Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Kultura 60+

Kultura 60+

Dostrzegając potrzeby osób starszych w zakresie uczestnictwa w życiu kulturalnym,  władze miasta Katowic nawiązały współpracę z instytucjami kultury, w ramach której przekazywane będą bezpłatne bilety na imprezy i wydarzenia kulturalne.

seniorzy_kultura.jpg

Celem programu jest zapewnienie dostępu jak największej grupie katowickich seniorów do bezpłatnego udziału w życiu kulturalnym naszego miasta.

Do dystrybucji biletów zostaną zaproszone organizacje pozarządowe, kluby seniora oraz nieformalne grupy skupiające katowickich seniorów.

Zasady przekazywania biletów:

  1. Bilety przekazywane będą w/w podmiotom w celu redystrybucji seniorom zamieszkałym w Katowicach.
  2. Każdy senior jednorazowo może otrzymać do 2 sztuk biletów na osobę, a w trakcie całego roku może otrzymać bilety nie więcej niż 3 razy.
  3. Organizacja/Klub zobowiązana jest do monitorowania dystrybucji ww. biletów oraz informowania seniorów odbierających bilety, o tym że miasto Katowice jest organizatorem ww. programu.

 

W 2019 roku ponad 2 tys. katowickich seniorów skorzystało z bezpłatnych zaproszeń na koncerty organizowane w Sali Koncertowej NOSPR oraz w Mieście Ogrodów.

 

 Informator dla seniorów do pobrania:

Informator dla Seniorów - edycja 2019.pdf

Informator dla Seniorów - edycja 2018.pdf

Informator dla Seniorów - edycja 2017.pdf

_____________________________________________

Zaproszenie do akcji „Moja Pamiątka” 
 

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Marlena Maląg, zaprasza do udziału w akcji „Moja Pamiątka” -  Szanowni Państwo, gorąco zachęcam do włączenia się w akcję „Moja Pamiątka” i podzielenia się swoją historią. Zajrzyjcie Państwo do swoich szuflad, pudeł z różnościami – poszukajcie zdjęć z dzieciństwa, listów do bliskich. Wybierzcie się w piękną podróż do przeszłości. Zabierzcie nas ze sobą. Opiszcie historie, które kryją się za tymi pamiątkami. Historia naszego kraju to osobista historia każdego z nas. Dzielmy się więc naszymi opowieściami. To nasz skarb.
Więcej informacji o akcji znajdziecie Państwo na stronie:

Moja pamiątka.png

sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
TV KAtowice
Przemiana Katowice
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice