Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Edukacja Festiwal Sięgnij po zawód

Festiwal Sięgnij po zawód


7. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

grafiki_SFN_2023.png


Siódma edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE odbyła się w dniach 9-11 grudnia 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach pod hasłem: „Nauka da nam przyszłość”. Była to edycja wyjątkowa, połączona z weekendem otwarcia obchodów nadania Katowicom tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024 przez Stowarzyszenie EuroScience.

Podczas Festiwalu realizowano tematykę związaną z siedemnastoma celami zrównoważonego rozwoju ONZ. Uczestnicy mogli zobaczyć pokazy naukowe na ponad 200 stanowiskach, a także wziąć udział w różnorodnych wydarzeniach, warsztatach i wykładach. Spotkania autorskie, wykłady, koncerty i debaty odbyły się na kilkunastu scenach.

Uczniowie szkół podstawowych w czasie 7. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE na stanowiskach katowickich szkół średnich, mogli zapoznać się z ich ciekawą i różnorodną ofertą edukacyjną. Stoiska szkół, zlokalizowane były w poszczególnych obszarach wiedzy wyodrębnionych na terenie przestrzeni festiwalowej, takich jak.: przyroda, technika, nauki humanistyczno-społeczne, nauki ścisłe oraz medycyna i zdrowie, a także w strefie dostępności.
Na stanowisku każdej z placówek była możliwość porozmawiania ze starszymi koleżankami i kolegami oraz nauczycielami. W tym roku na festiwalu zaprezentowali się:

- II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej

- IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stanisława Maczka

- XV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego

- Zespół Szkół Nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza

- Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego

- Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych Nr 6

- Zespół Szkół Poligraficzno-Mechanicznych im. Armii Krajowej

- Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe

- Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2

- Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 im. Edwarda Abramowskiego

- Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej im. Powstańców Śląskich - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

- Zespołu Szkolno-Przedszkolny dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących.

W strefie nauk ścisłych odwiedzający mieli okazję spotkać się także z prezentującymi się po raz pierwszy na festiwalu, przedstawicielami Klubu Młodego Odkrywcy „Młody Naukowiec” działającego przy Zespole Szkół i Placówek Nr 1.

Ponadto katowickie poradnie psychologiczno-pedagogiczne na swoim stanowisku zlokalizowanym w strefie rodzinnej, jak co roku zaoferowały wzbudzające zawsze duże zainteresowanie odwiedzających, porady w zakresie doradztwa zawodowego oraz prelekcje i konsultacje dla rodziców.
W czasie Festiwalu katowickie szkoły średnie mogły zaprezentować się także na scenie, podczas różnego rodzaju występów artystycznych, tj.: pokaz musztry oraz koncerty i występy zespołów szkolnych.


logo-emnk2024-pl-podstawowe.jpg


IMG_4874.JPEG   IMG_7651.jpg
IMG_7698.JPGIMG_7660.jpgIMG_4875.JPEG
IMG_7662.jpgIMG_7654.jpgIMG_7723.JPG

386836913.jpg407006768.jpg6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

6.ŚFN - Naukowa Dziewczyna grafika.jpg


Kolejna edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE miała miejsce w dniach 4 i 5 grudnia 2022 r. na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. W programie festiwalu znalazło się, jak co roku, setki różnorodnych aktywności o charakterze popularyzującym naukę i sztukę: wykłady, warsztaty, stanowiska pokazowe, wystawy, koncerty, spotkania z gośćmi specjalnymi i inne inicjatywy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był węgiel - surowiec, na którym w przeszłości zbudowana została potęga Górnego Śląska i którego umiejscowienie w naszej przyszłości już teraz stanowi dla nas ogromne wyzwanie.

Analogicznie do lat poprzednich, uczniowie szkół podstawowych podczas 6. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE mogli zapoznać się z ciekawą i różnorodną ofertą edukacyjną katowickich szkół średnich, w tym roku prezentowaną przez:

- II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej

- III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza

- IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stanisława Maczka

- VIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie

- X Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego

- Zespołu Szkół Nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza

- Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2

- Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 im. Edwarda Abramowskiego

- Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych Nr 6

- Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Gustawa Morcinka

- Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej im. Powstańców Śląskich - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

- Zespołu Szkolno-Przedszkolny dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących.

Wzorem zeszłorocznej edycji, stoiska szkół, zlokalizowane były w poszczególnych obszarach wiedzy wyodrębnionych na terenie przestrzeni festiwalowej, takich jak.: przyroda, technika, nauki humanistyczno-społeczne, nauki ścisłe oraz medycyna i zdrowie, a także w strefie dostępności. Na stanowisku każdej z placówek była także możliwość porozmawiania ze starszymi koleżankami i kolegami oraz nauczycielami.

Katowickie poradnie psychologiczno-pedagogiczne zaoferowały natomiast na swoim stanowisku cieszące się ogromnym zainteresowaniem porady w zakresie doradztwa zawodowego oraz prelekcje i konsultacje dla rodziców.

W drugim dniu Festiwalu, który jest zawsze dniem skierowanym przede wszystkim do uczniów, katowickie szkoły średnie mogły zaprezentować się także na scenie Kieruj sie na tradycję", podczas różnego rodzaju występów artystycznych, tj.: m.in. pokaz musztry i pokaz mody oraz koncerty i przedstawienia zespołów szkolnych.


IMG_5662.jpg  IMG_5663.jpg  IMG_5667.jpg


IMG_5670.jpg  IMG_5852.JPGIMG_5838.JPG  IMG_5820.JPG   IMG_5703.JPG


5. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

Podczas Piątej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE w dniu 10 października 2021 r. mieliśmy przyjemność spotkać się na terenie bulwarów katowickiej Rawy, rozciągających się od katowickiego rynku przez ulicę Teatralną, tereny nad Rawą, kampus Uniwersytetu Śląskiego aż do budynku Wydziału Prawa i Administracji UŚ. W tej przestrzeni, zaaranżowanej specjalnie na potrzeby Festiwalu, mogliśmy uczestniczyć w całym mnóstwie ciekawych festiwalowych wydarzeń pełnych naukowych inspiracji, poszerzających wiedzę uczniów oraz zachęcających ich do rozwijania swoich zainteresowań. Z całą pewnością przyczyniły się do tego także katowickie szkoły prezentujące w sposób merytoryczny i rzetelny swoją ofertę:
- II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej
- III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza
- IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stanisława Maczka
- V Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego
- X Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego
- XV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego
- Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2
- Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 im. Edwarda Abramowskiego
- Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im. Józefa Rymera I Wojewody Śląskiego
- Zespół Szkół Gastronomicznych im. Gustawa Morcinka
- Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe
- Zespół Szkół Nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza
- Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych Nr 6
- Zespół Szkół i Placówek Nr 2
Na stanowisku każdej placówki była także możliwość porozmawiania ze starszymi koleżankami i kolegami oraz nauczycielami.
Katowickie poradnie psychologiczno-pedagogiczne zaoferowały natomiast na swoim stanowisku cieszące się ogromnym zainteresowaniem porady w zakresie doradztwa zawodowego oraz prelekcje i konsultacje dla rodziców.

IMG_9309.JPGIMG_9298.JPG

IMG_9294.JPGIMG_9293.JPG
IMG_9286.JPG

ŚFN - plakat 2.png4. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

W dniach 26 i 27 stycznia 2020 r. w ramach 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE na antresoli Spodka odbył się IV Festiwal Szkół Ponadpodstawowych „Sięgnij po zawód”.

4 ŚFN.png


Trzydzieści jeden katowickich szkół średnich prezentujących w sposób merytoryczny i rzetelny swoją ofertę zarówno na stoiskach, jak i na scenie przyciągało tłumy. Każdy zainteresowany mógł zapoznać się z ofertą szkół oraz porozmawiać ze starszymi koleżankami i kolegami oraz nauczycielami. Całość uatrakcyjniały występy wokalne i taneczne uczniów, a także pokaz mody, fryzjerstwa, kulinarny, sportowy, pierwszej pomocy i musztry wojskowej. Katowickie poradnie psychologiczno-pedagogiczne zaoferowały natomiast na swoim stanowisku cieszące się ogromnym zainteresowaniem:
-  porady w zakresie doradztwa zawodowego,
- prelekcje i konsultacje dla rodziców dotyczące zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w świecie nowoczesnych technologii w tym Internetu w ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” podczas 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

IMG_27012020.jpg

_mg_0046.jpgresized_20200126.jpg_mg_0061.jpg

_mg_0088.jpgtg205.jpg7243.jpg

3.jpgresized_20200126102.jpg83456197_34.jpg

7245.jpgIMGP0943.jpg

beznazwy3.pngbeznazwy5.png 

3. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

W dniach 13 i 14 stycznia 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w ramach 3. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE odbył się III Festiwal Szkół Ponadpodstawowych „Sięgnij po zawód". Trzydzieści jeden katowickich szkół ponadpodstawowych prezentujących w sposób merytoryczny i rzetelny swoją ofertę zarówno na stoiskach, jak i na scenie przyciągało tłumy. Każdy zainteresowany mógł zapoznać się z ofertą szkół oraz porozmawiać ze starszymi koleżankami i kolegami oraz nauczycielami. Całość uatrakcyjniały występy wokalne i taneczne uczniów, a także przedstawienia, skecze, pokaz mody, barmański, fryzjerstwa, sportowy, kulinarny i musztry wojskowej oraz zatańczony w pięknych strojach dostojny polonez.
Podczas Festiwalu swoją ofertę edukacyjną zaprezentują  katowickie  szkoły  średnie  oraz  poradnie  psychologiczno-pedagogiczne, a  także  po raz pierwszy w edycji Festiwalu  - przedstawiciele pracodawców, którzy na stoiskach zaprezentują swoją działalność.

IMG_0146.JPG

   Plakat 2018 - Small.png

  


2. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

plakat.jpg

Katowickie licea ogólnokształcące, technika i szkoły branżowe I stopnia przedstawią swoją ofertę na stoiskach i na scenie. Trzydzieści jeden szkół ponadpodstawowych w jednym miejscu! Wszystkie kierunki kształcenia, pokazy możliwości i umiejętności, zajęcia dodatkowe, kółka zainteresowań, występy taneczne i muzyczne szkolnych grup artystycznych i wiele innych atrakcji. Na telebimie będą pokazywane spoty reklamowe ze szkół. Będzie można porozmawiać z nauczycielami i uczniami wybranej szkoły, zaopatrzyć się w broszurę informacyjną zawierającą opis wszystkich katowickich szkół ponadpodstawowych i skorzystać z darmowego doradztwa zawodowego poradni psychologiczno-pedagogicznej - testy zawodowe dla uczniów szkół podstawowych.
Serdecznie zapraszamy!I FESTIWAL SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH „SIĘGNIJ PO ZAWÓD"


Miesiąc temu na Rynku odbył się I Katowicki Festiwal Szkół Ponadgimnazjalnych „Sięgnij po zawód”. 30 katowickich szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowało swoją ofertę. Był pokaz mody, barmański, kulinarny, fitnessu, a nawet musztry wojskowej. Całość uatrakcyjniały występy wokalne i taneczne uczniów katowickich szkół. Zobaczcie relację z tego wydarzenia na:

profil miasta Katowice na Facebooku

06.JPG105.JPG133.JPG


sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice