06 listopada 2015
Grand Prix dla Międzynarodowego Centrum Kongresowego
MCK laureatem Grand Prix w kategorii "Obiekt" konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego

Wybór najlepszego dzieła architektonicznego w czterech różnych kategoriach to główny cel konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego, który, jak zapewniają organizatorzy, ma służyć promocji województwa poprzez architekturę oraz kształtować świadomość estetyczną w zakresie jej tworzenia.

W kategorii „Obiekt" jury jednogłośnie przyznało Grand Prix dla gmachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, który został zaprojektowany przez pracownię JEMS Architekci. – Budynek MCK to wyjątkowa synteza na wskroś funkcjonalnego układu, z wyrazistą, angażujących odwiedzających formą – czytamy w uzasadnieniu jury, które zwróciło również uwagę na fakt, że MCK „wpisuje się w strukturę miasta, wiążąc jego charakterystyczne elementy: Spodek, Muzeum Śląskie i NOSPR".

Warto dodać, że MCK stał się nowy punktem na mapie spotkań mieszkańców Katowic, których przyciąga zielona dolina i dach z piękną panoramą miasta. Miejsce to szczególnie upodobały sobie młode pary, które można tam często spotkać podczas sesji fotograficznych.

Organizatorami konkursu jest katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Śląska Okręgowa Izba Architektów RP. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na witrynie SARP:

http://www.sarp.katowice.pl/konkursy/architektura_roku/30__10__2015.html

mck1.png