Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

NGO Katowickie Dni Organizacji Pozarządowych

Katowickie Dni Organizacji Pozarządowych

Katowickie Dni Organizacji Pozarządowych to wydarzenie, którego celem jest promowanie inicjatyw obywatelskich wśród mieszkańców Katowic, jak również pogłębianie integracji organizacji pozarządowych, wymiana doświadczeń i podejmowanie wspólnych działań.

Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń organizowanych w naszym mieście przy aktywnym udziale organizacji i jest realizowane w ramach współpracy pozafinansowej Miasta Katowice z organizacjami pozarządowymi.

W ramach VIII Katowickich Dni Organizacji Pozarządowych odbędzie się Festiwal Organizacji Pozarządowych.

FOP to wspólna inicjatywa organizacji pozarządowych i Urzędu Miasta Katowice, łącząca zarówno element dyskusji o miejscu i roli organizacji pozarządowych, jak i przedsięwzięcie promujące organizacje i oferujące mieszkańcom naszego miasta pożyteczne, ciekawe i aktywne spędzenie czasu wolnego, to przestrzeń, w której mieszkańcy Katowic mogą się spotkać i poznać ludzi działających w organizacjach pozarządowych, którzy wspólnie kształtują wizerunek miasta, uczestniczą w realizacji zadań publicznych na rzecz mieszkańców, to miejsce na promowanie inicjatyw obywatelskich wśród Katowiczan,  to okazja do pogłębiania integracji organizacji pozarządowych, wymiany doświadczeń i podejmowania wspólnych działań.
Poza pierwszym wydarzeniem, które odbyło się w czerwcu, wszystkie kolejne odbywały się we wrześniu przed lub po Urodzinach Miasta. W 2015 i 2016 roku Festiwal odbył się jako impreza towarzysząca w ramach Urodzin Miasta Kocham Katowice, podobnie będzie w 2017 roku.


Więcej o FOP 2016 w zakładce VII katowickie dni organizacji pozarządowych.

Więcej o FOP 2017 w zakładce VIII katowickie dni organizacji pozarządowych.

Zobacz film z FOP (relacja zaczyna się w trzeciej minucie)

http://katowicetv.eu/serwis-informacyjny-miasta-katowice-13.09.2016,775,nws.html

Zobacz film z zaproszeniem na FOP 2016:

fest_org_pozarzadowych_zapowiedz.wmv

Serdecznie zapraszamy katowickie organizacje pozarządowe na VIII Festiwal Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się 8-9 IX. Hasłem przewodnim tegorocznego Festiwalu jest profesjonalizacja III sektora.

Pierwszego dnia 8 IX (piątek), godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie inauguracyjne, które będzie okazją do porozmawiania oficjalnie i w kuluarach nt. tego czy i jak się profesjonalizować, a także do wymiany własnych doświadczeń i opinii nt. związanych z tym korzyści i wyzwań. A wszystko to w niebanalnej przestrzeni klubokawiarni „Drzwi Zwanej Koniem”, założonej przez spółdzielnię socjalną „Honolulu”.

Drugiego dnia 9 IX (sobota), w godz. 11.00-17.00 zapraszamy na katowicki Rynek do Miasteczka Festiwalowego, które celem jest m.in. promocja i lepsze poznanie działalności ngo. Ponadto w ramach miasteczka funkcjonować będą strefy:

- aktywnej i kreatywnej zabawy

- konsultacyjna – z info nt. budżetu obywatelskiego oraz miejsce badań ankietowych nt. działalności katowickich ngo

- edukacyjna – dyskusje, wykłady, warsztaty nt. związane z profesjonalizacją III sektora

- artystyczna (scena)


sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice