08 maja 2019
finał IV Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników"
10 - 11 maja do Katowic przyjadą najlepsze drużyny - Mistrzowie Województw z całej Polski.

Wielka Liga Czytelników FINAŁ plakat.png

10 - 11 maja odbędzie się finał IV Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników".

Do Katowic przyjadą najlepsze drużyny - Mistrzowie Województw z całej Polski. Są to najlepsi z najlepszych. Wspaniali, zdolni młodzi czytelnicy zostali wyłonieni z pośród ponad 17 tysięcy uczestników biorących udział w konkursie. Podczas finału będą walczyć o tytuł Mistrza Polski.

 

"Wielka Liga Czytelników" towarzyszyła uczniom szkół podstawowych w całej Polsce od listopada 2018 r. zachęcając do wspólnego, rodzinnego czytania. W tegorocznej edycji uczestnicy przeczytali rekordową liczbę książek. Natomiast w kolejnych etapach konkursu, drużyny mierzyły się z testami dotyczącymi treści wybranych lektur. W tym roku były to: "Pan Samochodzik i niesamowity dwór", "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych), "Petronela z Jabłoniowego Sadu", "Łukasz i kostur czarownicy".

 

Teraz czas na wielki finał i podsumowanie całego wielomiesięcznego wydarzenia.

Tradycyjnie, imprezą towarzyszącą będzie VIII Wielka Zabawa Rodzinna, na którą zapraszamy wszystkich chętnych. Jest to wielki piknik rodzinny, który rozpoczyna korowód postaci z książek. Następnie na Wydziale Teologicznym UŚ, odbędzie się zabawa integracyjna. Ponad 30 stanowisk - przygotowanych przez partnerów i sympatyków Stowarzyszenia Wielka Liga - z zadaniami dla rodzin. Odbędą się również spotkania z autorami finałowych lektur: Waldemarem Cichoniem oraz Justyną Balcewicz. Całość zakończy gala podsumowująca.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny