22 października 2018
Miasto Katowice zostało wyróżnione w plebiscycie pn.: DługoWIECZNI
Z przyjemnością informujemy, że miasto Katowice zostało wyróżnione w plebiscycie Gazety Wyborczej i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego ...

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że miasto Katowice zostało wyróżnione w plebiscycie Gazety Wyborczej i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego ogłoszonego w ramach akcji społecznej DługoWIECZNI pn.:  „Miasta/gminy życzliwe Długowiecznym” za całokształt działań realizowanych na rzecz seniorów miasta Katowice.

Miasto Katowice od wielu lat inicjuje i realizuje działania skierowane do Seniorów naszego miasta. Zadania te realizowane są zgodnie z założeniami Miejskiego Programu „Katowicki Senior w Mieście” na lata 2016-2021.

Realizacja działań senioralnych zapewnia mieszkańcom – seniorom naszego miasta możliwość aktywnego udziału w życiu społecznym miasta oraz możliwość prowadzenia samodzielnego, niezależnego i satysfakcjonującego życia.

Seniorzy mogą skorzystać z szerokiej oferty spędzania wolnego czasu tj. oferty sportowej, kulturalnej, edukacyjnej oraz prozdrowotnej realizowanych m.in. w klubach seniora. Miasto Katowice dofinansowuje również wiele ciekawych projektów realizowanych we współpracy      z organizacjami pozarządowymi - są to m.in. spotkania z ciekawymi ludźmi, spotkania integracyjno – aktywizujące, warsztaty florystyczne, gry planszowe, kurs obsługi komputera, kursy pierwszej pomocy, warsztaty muzyczne, nauka języków obcych i wiele innych.

Dodatkowo przy Urzędzie Miasta Katowice aktywnie działa Rada Seniorów Miasta Katowice, która współuczestniczy w kreowaniu polityki senioralnej miasta.

Corocznie organizowane są także specjalne wydarzenia skierowane do osób w wieku senioralnym: „Katowicki Dzień Aktywnego Seniora”, biesiady senioralne pn. „Katowicka Senioriada”, spotkania o tematyce bezpieczeństwa. Nowością w 2018r. jest „Sportowy Uniwersytet Seniora” z bogatą ofertą zajęć ruchowych.

Dodatkowo seniorzy mogą korzystać ze zniżek z kartą „Aktywnego Seniora” lub kartą programu: „Babcia, dziadek i ja w Katowicach” , mają możliwość wypicia kawy lub herbaty za symboliczną złotówkę w ramach programu „Kawa za złotówkę” a także skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie i badań profilaktycznych.

 Działania na rzecz seniorów stanowią ważny element polityki społecznej miasta Katowice, dlatego cieszymy się, że zostały one dostrzeżone  i wyróżnione!​

Konkurs Długowieczni.jpeg