26 lipca 2019
BADMINTONOWI SENIORZY Z CAŁEGO ŚWIATA ZAGRAJĄ W SPODKU
4 sierpnia rozpoczynają się YONEX BWF World Senior Badminton Championships. W Spodku zagrają ze sobą seniorzy z całego świata! Do Katowic przyjedzie 1507 zawodników z 56 krajów świata.

4 sierpnia rozpoczynają się YONEX BWF World Senior Badminton Championships. W Spodku zagrają ze sobą seniorzy z całego świata! Do Katowic przyjedzie 1507 zawodników z 56 krajów świata.

​Najliczniejszą reprezentację na katowickim turnieju będą mieć… Indie. Na mistrzostwa wybiera się 164 zawodników, niewielu mniej badmintonistów przyjedzie z Niemiec – 150. Reprezentacja Polski liczy 119 zawodników. - Mistrzostwa to wspaniała szansa promocji Katowic i regionu. Przyjadą do nas goście prawie z całego świata, w tym z tak „egzotycznych” dla nas krajów jak Australia, Japonia, Nepal czy Peru. Mistrzostwa to poważny, prestiżowy turniej – to największa tego typu impreza na świecie – tłumaczy Wojciech Palikij, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

Katowice kibicują swojemu!

Turniej odbędzie się w 9 kategoriach wiekowych – od 35 w górę co 5 lat. W turnieju wezmą udział zarówno wybijający się amatorzy, jak i zawodnicy z bogatą przeszłością w profesjonalnym sporcie. Katowiczanie przyglądają się rozstawionemu z numerem 1. w singlu Pawłowi Gaszowi z Nikiszowca. Gasz z poprzednich mistrzostw w Koczin w Indiach przywiózł brązowy medal. Teraz 76-latek (!) zapowiada walkę o tytuł. Historia seniora zachwyca facebookową społeczność – film z wizyty u Gasza na Nikiszowcu ma już ponad 27 tys. wyświetleń. Można go zobaczyć na oficjalnym profilu turnieju SilesiaBadminton.

Dobre wrażenia z Katowic i regionu

Na inaugurację turnieju sportowcy i ich bliscy wezmą udział w koncercie powitalnym w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Przed gośćmi z całego świata zaprezentuje się Orkiestra Aukso. - Federacje sportowe cenią sobie lokalizację hali, jak i pozostałego zaplecza sportowego, a także bazę hotelową i gastronomiczną, którymi dysponujemy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Turniej jest wyjątkową szansą, aby pokazać gościom zza granicy nasze miasto i region, zasłynąć gościnnością i dobrą atmosferą. Postaramy się, aby wyjechali z Polski pełni wrażeń i dobrych wspomnień – dodaje Wojciech Palikij.

Atrakcje dla widzów

W trakcie Mistrzostw odbędą się również Narodowe Dni Badmintona (aby wziąć udział, należy się wcześniej zarejestrować na stronie www.narodowybadminton.pl), działać będzie także Strefa Kibica. – Każdy, kto przyjdzie, będzie miał możliwość poodbijania na specjalnie przygotowanych boiskach, dzieci będą mogły pomalować twarze, czekają na nich także animacje sportowe, a nawet… gra miejska – zdradza Palikij. Impreza odbędzie się w dniach 4-11 sierpnia. Wstęp na wszystkie gry jest wolny. Bilety do odebrania w kasach Spodka lub przy wejściu. Zapraszamy do kibicowania!

Szczegóły wydarzenia na stronie: http://www.katowice2019.com/

Facebook: https://www.facebook.com/silesiabadminton/

Document-page-001.jpg