Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Wolontariat Katowice

Wolontariat Katowice


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do włączenia się aktywnie w życie miasta. Ludzie na całym świecie angażują się w organizację imprez sportowych i kulturalnych. Jest to wspaniała okazja do nauki pracy w zespole, wzięcia udziału w wielkich wydarzeniach oraz zobaczenia ich „od kuchni”, a także poznania wielu wspaniałych ludzi.

W tym roku chętni będą mogli wziąć czynny udział w wielu wydarzeniach kulturalnych i sportowych. 

O naborze na poszczególne imprezy wolontariusze z naszej bazy będą informowani drogą mailową.

Jak znaleźć się w bazie? Odpowiedź jest prosta. Jeśli jesteś osobą zainteresowaną największymi imprezami w Katowicach, otwartą na nowe wyzwania i współpracę oraz masz ukończone 16 lat - uzupełnij formularz  zgłoszeniowy. Dzięki temu pozyskamy dane, niezbędne do dalszej współpracy.
W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: wolontariat@katowice.eu


wolontariat.jpgZachęcamy do rejestracji w bazie projektu Wolontariat Katowice. Aby zgłosić swoją kandydaturę, należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy pod poniższym linkiem:

Formularz Zgłoszeniowy

Osoby znajdujące się w bazie będą informowane drogą mailową o poszczególnych rekrutacjach.


ZASADY UCZESTNISTWA W PROJEKCIE WOLONTARIAT KATOWICE

1.Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 18 lat lub 16 lat i posiada pisemną zgodę rodzica/opiekuna prawnego oraz zgłosi się dobrowolnie do programu wypełniając zgłoszenie.

2. Na podstawie zgłoszeń stworzona zostanie baza danych wolontariuszy.

3. Wolontariusze będą informowani droga mailową o imprezach organizowanych w Katowicach, przy których ich pomoc będzie niezbędna.

4. Baza danych będzie wykorzystywana jedynie wewnętrznie w Urzędzie Miasta Katowice, aczkolwiek wolontariusze będą informowani o ewentualnych możliwościach współpracy z innymi organizacjami, które zgłoszą się do UM.

5. Dla wolontariuszy będą prowadzone szkolenia związane z charakterem ich pracy.

6. Wolontariusze podczas imprez będą podlegali liderowi lub innej osobie wyznaczonej przez organizatora.

7. Uczestnictwo wolontariuszy w imprezach będzie weryfikowane i kontrolowane.

8. Wolontariusze otrzymają certyfikaty uczestnictwa w poszczególnych przedsięwzięciach.

9. Wolontariusze będą współpracować w oparciu o podpisane porozumienie z Urzędem Miasta Katowice lub organizatorami poszczególnych wydarzeń.

10. Obowiązkiem wolontariusza jest rzetelne i sumienne wykonywanie powierzonych obowiązków, ustalonych na spotkaniu poprzedzającym imprezę.

11. Miasto przy współpracy z organizatorem imprezy ustala zakres pracy wolontariusza podczas danego wydarzenia.

12. Wolontariusz, podczas danego wydarzenia, może zrezygnować ze współpracy z Miastem o czym informuje swojego lidera bądź koordynatora.

13. Miasto może zrezygnować ze współpracy z wolontariuszem, jeśli jego praca budzi zastrzeżenia, wykonywana jest nierzetelnie i ze szkodą dla wizerunku Miasta.

14. Podczas spotkania wolontariuszy z koordynatorem oraz liderem zostaną opracowane szczegółowe zasady wzajemnej współpracy pomiędzy stronami.

15. Współpraca Miasta z wolontariuszami ma na celu stworzenie profesjonalnego programu czynnego uczestnictwa zainteresowanych w życiu Miasta poprzez organizowane wydarzenia.

16. Wolontariusz może w każdej chwili wypisać się z bazy projektu Wolontariat  Katowice poprzez wystosowanie odpowiedniej informacji drogą mailową.Calendar
Title and navigation
<<<maj 2022>>>
maj 2022
PWŚCPSN
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice