Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Turystyka biznesowa

Turystyka biznesowa

Turystyka biznesowa w Katowicach dynamicznie się rozwija

Dynamika zmian gospodarczych i politycznych w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie, stwarza wiele możliwości do realizacji spotkań konferencyjnych i wydarzeń biznesowych. Dobra dostępność komunikacyjna oraz szerokie biznesowe zaplecze dla organizacji wielkich wydarzeń, rozwój przedsiębiorstw nowych technologii i usług, wydają silnymi atutami przyciągającymi organizatorów wydarzeń do Katowic.

W 2018 roku zrealizowano w Katowicach 6 170 wydarzeń biznesowych, w tym m.in.: Międzynarodową Konferencję COP24 czyli „24. Sesję Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych" w sprawie zmian klimatu, kolejną edycję Intel Extreme Masters, Europejski Kongres Gospodarczy, czy też Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

_MG_9053.JPG

W tych i innych wydarzeniach biznesowych i spotkaniach konferencyjnych w Katowicach w 2018 roku uczestniczyło 757 630 osoby.   

Administracja miasta kontynuuje promocję Katowic poprzez wydarzenia.

W 2018 r. wykupiono pakiety promocyjne w kolejnych wydarzeniach zrealizowanych na terenie miasta. Pracownicy Convention Bureau Katowice uczestniczyli także w wydarzeniach międzynarodowych zagranicą promując miasto Katowice i prowadząc rozmowy w sprawie realizacji kolejnych wielkich wydarzeń biznesowych w Katowicach.

Do znaczących wydarzeń w 2019 roku zaliczyć można m.in.: V Światową Konferencję Antydopingową, Europejską Konferencję Regionalną Interpolu. Będą to kolejne kamienie milowe w rozwoju turystyki biznesowej, różnych sfer życia społeczno-gospodarczego miasta Katowice, jak i promocji miasta, szczególnie na rynkach międzynarodowych.

Rynek turystyki biznesowej w Katowicach rozwija się, zarówno po stronie podażowej, jak i popytowej. Łączna liczba spotkań konferencyjnych i innych wydarzeń biznesowych, jak ich uczestników w Katowicach w 2018 roku jest nieco mniejsza niż przed rokiem, jednak zwiększają się wydatki osób odwiedzających takie wydarzenia, jak i wydłużyła się ich średni czas pobytu w Katowicach.

Kolejna edycja Raportu zawiera analizę rynku turystyki biznesowej (liczbę wydarzeń w mieście, liczbę uczestników, czas trwania wydarzeń biznesowych), a także analizę wielkości wydatków uczestników i ich strukturę. Pojawiły się w tym opracowaniu także porównania niektórych zmiennych charakteryzujących rynek turystyczny w Katowicach, do innych miast wojewódzkich.Raport Turystyka Biznesowa w Katowicach 2018.pdf

-Rynek turystyki biznesowej w Katowicach 2018-summary.pdf

Raport Turystyka Biznesowa w Katowicach_2017.pdf 

Kierunki rozwoju przemysłu wydarzeń w Katowicach w latach 2016 - 2020.pdf

Księga marki dla projektu.PDF

Księga znaku Convention Bureau Katowice.pdf


sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
TV KAtowice
Przemiana Katowice
Przemiana Katowice
Copyright © UM Katowice