrowie"

Sznupek i Ja razem dbamy o zdrowie oraz Dbamy o zdrowie - Regulamin.pdf

- dla klas V-VI konkurs na krzyżówkę z hasłem: „Wybieram wolność"

Wybieram wolność - Regulamin i formularz zgłoszeniowy.pdf

Termin przesyłania prac konkursowych: 29 lutego 2020 r.


Klasy VI (dopuszczalne uczestnictwo uczniów V klas) konkurs na najlepszą drużynę piłkarską „Miejska Liga Szkolna" w ramach Programu „Kibicuję Fair Play" - Termin przesyłania zgłoszeń: 28 lutego 2020 r.

Miejska Liga Szkolna - Regulamin i formularz zgłoszeniowy.pdfBezpieczny Nastolatek - Regulamin i formularz zgłoszeniowy.pdf


Uczniowie szkół ponadpodstawowych w ramach Programu „Bezpieczna Młodzież" konkurs na fotoreportaż: „Wolność to stan umysłu" - Termin przesyłania prac konkursowych: 29 lutego 2020 r.

Wolność do stan umysłu - Regulamin i formularz zgłoszeniowy.pdf


OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY MISTRZ RECYKLINGU"

Zapraszamy uczniów klas 3-7 szkół podstawowych do udziału w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu". Konkurs realizowany jest bezpłatnie w ramach misji Fundacji Chlorofil.

Konkurs ekologiczny - informacja prasowa.pdf

Konkurs ekologiczny - plakat.jpg


KAMPANIA SPOŁECZNA #NIEROZERWALNI

Informujemy o Kampanii Społecznej #Nierozerwalni realizowanej w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem Kampanii jest pokazanie więzi rodzinnych oraz relacji między dziećmi i rodzicami jako kluczowych dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania dzieci.

Informacja o Kampanii Nierozerwalni.pdf

Instrukcja - Pobranie materiałów.pdf


BADANIE NAUKOWE „GRANIE NA EKRANIE"

Informujemy, że Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, Fundacja Dbam o Mój Z@sięg oraz Uniwersytet Gdański rozpoczynają ogólnopolskie badania naukowe „Granie na ekranie". Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (4-8 klasa) oraz dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych. Badania trwają do końca czerwca 2020 roku.

Zaproszenie do Badania - Granie na ekranie.pdf


4. ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI KATOWICE

Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 25-27 stycznia 2020 r. 4. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE w ramach, którego w dniach 26 i 27 stycznia 2020 r. odbędzie się IV FESTIWAL SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH „SIĘGNIJ PO ZAWÓD".

Podczas Festiwalu swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje 31 katowickich szkół:

- licea ogólnokształcące,

- technika,

- szkoły branżowe I st.

a poradnie psychologiczno-pedagogiczne zaoferują:

- porady w zakresie doradztwa zawodowego,

- prelekcje i konsultacje dla rodziców dotyczące zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w świecie nowoczesnych technologii w tym Internetu w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu" podczas 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

26 stycznia 2020 r. (godz.10.00-19.00)

- poradnictwo zawodowe dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych

- prezentacja 31. szkół

- pokazy szkół

Wstęp wolny.

27 stycznia 2020 r. (godz.8.00-18.00)

- poradnictwo zawodowe dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych

- prezentacja 31. szkół

- pokazy szkół

Wstęp grup zorganizowanych wg harmonogramu.

4 ŚFN.png


do dnia 2 kwietnia 2020 r. 

sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
TV KAtowice
Przemiana Katowice
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice