Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Strona główna
Jesteś tutaj:

tramwaj-odrodzenie Pomiń łącza nawigacjiStrona główna

baner_1000x300.jpg 


POZNAJ KONCEPCJE "TRAMWAJU NA POŁUDNIE"


 

"Tramwaj na południe" to jedna z najważniejszych inwestycji, jaka będzie realizowana w Katowicach w najbliższych latach.

Pozornie to tylko kilkukilometrowa nitka tramwajowa, jakich w stolicy województwa wiele, 

ale jej faktyczne znaczenie jest dużo większe, ponieważ to część rewolucji w komunikacji na południu Katowic.


 

Makieta strony głównejinfo.jpg

 

Dowiedz się więcej na temat koncepcji TNP (KLIK)

zasady_realizacji_inwestycji.jpg 

Makieta strony głównejiinfo22.jpg
 

Harmonogram.jpg
 

Makieta strony głównejaktual.jpg
 

do aktualność na stronę główną.jpg18.06.2018 - Rozmowy z mieszkańcami spowodowały podpisanie aneksu z projektantem

Realizacja inwestycji pn. „Tramwaj na Południe Katowic" znajduje się na ostatnim etapie przygotowania pełnej dokumentacji, dotyczącej wniosku o decyzję środowiskową do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach. Przeprowadzono m.in. szereg analiz dla ponad 1 tys. działek, przez i w okolicach których będzie przebiegała planowana inwestycja.

W trakcie tych prac zdecydowano, że pomimo możliwości prawnych wynikających z regulacji tzw. spec ustawy drogowej, Urząd Miasta Katowice będzie prowadził rozmowy i zmierzał do konsensu z właścicielami możliwie największej liczby nieruchomości. Spowodowało to potrzebę zmiany terminu realizacji umowy ze Sweco Consulting, firmą odpowiedzialną za wykonanie m.in. projektu budowlano-wykonawczego inwestycji z 16.10.2018 r. na 16.10.2019 r.

Decyzja o prowadzaniu rozmów ma dwie konsekwencje. Z jednej strony wydłużyła etap przygotowania dokumentacji, jednak z drugiej powinna mieć wpływ na mniejszą liczbę uwag mieszkańców, które pojawią się w trakcie konsultacji społecznych prowadzonych przez RDOŚ w ramach procedowania decyzji środowiskowej. To z kolei powinno przełożyć się na krótszy czas trwania procedury uzyskania prawomocnej decyzji środowiskowej. W związku z czym dopiero po uzyskaniu decyzji z RDOŚ będzie możliwe określenie zmiany terminu zakończenia całej inwestycji.


Więcej AKTUALNOŚCI (KLIK)


 



 

Zobacz też

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Log