Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Rada Seniorów Miasta Katowice

Rada Seniorów Miasta Katowice

„Seniorze, poznaj swoje konsumenckie prawa".

Rada Seniorów Miasta Katowice we współpracy z Federacją Konsumentów oddział w Katowicach serdecznie zaprasza środowiska senioralne do wzięcia udziału w projekcie pod hasłem „Seniorze, poznaj swoje konsumenckie prawa".

Projekt ma na celu zaznajomić Seniorów z prawem konsumenckim oraz podpowiedzieć w jaki sposób prawo to egzekwować, w celu ostrzeżenia Seniorów przed tego rodzaju oszustwami, przedstawione zostaną metody jakimi posługują się nieuczciwi sprzedawcy produktów czy usług.

Organizacje pozarządowe działające na rzecz Seniorów miasta Katowice zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o zgłoszenie udziału pod adresem e-mailowym Rada.Seniorow@katowice.eu

---------------

Spotkania edukacyjne dla Seniorów nt. szkodliwości smogu.

Rada Seniorów Miasta Katowice we współpracy ze Strażą Miejską w Katowicach zaprasza katowickie organizacje pozarządowe działające na rzecz Seniorów miasta Katowice do kontaktu w sprawie możliwości przeprowadzenia spotkań w zakresie szkodliwości smogu.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej przybliżą informacje w zakresie kontroli pieców domowych. Rozmawiamy również o przyczynach smogu oraz o jego szczególnej szkodliwości dla osób starszych, a także o możliwościach wspólnego zadbania o czystsze powietrze.

Zapraszamy do kontaktu.

Zespół Prewencji i Profilaktyki Społecznej Straży Miejskiej w Katowicach,

str. Klaudia Szczygieł: tel. 32 494 02 15, klaudia.szczygiel@katowice.eu

str. Anna Marek: tel. 32 494 02 18, anna.marek@katowice.eu

lub kontakt z Rada Seniorów Rada.Seniorow@katowice.eu

---------------

Rada Seniorów Miasta Katowice 
W mieście Katowice funkcjonuje Rada Seniorów Miasta Katowice, której zadaniem jest opiniowanie, doradzanie oraz inicjowanie działań na rzecz katowickich seniorów.
I kadencja Rady dobiegła końca w październiku 2016 r., dlatego w 2017 r. została powołana II kadencja Rady Seniorów Miasta Katowice.
Zachęcamy, by interesować się jej pracami, a może dołączyć do grona jej członków.


Sprawami Rady ze strony Urzędu Miasta zajmuje się Pani Helena Hrapkiewicz – Pełnomocnik Prezydenta ds. Seniorów w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Katowicach, ul. Rynek 1 (pokój nr 812) Katowice, tel. (32) 259 38 99. Pełniąca swoje dyżury: w poniedziałki i wtorki od 9.00 do 14.00 oraz w czwartki od 12.00 do 15.00.

---------------

Rada Seniorów Miasta Katowice pełni dyżury pod numerem telefonu 536 569 236 w poniedziałki i czwartki od godziny 11.00 do 13.00 z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych lipca i sierpnia.


Uchwała dotycząca powołania Rady Seniorów Miasta Katowice:

https://bip.katowice.eu/RadaMiasta/Uchwaly/dokument.aspx?idr=112298&menu=660

sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice