EUROPEJSKA ŚCIEŻKA KWALIFIKACYJNA ROZWIĄZAŃ W ZAKRESIE TRANSPORTU PUBLICZNEGO URBACT


 

urbact1.jpgOd maja 2005 r. do maja 2006 r. Miasto Katowice uczestniczyło w realizacji projektu URBACT w ramach Klubu Strasburskiego.

Projekt obejmował szkolenia w zakresie zintegrowanego podejścia do spraw związanych z organizacją transportu i komunikacji publicznej w miastach oraz pozyskiwania europejskich źródeł finansowania na ten cel. W projekcie, którego partnerem wiodącym było miasto Strasburg, oprócz miasta Katowice uczestniczyły: Poznań, Miszkolc, Szeged (Węgry), Dauvgapils (Łotwa), Nikozja (Cypr), Ploiesti, Iasi (Rumunia), Plovidv, Stara Zagora (Bułgaria).
Seminaria szkoleniowe projektu zorganizowane zostały w :

Strasburgu-Francja 9-10 maja 2005r.

urbact2.jpgurbact3.jpg 

Nikozji-Cypr 3-4 listopada 2005r.

urbact4.jpgurbact5.jpg 

i Ploiesti-Rumunia 14-15 lutego 2006r.

urbact6.jpgurbact7.jpg 

W dniach 27-28 marca 2006 r. wizyta studyjna partnerów projektu została zorganizowana przez Miasta Katowice i Poznań. W Katowicach uczestnicy zapoznali się z organizacją transportu publicznego w aglomeracji oraz inwestycjami drogowymi realizowanymi przy udziale funduszy unijnych.

urbact8.jpgurbact9.jpg 

15 maja 2006 r. w Strasburgu odbyło się seminarium podsumowujące przebieg projektu URBACT oraz perspektywy na przyszłość, w którym uczestniczył Prezydent Miasta Katowice oraz przedstawiciele Urzędu Miasta.
Więcej szczegółów na temat szkoleń znajduje się na stronie internetowej Klubu Strasburskiego