Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet COP24 Katowice

COP24 Katowice

W grudniu 2018 r. Katowice były gospodarzem Szczytu Klimatycznego ONZ – COP24. To najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej, podczas którego zapadają decyzje o kluczowym znaczeniu dla świata. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób – przedstawicieli struktur państwowych, instytucji, organizacji pozarządowych czy środowisk naukowych ze 190 krajów. Konferencja o zmianach klimatycznych, zorganizowana w sercu Śląska, była doskonałą okazją do zaprezentowania starań podejmowanych na rzecz ochrony klimatu i osiągnięć w tym zakresie.

Była to też unikalna szansa międzynarodowej promocji Katowic. Nasze miasto zaprezentowało się pod hasłem „Black to green", opowiadając tym samym tę część swojej historii, w której dominujący niegdyś przemysł ciężki został zastąpiony nowoczesnym przemysłem opartym na najnowszych technologiach i wiedzy, stawiając jednocześnie na ekoodpowiedzialność i coraz bardziej zieloną przestrzeń.

W wyniku dyskusji podczas katowickiego Szczytu zostało zawarte porozumienie, które zostało nazwane „Katowice Rulebook". W nim to zostały określone procedury i mechanizmy konieczne do wdrożenia Porozumienia Paryskiego z 2015 r.

rulebook_logo-podst_72_dpi_RGB.jpg

katowice_cop_miasto_12_2018_radoslaw_kazmierczak_small.jpg

sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice