Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Internet Top imprezy

Top imprezy

Bogate zaplecze hotelowe, najnowocześniejsze sale kongresowe i doskonały dojazd, obejmujący różnorodne środki transportu, jak magnes przyciągają organizatorów, którzy swoje imprezy lokalizują właśnie w Katowicach. To do naszego miasta każdego roku zmierzają miłośnicy muzyki, wielbiciele teatru i amatorzy nietypowych wrażeń, również sportowych, by poznać aktualne trendy, posłuchać międzynarodowych gwiazd i poczuć niepowtarzalną atmosferę, którą tworzą kibice zgromadzeni w hali Spodka. Wydarzenia kulturalne i sportowe to jednak tylko ułamek imprez, które dzieją się w Katowicach – z roku na rok rośnie również prestiż i popularność eventów skupiających się na biznesie i innowacjach, gromadzący przedstawicieli najważniejszego sektora polskiej gospodarki.

Organizacja tych imprez nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie transformacja miasta. Dzięki odpowiednio prowadzonej strategii rozwoju powstało zaplecze gotowe przyjąć nawet największe i najbardziej wymagające wydarzenia. 


Intel Extreme Masters

Intel Extreme Masters (IEM) jest to seria międzynarodowych turniejów e-sportowych odbywających się w miastach na całym świecie. Pierwszy raz wydarzenie odbyło się w 2006r. na targach CeBIT w Hanowerze, a od 2013r. światowe finały turnieju odbywają się w katowickim Spodku i są niepowtarzalną wizytówką naszego Miasta o zasięgu globalnym, przyciągającą tłumy fanów – w ostatniej edycji wydarzenia wzięło udział ok. 170 000 osób! Z roku na rok wzrasta także pula nagród i liczba widzów obserwująca transmisję zmagań. Intel Extreme Masters to także szereg imprez towarzyszących, takich jak: targi IEM:EXPO czy Global Esports Forum.

Tour de Pologne

W lipcu 2020r., po raz 11. z rzędu,  najlepsi kolarze globu przejadą ulicami Katowic. Impreza transmitowana jest do ok. 60 krajów świata i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń na terenie naszego Miasta. TDP to wieloetapowy, szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie Polski, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych. Co roku przejazd kolarzy wzbudza dużo pozytywnych emocji wśród mieszkańców i licznie przybyłych do Katowic z tej okazji pasjonatów kolarstwa. Od lat trasa wiedzie przez najpiękniejsze zakątki miasta – pokazujemy różnorodność terenów i perły architektury.  Katowice jako „świątynia sprintu", mogą pochwalić się rekordowymi prędkościami osiąganymi przez kolarzy przy dojeździe do mety przy Spodku. 

PKO Silesia Marathon

W październiku 2020r. na terenie czterech miast: Katowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich i Mysłowic po raz 12. odbędzie się PKO Silesia Marathon. To bez wątpienia jedna z największych imprez biegowych w regionie. Katowice, będą gościć biegaczy z całego świata. Wśród nich znajdą się zawodnicy z Wielkiej Brytanii, Czech, Niemiec, Włoch, Ukrainy, a nawet Brazylii i przede wszystkim z Polski.

OFF Festival Katowice

W dniach 2-4 sierpnia 2019 r. na Dolinie Trzech Stawów odbyła się 13-sta edycja festiwalu, który po raz 9 gościł w Katowicach. OFF Festival Katowice to jeden z najlepszych europejskich festiwali muzyki alternatywnej, organizowany przez Artura Rojka. Off Festival otrzymał wiele prestiżowych nagród m.in. European Festival Awards 2011 w kategorii Best Medium Festival, czyli Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości. Co roku Festiwal przyciąga tysiące fanów muzyki z całego świata, a w tym roku do Katowic zawitały takie gwiazdy jak Neneh Cherry, Suede czy Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk".

Festiwal TAURON NOWA MUZYKA KATOWICE

Historia Nowej Muzyki rozpoczęła się w 2006 roku w Katowicach, pierwszą edycję imprezy zorganizowano wówczas w nieczynnym szybie kopalni Wilson. Dwie następne edycje odbyły się w Cieszynie. Od 2009 roku festiwal powrócił na stałe do Katowic. Najpierw były to tereny nieczynnej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice", a w latach 2012–2013 Dolina Trzech Stawów. Od 2014 roku przestrzeń festiwalu to katowicka Strefa Kultury, która powstała na zrewitalizowanych terenach KWK „Katowice" w dzielnicy Bogucice. W 2010 roku festiwal został laureatem nagrody "European Festival Awards" w kategorii "Najlepszy Mały Festiwal". W tym roku po raz 14-sty, w dniach 20-22 czerwca ponownie w Strefie Kultury zagościli najlepsi krajowi i zagraniczni wykonawcy muzyki elektronicznej i techno, a największą gwiazdą byli pionierzy electro – zespół KRAFTWERK.

Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

W grudniu 2020r. w katowickim Spodku odbędą się Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Liczymy na powtórzenie sukcesu z roku 2017 w którym to impreza uzyskała status najliczniej obsadzonych zawodów w Europie.

Śląski Festiwal Nauki

Wspólnie z Uniwersytetem Śląskim, Miasto Katowice organizuje „Śląski Festiwal Nauki". Edycję 2019 odwiedziło ok. 30 000 osób, zorganizowano min. warsztaty, wykłady i pokazowe doświadczenia. Swoją obecnością festiwal uświetnił Mirosław Hermaszewski, a także astronautka NASA Nicole Stott, fizyk i laureat Nagrody Nobla Johannes Georg Bednorz, alpinista Leszek Cichy, podróżnik Jan Mela, prof. Jerzy Buzek  i wiele innych wybitnych postaci. Wręczono również Specjalną Naukową Nagrodę Prezydenta Miasta Katowice, która powędrowała do młodego i bardzo zdolnego doktoranta Wacława Adamczyka. Trwają przygotowania do edycji 2020, wszystko wskazuje na to, że ponownie będzie to niezapomniane wydarzenie.

Kongres Miast Edukacyjnych

W dniach 29.09-2.10.2020r. w Katowicach, odbędzie się pod hasłem Miasto przemian – jako przestrzeń dla kreatywności i innowacyjności - ,,Muzyka, środowisko, rekreacja, partycypacja" Kongres Miast Edukacyjnych. Współorganizatorem tego wydarzenia jest International  Association of Educating Cities, stowarzyszenie zrzeszające 491 miast z 34 krajów na całym świecie. Zgodnie z ideą organizacji, organizowane kongresy służą przede wszystkim wymianie doświadczeń pomiędzy miastami przechodzącymi przemianę i transformację, wzmacnianiu społeczeństw obywatelskich i walkę o poprawę jakości życia mieszkańców miast.

 


sprawdź także

Eduakcja
Katowice na You tube
KISS
TV KAtowice
Przemiana Katowice
Przemiana Katowice

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice