16 września 2019
NORMALNOŚĆ W INNOŚCI
Wystawa fotografii Agnieszki Majnusz, prezentujących życie osób chorych na Epidermolysis Bullosa - pęcherzowe oddzielanie się naskórka.

​Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach oraz Fundacja Transgresja zapraszają na wystawę otwarta od 3 września do 30 września w Filii MBP nr 11, ul. Grażyńskiego 47, Katowice-Koszutka.

Wystawa fotografii Agnieszki Majnusz, prezentujących życie osób chorych na Epidermolysis Bullosa - pęcherzowe oddzielanie się naskórka.

Wystawą „Normalność w inności” chcemy pokazać, czym jest pęcherzowe oddzielanie się naskórka (epidermolysis bullosa) oraz z czym na co dzień zmagają się osoby na nie chorujące. Chcielibyśmy również uświadomić ludziom, że pomimo tego, iż osoby te mogą nieco różnić się wyglądem od większości społeczeństwa, to jednak w kategorii potrzeb, wszyscy mamy je takie same – poczynając od tych podstawowych, takich jak: jedzenie, picie czy spanie, poprzez zabawę czy bezpieczeństwo, które daje praca, kończąc na potrzebach wyższego rzędu, takich jak szacunek, poczucie przynależności, akceptacji czy miłości. 
Mimo całego cierpienia i trudu związanego z tą chorobą, chcieliśmy również pokazać, że poza tym jest jeszcze zwykłe, codzienne życie, z którym każdy na swój własny, indywidualny sposób musi się zmierzyć.
Zachęcamy do poznania tych pozornie „innych”, którzy tak naprawdę mogą niewiele od nas się różnić…

Więcej szczegółów na: https://mbp.katowice.pl/kalendarium/wystawy/8318/eb-normalnosc-w-innosci

plakat.jpg