16 września 2019
Miasto Katowice Liderem w zakresie profilaktyki grypy
Akcja bezpłatnych szczepień dla seniorów rusza 25 września - zapraszamy!

W uznaniu dla zasług na rzecz szerzenia profilaktyki grypy oraz za trud wkładany w realizację ważnych zadań z zakresu promocji ochrony zdrowia Miasto Katowice otrzymało tytuł „Lidera w zakresie profilaktyki grypy".

Wyróżnienie wręczono podczas tegorocznej XI debaty ekspertów FLU FORUM 2019, która odbyła się 10 września br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach „Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy".


Jednocześnie pragniemy uprzejmie poinformować, że w Katowicach od wielu lat corocznie organizowane są bezpłatne szczepienia p/grypie dla seniorów w wieku 65 lat i starszych. W tym roku ciesząca się sporym zainteresowaniem mieszkańców akcja szczepień rozpocznie się 25 września.

W 2019 roku sezon szczepień p/grypie rozpoczyna się później na całym świecie z uwagi na opóźnienia w ogłoszeniu szczepów szczepionkowych przez Światową Organizację Zdrowia.

Z Programu będą mogli skorzystać seniorzy zamieszkali w Katowicach w wieku 65 lat i starsi (tj. urodzeni do dnia 31 grudnia 1954 roku włącznie). Szczepienia będą realizowane na terenie następujących przychodni (tabela do pobrania):

Tabela - szczepienia 2019.jpg 

* Placówki oznaczone gwiazdką zapewniają wykonanie szczepień dla osób niepełnosprawnych podczas wizyty domowej, w środowisku pacjenta, po przeprowadzeniu badania lekarskiego u osób z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N.

W związku z ograniczoną ilością zakontraktowanych świadczeń o udziale w akcji szczepień decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Program profilaktyki zachorowań na grypę „Słoneczna Jesień"

jest w całości finansowany ze środków budżetu miasta Katowice.