27 listopada 2019
Rozstrzygnięcie konkursu "Katowice w obiektywie"
We wtorek 3 grudnia o godz. 18:30 w należącej do Związku Polskich Artystów Fotografików Galerii „Katowice" przy ul. Świętego Jana 10 odbędzie się podsumowanie jubileuszowej dziesiątej edycji konkursu fotograficznego „Katowice w obiektywie".


We wtorek 3 grudnia o godz. 18:30 w należącej do Związku Polskich Artystów Fotografików Galerii „Katowice" przy ul. Świętego Jana 10 odbędzie się podsumowanie jubileuszowej dziesiątej edycji konkursu fotograficznego „Katowice w obiektywie", połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej. Tego dnia poznamy też laureatów trzech pierwszych miejsc.

– W tym roku zachęcaliśmy, aby spojrzeć na Katowice przez pryzmat architektury, zwłaszcza tej, z której miasto jest znane, która wyróżnia się w miejskiej przestrzeni – mówi Marcin Stańczyk, Naczelnik Wydziału Promocji katowickiego magistratu. – Otrzymaliśmy wiele prac przedstawiających Spodek, który wydaje się tutaj oczywistym wyborem. Było też zdjęcia ukazujące inne obiekty rozpoznawalne w naszym krajobrazie. Nie chciałbym tu jednak zdradzać szczegółów. Zachęcam po prostu do wizyty w Galerii ZPAF-u.

Trwający przez ostatnich kilka miesięcy konkurs cieszył się ogromną popularnością. Spośród zgłoszonych prac komisja, składająca się z przedstawicieli ZPAF-u oraz Wydziału Promocji Urzędu Miasta, wybrała 35, które można oglądać w grudniu na wystawie w Galerii „Katowice". Część tych zdjęć zostanie opublikowanych w miejskim kalendarzu na rok 2020. Natomiast autorzy trzech fotografii, które zrobiły na jurorach największe wrażenie, otrzymają nagrody pieniężne bądź też propozycję udziału w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez ZPAF.

– O tym, które prace zyskały szczególną uwagę jurorów, będzie można przekonać się 3 grudnia na wernisażu, na który zapraszam nie tylko tych, którzy wzięli udział w konkursie, ale wszystkich, którzy interesują się fotografią – zachęca Marcin Stańczyk. – Równocześnie bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za odpowiedź na nasze zaproszenie.

Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Wystawę będzie można oglądać do końca grudnia w godzinach od 17:00 do 20:00.

 

Lista laureatów: Piotr Boczkowski, Jan Buchta, Anna Czarnota, Denis Ćulavdźić, Jacek Durski, Radosław Dybała, Grażyna Gałczyńska-Janus, Wacław Gapik, Urszula Gładka, Kamil Gromadzki, Katarzyna Kania, Tomasz Kawka, Ireneusz Kaźmierczak, Tomasz Kiełkowski, Barbara Lewandowska, Anna Lewańska, Artur Migdał, Aleksandra Olszówka, Paweł Palarczyk, Katarzyna Pawlikowska, Kasper Pfeifer, Tomasz Piotrowski, Małgorzata Poloczek, Wojciech Radwański, Maciej Spendel, Joanna Wątor.

Gratulujemy!


zpaf_plakat.jpg