Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Edukacja Studiuj w Katowicach

Studiuj w Katowicach

 logo-studiuj_50px.png    

W Katowicach działa najstarsza w regionie wyższa uczelnia – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego. Założona w 1929 r. od lat kształci wspaniałych instrumentalistów, wokalistów, kompozytorów, nierzadko znanych z najlepszych scen świata. 
Kultura muzyczna to jeden z katowickich atutów. Jednakże nasze miasto wyróżnia się wieloma przymiotami, o czym przekonują się nie tylko rodowici katowiczanie, ale też ci, którzy przyjeżdżają do stolicy Górnego Śląska na studia, a potem otrzymując ciekawą propozycję pracy, zostają tu na dłużej, czasem na zawsze. 

Na 16 uczelniach wyższych studiuje prawie 54 tys. osób (dane za 2020 r.). Wśród placówek o charakterze publicznym, niezwykle prężnie działających, należy wymienić (oprócz wspomnianej Akademii Muzycznej) Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny, Śląski Uniwersytet Medyczny, filię Politechniki Śląskiej, Akademię Sztuk Pięknych oraz Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki. Ofertę uczelni publicznych dopełnia szeroka propozycja kształcenia przygotowana przez placówki prywatne.

Na katowickich uczelniach można m.in. studiować biznes i administrację, technologie teleinformacyjne i inżynieryjno-techniczne; wśród kierunków humanistycznych niezmiennie zainteresowaniem cieszą się filologie.
Uczelnie stale się rozwijają, tworząc nowe kierunki i dostosowując je do potrzeb aktualnego rynku pracy. W ostatnich latach powstało więc wiele możliwości będących odpowiedzią na rozwijający się sektor ITO, BPO, SSC czy R&D. Warto też wspomnieć o programach edukacyjnych realizowanych we współpracy między uczelnią a partnerem biznesowym.

Życie studenckie wypełnione jest nie tylko nauką. Katowicka oferta spędzania czasu wolnego jest nie mniej bogata niż oferta naukowa przedstawiana przez uczelnie. Wspomnijmy chociażby o dostępności licznych terenów zielonych, gdzie można pojeździć na rowerze, pobiegać czy popływać, o różnorodności propozycji kulturalnych przygotowanych przez teatry, kina, muzea czy instytucje muzyczne, o życiu festiwalowym, a wreszcie o rozrywce proponowanej przez szereg klubów, pubów, kawiarni i restauracji zlokalizowanych przy ul. Mariackiej i w okolicy, gdzie życie tętni też nocą.serceLarge-01.pngserceLarge-02.pngserceLarge-03.pngserceLarge-04.pngserceLarge-05.png


Kliknij poniżej aby sprawdzić ofertę naszych Uczelni Wyższych

logo-08.pnglogo-09.pnglogo-10.pnglogo-11.pnglogo-12.pnglogo-13.pnglogo-14.pngsprawdź także

Kato TV
W Katowicach
KISS
Katowice - Miasto Nauki
Katowicka Karta Mieszkańca
Kupuj lokalnie, wspieraj realnie

Projekt Budowa Portalu Korporacyjnego Urzędu Miasta Katowice współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Logo - Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności
Logo - Śląsk - Pozytywna Energia
Logo - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne problemy

Copyright © UM Katowice