Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Trasy wycieczkowe

Trasy wycieczkowe

Calendar
Title and navigation
<<<wrzesień 2023>>>
wrzesień 2023
PWŚCPSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Do wycieczek przyrodniczych na terenie miasta można wykorzystać piesze szlaki turystyczne, które naniesione są na plan miasta:

Szlak 25-lecia PTTK (znaki zielone) zatacza pętlę, prowadząc przez kilka miast: Chorzów, Siemianowice Śl., Będzin, Dąbrowę Górniczą, Sosnowiec, Jaworzno, Katowice, Chorzów. Na terenie Katowic przecina lasy murckowskie i panewnickie.

Szlak Historii Górnictwa Górnośląskiego (znaki żółte) - to szlak prowadzący od Łubianek przez Siemianowice Śl., Katowice, Mikołów, Orzesze do Rybnika. W Katowicach rozpoczyna się w północnej części miasta w Wełnowcu.
 Katowicki Szlak Spacerowy (znaki niebieskie). Szlak biegnie przez Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku, Wełnowiec, centrum Katowic, Muchowiec, Dolinkę Murckowską (obok rezerwatu "Las Murckowski") do Hamerli zwanej też Trutowiskiem.

Szlak Bohaterów Wieży Spadochronowej (znaki czerwone). Prowadzi od pomnika Powstańców Śląskich przy rondzie im. Gen. Ziętka, ulicą Mikołowską do parku Kościuszki pod wieżę spadochronową i dalej przez Brynów do Ligoty. Tu lasami panewnickimi biegnie od Parku Zadole do Stargańca, dalej prowadząc przez dolinę Jamny do Mikołowa.

Szlak Ochojski (znaki czarne). Trasa szlaku prowadzi granicą lasu obok rezerwatu "Ochojec" z Ochojca do Kostuchny.

Szlak im. Mariana Kantora-Mirskiego (znaki czerwone). Szlak rozpoczyna się w Giszowcu obok ośrodka wypoczynkowego Janina-Barbara, dalej prowadzi przez Giszowiec, Dolinkę Murckowską (obok rezerwatu "Las Murckowski") do zabytkowego centrum Mysłowic.

Szlak Hołdunowski (znaki niebieskie) Giszowiec - Holdunów - Jaworzno - Jeleń.

Szlak Wesołej Fali

Szlak Dolinki Murckowskiej

Szlak Parkowy łączący park Kościuszki z Katowickim Parkiem Leśnym.

Zobacz Szlaki turystyczne na mapie  

Opracowano na podstawie książki
 "Przyroda Katowic"

sprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Nieodpłatna pomoc prawna
Katowicka Karta Mieszkańca
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice