06 września 2019
Zmiany w organizacji ruchu
W sobotę 7 września odbędzie się w Katowicach kilka zgromadzeń i biegów

Jutro, w sobotę 7 września zgłoszono kilka zgromadzeń, a także wydarzeń sportowych, których bezpieczne przeprowadzenie wiązać się będzie z koniecznością wprowadzenia czasowych zmian w organizacji ruchu.

- W Katowicach każdy ma prawo do manifestowania swoich poglądów w granicach obowiązujących przepisów prawa. W najbliższą sobotę zgłoszono kilka zgromadzeń, których przeprowadzenie wiąże się z czasowymi zmianami w organizacji ruchu. Są to zmiany niezależne od Urzędu Miasta Katowice i wynikają z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców Katowic i uczestników zgromadzeń – informuje Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta Katowice i dodaje, że jednocześnie odbywające się wydarzenia sportowe także będą wiązać się z czasowymi wyłączeniami.

Najwcześniej, bo o godzinie 11.00 rozpoczyna się bieg „Ubiegamy się o zdrowie" w katowickiej Dolinie Trzech Stawów, dlatego też należy się liczyć z ograniczeniami w korzystaniu z infrastruktury w tym rejonie już od wczesnych godzin porannych do godziny 16.00. Drugim biegiem, który odbędzie się jutro w Katowicach jest „15stka z Sosnowca do Katowic", którego finisz zaplanowano na placu przed wejściem na Dworzec PKP. Uczestnicy pobiegną po trasie tramwaju linii nr 15, na której mogą występować czasowe wyłączenia do godziny 16.30.

Ponadto w dniu 7 września zgodnie z ustawą Prawo o Zgromadzeniach zgłoszono kilka zgromadzeń, w tym marsz, który rozpocznie się o godz. 14.00 na Placu Sejmu Śląskiego i przejdzie: ul. Jagiellońska – Plac Karola Miarki – ul. Batorego – ul. Andrzeja – ul. Mikołowska – ul. Matejki – Pl. Wolności – ul. Sokolska – ul. Mickiewicza – ul. Piotra Skargi – Al. Korfantego (pod prąd) – Rondo im. gen. Ziętka (pod prąd) – Al. Korfantego (pod prąd) – Park Powstańców Śląskich.

- Ze względów bezpieczeństwa w trakcie organizacji zgromadzenia mogą wystąpić czasowe wyłączenia w ruchu, którymi kierować będzie Policja – dodaje rzecznik.

Ponadto zgłoszono zgromadzenia, w następujących lokalizacjach, gdzie także mogą wystąpić czasowe wyłączenia: Plac Chrobrego, ul. Piotra Skargi (na wysokości dworca prywatnego dworca PKS), skrzyżowanie ulic Mickiewicza/Stawowa.